Samsung 32" FullHD LE32A551 jako monitor do PC

FPPfan

New member
Recenzja była pod kątem użycia tego TV jako monitora PC nie jako TV. Nie mam satelity a jedynie zwykłą antenę zbiorczą o słabym sygnale na której większość kanałów śnieży - nie byłoby żadnego odzwierciedlenia jakości obrazu przy odbieraniu TV.
 

rostu

New member
Napisze w tym temacie zeby to to nowego watka nie otwierac, w sumie ma sporo wspolnego z nim :).

Przegladam juz trzeci dzien telewizory/monitory, mam juz jakies swoje typy i powstaje pytanie ktory z nich... (ciezko samemu wysunac wnioski skoro sie tego sprzetu nie widzi ) a wiec pytanie kieruje do was ktory monitor/tv "ladniej swieci" (chodzi o ogol, ew. w czym ktory lepszy) narazie mam 3 typy:
(moze jednak jeszcze cos jest w podobnej cenie z lepszymi parametrami)
- HP LP3065
- Samsung LE32A656 (tutaj pytanie czy oplaca sie doplacic cena/jakosc do tego tv?)
-
Samsung LE32A551
HP ma wieksza rozdzielczosc i matryce S-PVA (samsung?) ale moze przy 32'' wystarczy 1920/1080? (aktualnie mam philipsa 190CW TN wide screen 19'' i pracuje na 1440:900) chodzi mi o to, zeby nie bylo widac jakos znaczaco pixeli, zeby to nie przeszkadzalo w pracy. W sumie wolal bym zamowic sprzet na czasie bo w przyszlym tyg. urlop :) ...ale jesli warto na cos poczekac z 3 miesiace to tez mnie taka propozycja usytasfakcjonuje.
Komputer uzywam do filmy/muzyka/grafika (photoshop, corel, psp, 3dstudio max... )/ no i oczywiscie gry jak znajdzie sie chwile wolnego czasu... Troche napisany post haotycznie ale wybaczcie jestem wlasnie po 12h pracy i prawku xD.
pozdr.
 

Kodeks

New member
Telewizor Samsung A551 a Konsola XBOX360.

Kupiłem niedawno ten telewizor tj. Samsung A551 gdy uruchomiłem sobie GTA IV przy początkowym loadingu był na gorze ekranu pas migający. Natępnym razem właczyłem inne gry to problem był taki, ze animacja niebyła płynna... Robiło to wrazenie rozmywającego się obrazu gdy np. w PES'ie stało się w miejscu było wszystko OK ale jesli biegłem do piłki prowadziłem ją to animacja jakby szarpała i rozmywała wszystkich zawodników. Proszę o pomoc... Wczesniej miałem zwykły telewizor CRT i nie było takich problemów z animacją. Kabel który mam połączony z telewizora do konsoli to component. POMOCY....
 

KubaKolo

New member
Dopiszę się do tematu :)
Kupiłem przed wczoraj ten telewizor Samsung LE32A551P2R :D
Kosztował on mnie teraz niecałe 1600zł (chyba całkiem tanio).
Podłączony jest u mnie do komputera pod kartę graficzną GeForce 7600GT. W sumie dwa wieczory sie męczyłem żeby w nim ustawić odpowiednią rozdzielczość FULL HD (w ustawieniach pokazała się jako "natywna" czy jakoś tak). W sumie to w okienku z wyborem rozdzielczości nie było jej wogóle, dopiero musiałem na nim wymusić żeby pokazał rozdzielczości niestandardowe i dopiero wtedy moim oczom ukazał się pulpit w pełnej okazałości FULL HD :D
Według instrukcji obsługi musiałem także przełączyć wtyczkę na drugie wejście HDMI które jest przypisane do współpracy jako połączenie DVI-HDMI. Jeżeli to komuś pomoże to mam kabel długości 3m i w niczym to nie przeszkadza - nie psuje obrazu ;)
pozdrawiam
 

3dfx

New member
KubaKolo napisał:
drugie wejście HDMI które jest przypisane do współpracy jako połączenie DVI-HDMI[/quote

A to nie jest przypadkiem wyjście PC-HDMI? Mój laptop ma wyjścia HDMI i DVI i wydaje mi się, że lepszej jakości obraz uzyskam gdy podłącze go z TV za pośrednictwem HDMI-HDMI, więc pytam: czy TV obsłuży takie połączenie? Czy mam kupić kabel DVI-HDMI (oczywiście po tym gdy kupię TV:p)

Witam wszystkich jako, że jestem nowy:)

PS. nie wiem czemu cytat nie działa ;/
 
Do góry