Samsung 32 A 551 -full HD

Leszek5551

New member
Cześć,

Zastanawiam się nad telewizorem Samsung LE46A551 P2 i chciałbym prosić o opinie. Głównie chodzi mi o połączenie telewizora z komputerem kablem HDMI. W moim obecnym telewizorze Sharpie LC-32AD5E to połączenie działa fatalnie. Chodzi o to, że najpierw muszę włączać telewizor, a dopiero potem komputer. Jeśli nie przestrzegam tej sekwencji, to telewizor wariuje, są dziwne pasy, a potem czarny ekran i muszę go odłączać na parę minut od gniazdka, żeby znowu działał normalnie. Ponadto za każdym razem muszę fizycznie odłączać kabel HDMI od telewizora, bo gdy jest podłączony, to obraz na monitorze od komputera wyraźnie drga, mimo że telewizor jest wyłączony pilotem.

Chciałbym się dowiedzieć, czy w przypadku tego Samsunga występują jakiekolwiek z tych problemów lub może jakieś inne.

Bardzo dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,
Leszek
 

noonam3

New member
Mam LE37A551 i jestem pod wrażeniem jego współpracy z komputerem. Dziś znowu mnie zaskoczył - linux ubuntu(na otwartych sterownikach, nie firmowych) wykrył go i automatycznie ustawił rozdzielczość full hd :) Tv zachowuje się jak monitor od pc, w tej materii nie ma żadnych problemów.
 

Damaran

New member
Witam

chciałbym zestawić ze sobą dwa modele:
LE32A551

z modelem

Samsung 32" LCD LE32B450

Jak sie ma jakość wyświetlanego obrazu z kablówki analogowej. Interesuje mnie także podłaczenie Xbox i laptop. Model B450 jakby nie patrzyć jest modelem nowszym, A551 ma za to Full HD. Jestem w stanie przeżyć brak Full HD ale może jednak warto dopłacić chociażby ze względu na jakość obrazu czy funkcji. ??

Pozdrawiam
 

neo2006a

New member
O A551 moge powiedziec tylko tyle ze jest stworzony do PC. B. dobry obraz i cala reszta. X360 w 1080p tez wyglada bardzo dobrze na nim. Bardziej przyszlosciowo jest kupic ten model.
 

sat

New member
Witam.
Mam pytanie do posiadaczy 551,czy macie czysty głos w głośnikach?bo u mnie jest takie uderzenie na głosnikach"Kaaa! aaa.." trudno to opisać a jeszcze trudniej słuchać.Zgłosiłem do serwisu,maja w czwartek przyjechać,ale czy to zdjagnozują na ucho?Mówili że to małe głośniki i widze żę trudno będzie-ale ja nie mogę tego słuchać-proszę o wypowiedź czy macie czysty głos.
 

neo2006a

New member
Moze właczyles automatyczne poglasnianie?

Tak na marginesie to jakosc glosnikow w tych tv jest raczej slaba i powinno sie dokupic chocby prosty zestaw hifi.
 

blash

New member
sat napisał:
Witam.
Mam pytanie do posiadaczy 551,czy macie czysty głos w głośnikach?bo u mnie jest takie uderzenie na głosnikach"Kaaa! aaa.." trudno to opisać a jeszcze trudniej słuchać.Zgłosiłem do serwisu,maja w czwartek przyjechać,ale czy to zdjagnozują na ucho?Mówili że to małe głośniki i widze żę trudno będzie-ale ja nie mogę tego słuchać-proszę o wypowiedź czy macie czysty głos.

głos jest czysty
ponawiam pytanie czy te telewizory przyjmują 1080/24p
 

zibiraze

New member
40a551

Witam
Te telewizory przyjmują format 1080/24p,gdzieś na forum -chyba amerykańskim wyczytałem że seria A55x nie szczególnie sobie z tym radzi,niestety nie mam porównania z innymi tv, u mnie widać różnicę pomiędzy 24p a 60/50 Hz ( źródło PS3).
 
Ostatnia edycja:

sat

New member
Oczywiście że mam autogłośność-na kablówce każdy kanał z inna siłą głosu nadaje,ale nic nie zmienia ta funkcja-wł/wył.Na zewnętrznych głos jest dobry ale nie działe funkcja autogłośność.Zobaczymy co powie serwisant w czwartek-napiszę.
 

Damaran

New member
neo2006a napisał:
O A551 moge powiedziec tylko tyle ze jest stworzony do PC. B. dobry obraz i cala reszta. X360 w 1080p tez wyglada bardzo dobrze na nim. Bardziej przyszlosciowo jest kupic ten model.

Jednak nie ukrywajmy że jest to model starszy. Już nawet pomijam kwestię tunera cyfrowego. Oczywiście nalezy brać pod uwagę cenę, czyli 1550 za B z HD i 1750 za A z Full HD. W moim przypadku jest to już górna granica do której przydały by się DOBRE argumenty "za" kupnem droższego modelu.
 

zibiraze

New member
b450 czy a551

Jeżeli B450 poszedł w ślady A451 brałbym ten telewizor,mam na myśli to że seria A4XX weszła później na rynek od 5XX i można było zauważyć różnicę jakości matryc(prawdopodobnie wszystkie były z samsunga a w 55x to była loteria ja mam np. CMO a były i AUO), przemawiającą za 4XX. Miałem możliwość porównania matryc tych tv(niestety w sklepie),4XX miał lepsze kąty pod którymi czerń była jeszcze czarna, jest jeszcze jeden argument przy takiej wielkości trzeba by siedzieć z metr od tv aby nacieszyć się FUL HD a co to za przyjemność nawet grając mieć nos wsadzony w monitor.Jest jeszcze tuner no i mniej kosztuje;)
 

michalk1

New member
Witam, Panowie mam ten sam problem, zastanawiam sie czy kupic tego 32B450 czy 32A551...? Cena jest praktycznie ta sama(promocja), a do wyboru nowszy model hd ready vs starszy model full hd... I mam dylemat ;/
Jutro rano jade kupic, takze dzisiaj juz musze podjac decyzje :p

Generalnie na TV poleci kablowka UPC, do tego jakies dvd z hdmi dokupie i filmiki dvd/divx. Ewentualnie z kompa cosik.
Wydaje mi sie, ze ten tuner ktory jest w B450 do niczego nie jest mi potrzebny... chyba, ze do czegos sie to przydaje?

Z gory dzieki za jakies propozycje i podpowiedzi w wyborze.
 

blash

New member
WULGARYZMY!!!

uwaga sam odpowiadam na moje pytanie dot 1080p/24
obraz musi byc bez overscanu, tylko wtedy można włączyc w bd 24klatki
nikt mi nie potrafił odpowiedziec jak włączyc ten tryb nawet w samsungu o tym forum nie wspomne
w d...e was mam pseudoznawcy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dantex76

New member
Witam.
OD jakiegoś czasu zauważyłem że mam ciemniejsze górne rogi ekranu, które są widoczniejsze na zupełnie czarnym tle.
Serwis wpadł stwierdził, że matryca jest zabrudzona i do wymiany.
LCD zabrali.
Po 10 dniach przywieźli i niby wszystko ok. Choć ciemnejsze rogi są dalej widoczne, to dodali mi dodatkowy bajerw postaci czarnych pasków pionowych po obu stronach matrycy w odległości 2 cm od jej krawędzi. Gdy podejdzie się zupełnie bliżej matrycy to widać że te dwa czarne pasy po obu bokach ekranu składają się na całość ramki ( dodatkowe 2 pasy pionowe widziane tylko zbliska). Efekt jest taki że w dzień tego nie widać. Nocą przy jasnych tłach też nic nie widać. Natomiast przy czarnych tłąch te pasy są widoczne a krawędzie matrycy są zbyt jasno podświetlone.
Zgłośiłem ponownie usterke, ale odnosze wrażenie ze serwis Samsunga nie wie chyba co robi. Skoro pierwsza usterka nie została usunięta po wymianie matrycy, a dołożyli mi nową usterkę to chyba jest coś nie tak.
Może ktoś się zna w tym temacie i odpowie mi co to może być?

pozdrawiam
P.S. Czy ktoś wie może dlaczego obudowa tego LCD co jakiś czas "trzeszczy" lub "strzela" (nie wiem jak to nazwać). Wina głośników to chyba nie jest, bo obuda daje o sobie znac nawet jak LCD jest wyłączony.
 

caroolek

New member
Witam,

Czy moglby ktos podac jakies dobre ustawienia tego telewizora pod katem gier na PS3 i ogladania telewizji N? Interesuja mnie cieple kolory i ostrosc, a jak ustawiam wg. jednego posta z angielskiego forum, to mam obraz jak za folia- strasznie szary... Nie mowie juz o ustawianiu telewizora wg swoich "widzi mi sie".. Pomoze ktos? :>
 

zlowik

New member
podbijam post carolka, też poszukuję możliwie najlepszych ustawień do playstation 3, jak dotąd gram na trybie "rozrywka - gra" ale mam wrażenie że może lepiej wyglądać :)
 
Do góry