Samsung 32 D5000

KamilFan

New member
Witam, kupiłem telewizor Led Samsung 32 D5000, bardzo fajnie wszystko odbiera, ale nie podoba mi się jedna rzecz. Nie wiem dlaczego ale raz się obraz ściemnia a raz rozjaśnia... Jakby było jakieś ,,automatyczne'' dobieranie jasności czy coś. Jak są żywe kolory to obraz jest normalny, ostry, gdy tylko np. scena z koncertu pokazana jest z oddali, nagle widać że ekran zmienia swoją jasność i się tak lekko ,,przygasza''. Myślałem że to tak jest tylko w video, czy w odbieranym obrazie. Ale nie... Jak oglądam koncert, i włączę np. podczas tego jakieś ustawienia (koncert w tym momencie leci), to też ten panel ustawień się ściemnia, rozjaśnia, raz są białe napisy, zaraz szare... Nie wiem czy telewizory Led już tak po prostu mają, czy da się to jakoś ustawić.

Kiedyś miałem tak na komputerze, i okazało się że to w kodeku trzeba było coś ustawić aby obraz był cały czas taki sam, a nie żeby się mi coś samo i automatycznie dopasowywało...
 

Dudi777

New member
Witam, ja mam ten model ale 40" i tez tak mam, natomiast widze, ze jak sie wylaczy oszczedzanie energi (klawisz "Narzędzia" i opcja oszczedzanie energi), to juz tego nie ma lub to jest opcja kontrastu dynamicznego (w menu -> tryb obrazu -> ustawienia zaawansowane), to powinno pomóc. Daj znać czy pomoglo.
 
Do góry