Samsung 32 A 551 -full HD

hrodgar

New member
Witam, miałem w końcu okazję pobawić się tym Samsungiem w połączeniu z PS3. Na pierwszy rzut oka dobre wrażenie sprawia czerń w jasno oświetlonym pomieszczeniu. Sytuacja zmienia się jednak gdy pokój zaciemnimy. Czerń wpada lekko w granat. Matryca w modelu, który miałem okazję oglądać była podświetlona w miarę równomiernie. Owszem można się było doszukiwać miejsc nieznacznie jaśniejszych, ale były one widoczne z bliska i zajmowały niewielką powierzchnię ekranu (w dolnych rogach – widoczne tylko na czarnym tle). Smużenie w grach niestety występuje zwłaszcza na niskich poziomach jasności oraz podświetlenia. Nie ma jednak tragedii i bawiąc się ich wartościami można ustawić je tak, aby efekt rozmywania był na minimalnym poziomie choć nadal występuje (przynajmniej ja go widzę). Przestawiłem tryb użytkownika na dynamiczny i szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy. Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie obraz, na który patrzyłem pod kątem. Występuje lekkie wyblaknięcie kolorów ale jest stosunkowo niewielkie i osoby oglądające telewizor z boku również będą mogły cieszyć się ładnym obrazem. Zauważyłem natomiast jedną rzecz, której nigdy wcześniej nie widziałem. Otóż chodzi o to, iż podczas godzinnej gry trzy raz zdarzyła mi się sytuacją, że na ułamek sekundy obraz nieznacznie przyspieszał (efekt taki jak przy przewijaniu taśmy z filmem). Postacie poruszają się odrobinę szybciej i wygląda to nienaturalnie. Za każdym razem trwało to naprawdę krótko, ale dało się zauważyć.


Tekst powyżej przedstawia moje subiektywne spostrzeżenia. Decydując się na ten czy inny telewizora polecam zobaczyć dany model na własne oczy w sklepie lub na prezentacji.

Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Leżę po artroskopii kolana to napisze coś jeszcze z nudów.Czerń-nie wiem czy samsung znowu cos kombinuje z matrycami ale miałem troche czasu 32a551 i czerń była absolutnie rewelacyjna jak na lcd.Wiadomo że w ciemnym pokoju to do smoły daleko ale NIE BYŁO MOWY O JAKIEJKOLWIEK GRANATOWOŚCI czy czyms takim.Poprostu jednolity czarny(w nocy troche mniej czarny) kolor.

A jeśli chodzi o te sporadyczne przycięcia ruchu obrazu TO WYŁĄCZ OPCJĘ MOVIE PLUS w menu i problem zniknie.Ta funkcja "wygładza" ruch ale czasem zdarza się jej przyciąć.
 

Lord Rayden

New member
656 czy jednak 551 ?

Witam !

Też myślę nad zakupem LCD Samsunga. Lubię tą markę - 29 calowy CRT mnie nie zawiódł ;) . No ale czas zastąpić go czymś nowszym.
Powiedzcie proszę, czy pozostać przy modelu 37A551 czy też pchać się w 37A656 ? Rożnicą , jaką zauważyłem jest 100 Hz dla 656.... Za to 551 jest nowszy.

Zamierzam podłączyć LCD do kablówki UPC, którą zmienię na opcję z tunerem cyfrowym (ale nie HD, jeszcze na razie nie). Jako odtwarzacz zastosuję chyba komputer - zrobię jakiś zestaw PC z HDMI i mocnym prockiem, z nagrywarką DVD (z opcją wymiany na Blue Ray jak stanieje). Poza tym może zastosuję odtwarzacz DVD z HDMI (w razie gdyby na komputer należało poczekać z braku kasy). Niestety jakiś tańszy - Bellwood 311 U. Oglądać chcę DVD oraz divixy zwykłe i wyższej rozdzielczości.

Czy 656 ma jakieś opcje, własciwości, które powodują,że przewyższałby 551 ? Czy też są one porównywalne ?

Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tak,ma ultra clear panel zamiast clear panel co dodaje troche czerni i kontrastu ale powoduje odbicia światła/słońca od ekranu.Jeśli miałbyś łykać np 32a656 to dołóż 3 stówki i wez sony 32w4000.Ja mam niezły procek (e2140 za grosze kręcony do 3,2ghz + najtańsza karta z dvi (8400gs za 80zł) wyciszony na maksa (wszystko pasywnie a zasiłka bequiet) i ripy z bluraya hulają aż miło (720p,1080p).
 

Lord Rayden

New member
SierzantHarris napisał:
Tak,ma ultra clear panel zamiast clear panel co dodaje troche czerni i kontrastu ale powoduje odbicia światła/słońca od ekranu.Jeśli miałbyś łykać np 32a656 to dołóż 3 stówki i wez sony 32w4000.Ja mam niezły procek (e2140 za grosze kręcony do 3,2ghz + najtańsza karta z dvi (8400gs za 80zł) wyciszony na maksa (wszystko pasywnie a zasiłka bequiet) i ripy z bluraya hulają aż miło (720p,1080p).

Patrze za Samsungiem bo tańśzy i nowy. Stąd spodobał mi się A551. Nie myślę już o 32 calach, raczej o 37.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Sony w4000 to najnowszy model.I chyba najlepszy 32 lcd na rynku.Ale a551 to bardzo dobry tv jak na swoją cenę.Jest jeszcze w tej cenie sharp 32/37 b20.
 

cezar1983

New member
SierzantHarris napisał:
Tak,ma ultra clear panel zamiast clear panel co dodaje troche czerni i kontrastu ale powoduje odbicia światła/słońca od ekranu.Jeśli miałbyś łykać np 32a656 to dołóż 3 stówki i wez sony 32w4000.Ja mam niezły procek (e2140 za grosze kręcony do 3,2ghz + najtańsza karta z dvi (8400gs za 80zł) wyciszony na maksa (wszystko pasywnie a zasiłka bequiet) i ripy z bluraya hulają aż miło (720p,1080p).

Model 37 calowy jako jedyny w serii 656 nie posiada ultra clear panel
 

porter_1983

New member
;-) posiadam ten model 32 a551 i jestem w pelni zadowolony podpiolem do kompa i z odleglosci 1m elegancko mozna pracowac jak na normalnym monitorze ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeszkadzają mi - przejścia tonalne:
069_P1090332.JPG


formatowanie obrazu:
059_P1090291.JPG


naturalna paleta barw:
058_P1090290.JPG


i skalowanie obrazu w SD:

057_P1090289.JPG


w HD jest super

015_P1090215.JPG
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o tą paletę barw z obrazka pokazującego sd to jak się wyłączy kontrast dynamiczny (prześwietliłby nawet złamaną nogę) i trochę poustawia to wygląda to wtedy jak na obrazku obok. Jeśli chodzi o przejścia tonalne to jeszcze chyba nie widziałem tv lcd który by miał lepsze. Nawet te z 10bit przetwarzaniem/panelem. Sony d3000 miał mieć 10bit a było tak samo, lzd85- to samo itp, itd. Potrzeba chyba z 16bit minimum żeby było lepiej bo color banding to nawet na plazmach jest.
 
Ostatnia edycja:

porter_1983

New member
a mi przeszkadza w tym tv juddering ;-/ jednak movie plus nie redukuje tego efektu całkowicie a szkoda :-// podłączyłem ten tv do ps3 no i trochę rwie obraz niestety ;-( nie wiem jak będzie jak wrzucę jakiś film z 24p może bedzie lepiej ;-) się zobaczy tak czy siak na dvd widać judering tak samo w grach ;-(
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tylko i wyłącznie menu serwisowe ale spokojna głowa - wgrywaj najnowszy (ja go mam w a656) i jak się nie spodoba to downgrade. Można w górę i w dół.
 

sedrak

New member
Problem ze smuzeniem

Witam. Kupilem w wakacje LE32a551 by grac na konsoli Xbox360. Obraz rewelacja, jednak spodziewalem sie czegos lepszego,ale to moze przez to ze troche blisko siedze,ale nie o tym chcialem pisac. Wczoraj właczylem FIFE 2008 i mam LAGI!! Chwilami obraz mi smuzy a ilosc klatek diametralnie spada.Przy ogladaniu tv,filmow nic takiego nie wystepuje i teraz nie wiem czy to wina LCD-ika czy konsoli moze to kabel HDMI?
 

MacS1980

New member
Witam!
Mam pytanie dotyczące możliwości powieszenia na ścianie tego a551. Chcę kupic go na przełomie roku i podłączyć do kompa. Najlepszym dla mnia rozwiązaniem byłoby gdyby była możliwość powieszenia tego lcd na ścianie (najlepiej jak najbliżej ściany bez dodatkowych wieszaków). I w związku z tym mam kolejne pytanie, a mianowicie czy po powieszeniu go na ścianie nie będzie problemów z poprowadzeniem kabelków do tv, tzn. czy będzie tam wystarczająco dużo miejsca.

Pozdrawiam
MacS
 

jaarek

New member
mam ten model w wersji 40", z tego co widze to raczej bezposrednio do sciany sie nie przykreci, musi byc minimalny odstep zeby wtyczki sie zmiescily.
 

barcel0na

New member
witam wacham sie z zakupem pomiedzy modelami Samsung LE-46A551P2 lub Sharp aquos LC46D65E. Ktory wybrac? Samsung jest tanszy, ale bylem raz u kolegi ma ten TV i mialem wrazenie ze obraz na canal+ tak jakby lekko przyspieszony lecial, wygladalo to dosc nienaturalnie. Podobno mozna to jakos wylaczyc. Prosze o pomoc
 

pisklak46

New member
"szyba"

Cześć

Czy możecie mi powiedzieć czy konkretnie model 46A551 posiada tzw. "szybę" ??
(pewnie dotyczy tez to innych modeli z serii a551)

Czy może jest tu zastosowany jakiś półmat lub pełen mat ??

Proszę o odp

Pozdr.
 
Do góry