Samsung 37A656 - moje pomiary w Watach.

dinar

New member
Pomiar mierzony miernikiem ''velleman''
Są dwa parametry które zmieniają pobór prądu.TRYB -PODśWIETLENIE.

Tryb - standartowy ---dynamiczny -----film
podświet10-214--------- 10 - 214 W 10 - 214W
7 - 172 - -----------------7-165 ----7 - 172
5 - 155 ------------------ 5-149 ----5 - 154
3 - 137 ------------------ 3-130 ----3 - 136
1 - 120 - -----------------1-118 ----1 - 120
0 - 111 - -----------------0-110 ----0 - 111
Reszta jak kontrast,jasność,kolory itd.nie wpływają na pobór prądu.
Ja mam - standartowy,podświetlenie 5.
 
Ostatnia edycja:

wojciu

New member
Witam wiesz może ile zużywa prądu w stanie czuwania bo różne info na ten temat słyszałem, na forum ktoś napisał w prawdzie dotyczyło to 40" że około 20 W :confused: pozdrawiam
 

dinar

New member
Na czuwaniu 37 A656 ma 3W,samsung podaje 1W i to jest możliwe bo tolerancje miernika trzeba brać pod uwagę,przy moich ustawieniach TV bierze 155W to nie jest żle bo LG 29'' czuwanie 10W-gra 110W.
Przy okazji dodam - Samsung kino TZ315 czuwanie 4W-gra 29W,-----Dekoder Cyfry+ Philips PVR HD czuwanie13W - gra 28W.Motorola V8 - ładowanie 7W.Laptop Fujitsu-Siemens AmiloPro--zasilacz zostawiony w gniazdku 5W-gra 38W.Normalny komputer około 100W.
 

Robertk2

New member
dinar napisał:
Pomiar mierzony miernikiem ''velleman''
Są dwa parametry które zmieniają pobór prądu.TRYB -PODśWIETLENIE.

Tryb - standartowy ---dynamiczny -----film
podświet10-214--------- 10 - 214 W 10 - 214W
7 - 172 - -----------------7-165 ----7 - 172
5 - 155 ------------------ 5-149 ----5 - 154
3 - 137 ------------------ 3-130 ----3 - 136
1 - 120 - -----------------1-118 ----1 - 120
0 - 111 - -----------------0-110 ----0 - 111
Reszta jak kontrast,jasność,kolory itd.nie wpływają na pobór prądu.
Ja mam - standartowy,podświetlenie 5.

A jak się ma tryb oszczędzania energii w ustawieniach . Czy zmiana daje wyraźne różnice w pomiarach ?
 

zibiraze

New member
Witam
Temat poboru energii był już przerabiany,tryb oszczędzania też ma "duże" znaczenie dla energochłonności tych tv.W moim 40a551 na trybie auto oszczędzanie potrafi zjeść o 15% mniej prądu niż z tą opcją wyłączoną.
Udało mi się zejść do 70W/h przy akceptowalnym poziomie odbioru obrazu,a tu link do moich testów:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37054&page=2
 

dinar

New member
Zapomniałem o tej opcji oszczedzania i tak--

tryb-opcja-----oszcz.energi--
wył.---155W
auto---155
niskie--133
śred---128
max---105

---opcja --Rozrywka---
sport----214 W
gra------173
kino-----155
wył-----155
Przy max. oszczedzaniu 105Wat pobiera ale obraz za mgłą,a na opcji sport obraz żyleta ale pobiera 214W.
Jak się chce mieć w miarę dobry obraz to musi 150W pobierać.
Dodam że mój miernik mierzy od razu jak się taną opcję włączy i chwilkę poczeka.
Piszesz że twój na ''auto'' oszcz. najmniej pobiera a u mnie wychodzi inaczej.
 
Ostatnia edycja:

zibiraze

New member
W pomiarach do testów ustawiłem na auto ,normalnie oglądam na wartości średniej i tu mam niższy pobór energii.Najmniej ciągnie na max wraz z trybem film,jak napisałem wcześniej takie ustawienia po pewnych modyfikacjach(eliminujących efekt "mgły") też nadają się do oglądania tv i tu pobór prądu oscyluje około 70-80W/h.Ale ja może jestem zboczony albo ślepy bo gama kolorów jaką oferuje samsung w oryginalnych ustawieniach w tym tv jest jak dla mnie porażająca - nasycenie jak w kreskówkach od Disneya,a już ta "naturalnie nasycona zieleń" którą się chwalą na swojej stronie to według mnie porażka.Nie lubię kiedy obraz jest "natarczywy" więc funkcja oszczędzania ze swoim przytłumieniem kolorów i trybem film mi odpowiada jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

apilek

New member
dinar napisał:
Pomiar mierzony miernikiem ''velleman''
Są dwa parametry które zmieniają pobór prądu.TRYB -PODśWIETLENIE.

Tryb - standartowy ---dynamiczny -----film
podświet10-214--------- 10 - 214 W 10 - 214W
7 - 172 - -----------------7-165 ----7 - 172
5 - 155 ------------------ 5-149 ----5 - 154
3 - 137 ------------------ 3-130 ----3 - 136
1 - 120 - -----------------1-118 ----1 - 120
0 - 111 - -----------------0-110 ----0 - 111
Reszta jak kontrast,jasność,kolory itd.nie wpływają na pobór prądu.
Ja mam - standartowy,podświetlenie 5.

Trochę kolega miesza w głowach użytkowników LE 37, ponieważ "tryb" nie jest wcale parametrem,a tylko jedną z trzech (standardowy-dynamiczny-film) opcji dla ustawień własnych i kilku fabrycznych funkcji w TV, podobnie jak grupy kanałów faworyzowanych w dekoderach.Toteż sam nie ma żadnego wpływu na pobór energii. Podajesz także że kontrast nie ma wpływu na pobór energii ? :hmm:nic bardziej mylnego ,ponieważ podświetlanie i kontrast ,oraz poziom głosu powyżej 50 mają największy wpływ na całkowity pobór prądu. Czyżbyś nie zauważył że zmniejszanie kontrastu powoduje prawie całkowite zgaśnięcie ekranu?.
Na szczęście przypomniałeś sobie o funkcji "oszczędzania energii" ,która w połączeniu z resztą ustawień ma największy wpływ na pobór prądu.
Prościej było by zrobić wszystkie kombinacje pomiarów dla jednego z trybów,bez znaczenia dla którego, bo to tylko różnica w nazwie (biorąc pod uwagę tylko te parametry o których piszemy), ponieważ reszta ustawień przypisanych indywidualnie tym grupom nic nie zmienia w poborze energii.;)
 

dinar

New member
Wiadomo chyba o co chodzi z tym ''tryb'',jeżeli chodzi o kontrast to właśnie że nie ma nic do poboru, czy ciemno czy jasno miernik nic nie reaguje.Podaje te pomiary dla oriętacji,bo jeżeli ktoś ma ustawienia te co pobierają najwięcej prądu to i tak ten TV nie wezmie więcej jak 215 W.
 
Do góry