Samsung 3D Smart TV 48'

Mofades

New member
Witam Serdecznie po raz pierwszy na forum :)

Mam sprawe Panowie, nie moge ogarnac do konca o co chodzi z aktywnym 3D a nie lubie czegos nie wiedziec do konca, wiec licze na wasza pomoc i wiedze.

W telewizorze jest Aktywne 3D i mam rowniez oryginalne okulary 3D samsunga.

Zeby sprawdzic jak dziala 3D sciagnalem sobie apke "Explore 3D" od Samsunga (mieszkam w UK).
Tam bylo pare filmow / trailerow itp , niektore z nich wygladaly nieziemsko fajnie , super efekt 3D wychodzace postacie i takie tam szmery bajery ,glownie w trailerach.
Owszem 3D dziala rowniez na zwyklej telewizji gdy w opcjach przestawie 2D->3D lecz efekt jest mizerny, cos jakbysmy ogladali obrazki 3D (dawniej w chrupkach takie byly) bez zbytecznego szalu.

I tu moje pytanie nad ktorym glowie sie wieczorami, jak do cholery wlaczyc prawdziwy, normalny i przystosowany film do Aktywnego 3D? Na razie jeden sposob jaki znam to wlaczenie apki "Explore 3D" ale to byloby na tyle.

W internecie pelno trailerow , ale na przyklad jest film zduplikowany jeden obraz na drugim (to chyba nie aktywne 3D) ?

Czy jest mozliwosc wlaczenia filmu w aktywnym 3D poprzez Pendrive albo tez HDMI podlaczonego do laptopa? Nie zbyt rozumuje jak dziala ten system i co wlaczyc co wylaczyc , chcialbym zeby to bylo zgodne z instrukcja.

Naczytalem sie tez o konwersji do 3D jakimis programami, ale pewnie efekt rowniez bedzie mizerny bo jezeli film nie zostal wyprodukowany oryginalnie w aktywnym 3D to jak mozna go skonfertowac do 3D? To jest takie proste meskie myslenie, moje pytanie ogolnikowo brzmi jak to wszystko zlozyc do kupy zeby wygladalo to po ludzku tak jak ma to wygladac , tak jak producent sobie to zazyczyl.

Pozdrawiam! :popcorn:
 

tdx

New member
Bez reklam
cóż wystarczy jak ściągniesz film trailer z opisem SBS (side by side) i włączysz ten tryb w swoim samsungu wtedy otrzymasz taki efekt o jaki Tobie chodzi
 

psiaja

Member
Filmy 3D są zapisywane głównie jako SBS (Side By Side - dwa obrazy w pionie obok siebie) lub OU (Over Under - dwa obrazy jeden nad drugim).

Teraz jak odpalasz film w trybie 2D, to będziesz widział dwa obrazy - jeden obok drugiego, lub jeden nad drugim. Teraz musisz na pilocie wcisnąć 3D i wybrać tryb w którym jest film zapisany - obrazki są czytelne i nie powinieneś mieć z tym problemu. Gdy dobrze wybierzesz, to obraz się "zcala" i masz 3D.. Wystarczy teraz włączyć okulary (o ile same się już nie włączą) i cieszyć się obrazem 3D.. do pierwszych objawów bolących oczu, lub małego kręćka w głowie ;)
 
Do góry