Samsung 23TA350 - nierownomierne podswietlenie matrycy

psycho144

New member
Witam
Zakupilem dzisiaj monitor/telewizor Samsung TA350 -> wersja 23".
I mam takie pytanie - czy jest to normalne, ze np. lewa krawedz (minimalnie) daje wieksze podswietlenie? Efekt ten wdiac na pasku szerokosci ~3cm, jest to naprawde delikatne, ale zdawalo mi sie, ze jest to juz niedopuszczalne w tego typu produktach - chyba, ze sie myle. Samo w sobie to nie przeszkadza, ale jestem uczulony jak nie wszystko jest 'perfekt'.
Dodam przykladowo, ze mam dosc stary monitor LCD beline'a i tam podswietlenie jest o wiele lepsze, pod wzgledem spasowania ;) - chyba, ze ta technologia (led'y krawedziowe bodajze w samsungu sa) tak ma.

=edit=
jeszcze tak na koniec -> zmniejszylem podswietlenie (skala 20 stopniowa) na 15 i efekt ten jest minimalny, moze ta informacja cos da.
 
Ostatnia edycja:

psycho144

New member
dzieki za pojecie - akurat tego nie znalem. To co jest na zdjeciach to wyglada o wiele wiele gorzej, gdyz u mnie jest to naprawde delikatne.
Czyli po prostu mam z tym zyc, gdyz jest to normalne w samsungu ;) ?
 

psycho144

New member
jednak monitor nie daje spokoju

Na zdjeciu mniej wiecej widac (tak mi sie wydaje), jakby lewa strona swiecila na ciut inny kolor (bardziej zolkawy). Na poczatku myslalem, ze siedze pod zlym katem, jednak jak sie przesune na lewo od osi symetrii monitora, zle kolory sie wyrownuja i prawa strona swieci podobnie.

Efekt ten jest zauwazylny podczas przegladania gdzie po lewej i prawej stronie sa te same tla/kolory.
W grach/filmach niezauwazalne praktycznie.

Clouding to nie jest,wiec temat odswiezam :)
 
Ostatnia edycja:

Dżyngis-chan

New member
Nad czym się tu zastanawiać?
Jeśli nie masz podbitej gwarancji, poproś sprzedawcę o wymianę sprzętu, albo reklamuj w serwisie, wadliwa matryca.
Takie rzeczy zdarzają się u innych producentów również.
 

psycho144

New member
przetarlem wlasnie matryce - jednak nie jest zabrudzona.
Najprosciej efekt mozna byloby opisac jakby 2 rozne tony kolorow byly na matrycy, gdy patrzymy na nia centralnie.
 
Ostatnia edycja:

psycho144

New member
zmusilem ojca do popatrzenia w monitor - tez to zauwazyl.
Czyli jak postepowac dalej ?
Monitor zakupilem w Euro RTV, w okolicach zeszlej srody - osobiscie w sklepie, moge zadac bezproblemowo wymiany ? Czy raczej 'na gware' ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry