samsung 32D400 odblokowanie filmów avi

MrPatrys100

New member
Witam serdecznie, chciałem odblokować filmy w tym modelu, ale jakoś mi nie wychodzi ;/
Robię dokładnie tak:

Tv na czuwaniu
wciskasz na pilocie info, menu, mute, power

pokazuje sie menu
wchodzisz w zakładkę option i wciskasz OK
schodzisz do model i tak długo wciskasz przycisk w prawo aż ustawisz UD5005
wciskasz return
wyłączasz TV pilotem
odpalasz i masz filmy z usb

doszedłem do punktu gdzie pojawia się menu serwisowe ale nie moge nic tam zmienić, naciskałem wszystkie przyciski na pilocie i nic sie nie zmienia, nie można przejsc dalej itp
 

tdx

New member
Bez reklam
masz zablokowany soft. Niestety bez złącza lan tego na razie nie ruszysz. Niektóre wersje oprogramowania nie pozwalają zwykłym pilotem na poruszanie się po menu. W modelach D5XX i wyżej gdzie jest lan można w menu sterować programowo przez lan.

W niższych modelach potrzebujesz znaleźć soft który będzie odblokowywał ruch pilota w menu serwisowym
 

MrPatrys100

New member
dzięki kolego :) ale juz poradziłem sobie, próbowałem co jakiś czas i zadziałało, przed chwilą sprawdzałem i znów się nie da nic zrobić. Tak czy siak filmy już mi śmigają i jestem zadowolony.
 
Mam pytanie.
Po odblokowaniu filmów, pliki z jakim rozszerzeniem i z jakimi kodekami można odbierać? AVI, MP4, MPEG, TS, MKV? Divix? XVid? H.264 itd.?
I druga sprawa, żeby odtworzyć napisy, to rozumiem, że nazwa pliku z napisami musi być identyczna jak nazwa pliku z napisami. No i jakie formaty napisów czyta? SRT, TXT, SUB? Czy są jeszcze jakies inne wymagania co do plików z napisami?
 
To jeszcze się podepnę i zapytam w innej sprawie.
Po odblokowaniu modelu 32D400:
1) W jaki sposób można "spauzować" film oglądany z USB?
2) W jaki sposób można wyłączyć ekran na czas słuchania muzyki z USB?
 

tomaswoj7

New member
Witam. Ja mam znowu podobny problem z tym, że na jednym pendrivie 8Gb filmy chodzą a na 32 gb już nie. model tv to LE32D450.pomocy. z góry dzięki
 

Olie

New member
W tych modelach co nie przewidziano odtwarzanie filmów a jest to możliwe za pomocą ingerencji w menu serwisowym polecam zaopatrzyć się w pilota z tych modeli co jest ta opcja przewidziana. Mi działa bez problemu na modelu 32d400. Pozdrawiam.
 
Dopiero dziś zauważyłem, że po naciśnięciu przycisku SOURCE pokazuje tylko jedno HDMI: HDMI2, brak HDMI1. Nie wiem, czy jest to wina odblokowania LE32D400 (zniknęło wtedy HDMI1?) czy może w jakiś inny sposób przypadkowo to wyłączyłem.
Jak to wygląda u innych, którzy odblokowali ten model?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dopiero dziś zauważyłem, że po naciśnięciu przycisku SOURCE pokazuje tylko jedno HDMI: HDMI2, brak HDMI1. Nie wiem, czy jest to wina odblokowania LE32D400 (zniknęło wtedy HDMI1?) czy może w jakiś inny sposób przypadkowo to wyłączyłem.
Jak to wygląda u innych, którzy odblokowali ten model?

Zazwyczaj jest więcej złącz po odblokowaniu a nie mniej :) Możesz to ręcznie zmienić w menu serwisowym
 
Ponieważ już nie potrzebuję funkcjonalności odtwarzania filmów, to czy mogę przywrócić stan początkowy? W taki sam sposób jak podano w pierwszym poście?
Mój model to: LE32D400E1W, ale w tej chwili w menu TV wyświetla się jako LE32D450.

I druga sprawa. Menu pokazuje, że obecna wersja oprogramowania to T-MSU4DEUC-1007.2.
Strona Samsunga podaje T-MSU4DEUC-1011.0.
Oczywiście historii zmian nigdzie nie znajdę, ale może ktoś wie, czy warto zaktualizować?
 
Do góry