Samsung 40B650 czy Sony 40V5500

zywul

New member
Warunki: 4,7m x 5,3m
Preferowana wielkość matrycy: 42" lub 40"
Jaki sygnał: analogowa kablówka, później cyfra+ lub n
Jaka odległość od ekranu: 4,5 - 3m
Jakie urządzenia do podłączenia: PS3
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: duże, okno z prawej strony telewizora (na 3/4 długości ściany - około 4m)
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Jaki masz ulubiony program: nauka (discovery itp.), filmy i seriale głównie SD, HD), sport (HD i SD)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: zazwyczaj z wyłączonym lub przy bocznej lampce
Jaki masz telewizor: 21" crt
Ma stać czy wisieć: stać (szafka 42cm)
Czy ma być HD Ready czy Full HD: FullHD ze względu na PS3
Czego oczekuję: dobrej jakości SD i HD oraz przy oglądaniu meczy piłkarskich, naturalnych kolorów, świetnej współpracy z PS3, aby gry i filmy wyglądały jak najlepiej :)

Wacham się między tymi dwoma modelami ponieważ czytając o samsungu dowiedziałem się kilku niezachęcających do kupna informacji. Po pierwsze B650 ma "szybę". Obawiam się, że w dzień, gdy będę grał lub oglądał ciemny film będę miał problem z zobaczeniem czegokolwiek. Drugą rzeczą o której czytałem jest inputlag. Jako, że często będę korzystał z PS3 myślę że jest to poważny problem. Nie wiem na czym to dokładnie polega. Słyszałem, że w znacznym stopniu przeszkadza w grach. Na plus dla Samsunga 100Hz, których Sony nie ma.

EDIT: Przez przypadek 2 tematy postawiłem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tych warunkach - ja sięgałbym minimum po 42" .
Ale nie wiem jaka klasa cenowa?
 

skoczins

New member
Sony 40v5500

SONY 40V5500

Tez zastanawiam sie nad zakupem tego tv i parametry mam prawie identyczne jak autor tematu z tym ze chciałbym tylko i wyłącznie używać tego tv do gier na xbox 360 (hdmi-hdmi) i cyfry+. Zależy mi na dynamicznym obrazie podczas oglądania meczów piłkarskich jak również odjazdowych efektach w grach. CZy ten telewizor jest w stanie sprawić że swoją szczenke będę podnosił z podłogi? Jestem w stanie wydać 3500-3700 zł.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeśli nie zapierasz się na sklep stacjonarny to pod górną granicą kwoty którą chcesz wydać masz w5500 40 cali celuj w to, a będziesz zadowolony. V5500 do xboxa spokojnie wystarcza, ale jeśli chcesz oglądać meczyki na naprawdę dobrym poziomie 100hz jest swoistym musem. Więcej na temat modelu to masz już w odpowiednim dziale.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli jeszcze masz podobną odległość od ekranu - to spokojnie możesz kupować :D
 

dosko10

New member
Ares78 napisał:
Jeśli nie zapierasz się na sklep stacjonarny to pod górną granicą kwoty którą chcesz wydać masz w5500 40 cali celuj w to, a będziesz zadowolony. V5500 do xboxa spokojnie wystarcza, ale jeśli chcesz oglądać meczyki na naprawdę dobrym poziomie 100hz jest swoistym musem. Więcej na temat modelu to masz już w odpowiednim dziale.
czemu jest musem 100hz do meczyków (Canal+ Sport HD) - widac az tak różnicę??
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
dosko10 napisał:
czemu jest musem 100hz do meczyków (Canal+ Sport HD) - widac az tak różnicę??
Dokładnie. Działanie 100Hz, 200Hz itp. ujawnia się w scenach dynamicznych. Niektórzy mylnie przyjmują że zwiększone odświeżanie w LCD działa na tej samej zasadzie co w telewizorach kineskopowych CRT a tu nie o to biega. W 50Hz CRT obraz mrugał ale ruchome obiekty były cały czas bardzo wyraźne. 100Hz wtedy miało wyeliminować jedynie efekt mrugania obrazu. W każdym zwykłym (50Hz) LCD nie zobaczymy mrugania ekranu bo tu obraz jest wyświetlany zupełnie inaczej. Ten efekt w tej technologii po prostu nie występuje. Pojawił się natomiast niezbyt przyjemny efekt pojawiania się poświaty za poruszającymi się obiektami. Pędzący bolid F1 czy lecąca piłka poprostu stają się rozmazane. Aby to wyeliminować zaczęto sztucznie zwiększać ilość wyświetlanych klatek na ekranie LCD. Specjalne procesory graficzne badają klatkę wcześniejszą i następną i generują klatkę pośrednią. Ten system to właśnie to nasze 100Hz. Dzięki niemu rozmycie poruszających się obiektów nie zostało całkiem wyeliminowane ale w zauważalny sposób zmniejszone. Niedawno powstał system 200Hz, który zwiększa ilość "dołożonych klatek". W ten sposób ruchome obiekty stały się jeszcze bardziej ostre i wyraźne ale co niektórzy słusznie zauważyli, że obraz stał się mniej naturalny. Jednym się to podoba a innym nie. Wszystko zależy więc od modelu LCD, od źródła sygnału. Oba systemy są coraz bardziej dopracowywane i ich wady są minimalizowane. Jedną z istotnych wad obu systemów 100 i 200 Hz jest niewielkie opóżnienie wyświetlanego obrazu. Procesory graficzne potrzebują czasu aby przeanalizować obraz nim go wyświetlą. Efekt ten to właśnie input lag. Przy oglądaniu filmów czy prgramów TV nie ma on zanczenia ale przy graniu na konsoli już tak. Bo dochodzi do sytuacji gdy np. strzelamy do wroga, którego widzimy na ekranie a którego już w żeczywistośći (wg konsoli) nie ma wtym miejscu. Albo szykujemy się do zakrętu naszym Subaru w Colinie a w żeczywistasci (wg konsoli) to już jesteśmy prawie w rowie. Oczywiście aż tak wielkich różnic nie ma. Zazwyczaj wynoszą one od 0.05 do 0.2 sekundy w zależności od trybu wybranego odświeżania,ustawień obrazu i oczywiście modelu LCD a dokładnie od szybkości zastosowanego w nim procesora obrabiającego obraz. Ale dla zapalonego gracza istotne jest nawet najmniejsze opóźnienie zwłaszcza, że to na poziomie 200ms (0,2 s) jest już ono zauważalne i denerwujące.

Reasumując warto kupić LCD z systemem 100 lub 200Hz do oglądania Filmów a zwłaszcza sportu a na czas grania na konsoli warto te systemy wspomagające wyłączyć. Dletego zalecam conajmniej model LCD SONY 40W5500 wyposażony w dopracowane 100Hz.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem ostatecznie to wielokrotnie poruszane zagadnienie.
 
Ostatnia edycja:

leszek2m

New member
Jeśli można się podłączyć do tematu to mam pytanie: jaki TV 37-42 cale, do ok 3300zł do piłki nożnej .Jak najlepszy do SD i HD.Myślalem o Panasonicu LZD 800 lub Sharpie 42DH77EV.
Może byście coś zaproponowali?.
 
Do góry