Samsung - 2017.

Davide

Member
szkoda ze nie ma zadnego FHD z matrycą 120hz, jedynie najbardziej sensowny i opłacalny jest MU7000, tylko ciekawy jak z cena, jak myslice ile może kosztować wersja 55 cali ? z 6 tyś ? bo ks 7000 wersja 55 kosztuje 5200-5300 w lepszych sklepach, więc mu7000 powinien więcej kosztować niz 5300, jeżeli tak to nie wartokupowac za taką cene, poniewaz w cenie 5500 można kupić OLED FHD z 2015r jak myslicie? nie dawno kupilem j6240 50 cali za 2270, testuje go, niby na forum pisza ze ma 120hz, i to jest FHD , tylko troche denerwuje mnie przy szybkich scenach jest taka niby obłoka albo coś w tym stylu nie wiem jak to nazwać, taki nie wyrazny obraz dookoła postaci

Ponoc Polska cena UE55MU7000 5499zl
 

Davide

Member
Chyba wyszli w Samsungu z założenia, że część osób faktycznie pomyśli, że QLED to niby taka OLEDowa odpowiedź na OLED pozostałych firm na matrycy LG. :D

Wyszła klapa. :/

Gdy zobaczyłem QLED pomyślałem ze to jakaś inna odmiana leda....Patrzac na sama nazwę,lecz wgłębiając się w dokładna budowę tego telewizora doczytałem ze ta matryca to nie jest żaden led....Większość ludzi zapewne po nazwie będzie pewna ze to oled parząc ze LG,Sony,Philips,Loewe czyli dosłownie wszyscy maja Oleda w ofercie to czemu Samsung miałby nie mieć.Nazwa QLED to świetna nazwa iz sam się na to nabrałem
 

lobos

New member
Bez reklam
Panowie, mam szybkie pytanie o rozstaw śrub do wieszaka w 65KS8000?
Zapomniałem zmierzyć stąd proszę o dokładne info. jeśli by ktoś mógł...
 

lobos

New member
Bez reklam
Zgadza się. Jest VESA 400x400. Trochę, źle to napisałem.
Mnie chodzi o to w jakich odległościach od brzegów obudowy są otwory na śruby?
Ile cm od góry i ile od dołu TV?
Tak, żebym wiedział dokładnie na jakiej wysokości wiercić wieszak ;-)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Serio ??
Przecież nie są ani z lewej ani z prawej tylko po środku..
Wyznacz miejsce na ścianie w pionie a potem od szafki dodaj polowe wysokosci tv plus gdzieś z 20 cm i tam montujesz wieszak. Jak nie masz fizycznie tv w domu to nie rob na pałe.
Będziesz miał, postaw na szafce, zwymiaruj i wtedy kręć wieszak
 

lobos

New member
Bez reklam
Tak też zrobię. Dokładnie zmierzę i wtedy wywiercę.
Jutro rano mają być z TV u mnie to będę działał.
 

barburian

New member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum hdtv pojawił się test 65Q8C
wnioski są takie :
Najnowsze dziecko Samsunga – model Q8C, jest bez wątpienia wyświetlaczem godnym uwagi. W porównaniu do ubiegłorocznych modeli SUHD, seria QLED wnosi kilka istotnych usprawnień. Lepsze pokrycie szerokiej palety barw, oraz mocniejszy efekt HDR w stosunku do serii KS (poza KS9500, bo ten był znacznie lepszy niż reszta) należy uznać za wyraźny plus wyświetlaczy z 2017 roku. Pozostałe walory pozostają niezmienione – świetne, w zasadzie idealne, odwzorowanie ruchu to duży plus wyświetlaczy koreańskiego producenta, z czym mają obecnie problem niektórzy rywale. Niezwykle niski input lag ucieszy każdego gracza. System Tizen, wraz z minimalistycznym pilotem, przeszedł kolejny tuning i jest jeszcze bardziej dopracowany. Osobom mającym problem z umiejscowieniem telewizora na pewno spodoba się zmodyfikowany one connect, który posiada jeszcze dłuższy i smuklejszy kabel. Do tego ogólnie bardzo ładny wygląd, który pozwala postawić telewizor w każdym miejscu naszego mieszkania czy domu. Q8C ma też niestety kilka gorszych stron. Pierwsza z nich to ustawienia fabryczne. Zdecydowanie wymagają profesjonalnej regulacji, choć warto mieć świadomość, że telewizor tej klasy i tak powinno się skalibrować. Faktem jest jednak, że w zeszłym roku było pod tym względem lepiej. Nie rozumiem również pewnych decyzji w związku z przeniesieniem trybu gra do głębszego menu, czy zaimplementowania funkcji, która uparcie przyciemnia ekran w trybie film. Nie są to duże rzeczy, jednak w poprzedniej generacji było pod tym względem lepiej. Sumując wady i zalety trzeba jednak uczciwie przyznać, że model Q8C wypada korzystniej niż np. KS8000, szczególnie we współpracy z materiałem Ultra HD. Ceny niestety są znacznie wyższe. Z reguły nie poruszam tego argumentu, jednak cena telewizora sprawia, że ma on bardzo mocną konkurencję, w postaci high-endowych telewizorów innych producentów, w tym także ekranów OLED. Mimo wszystko Q8C jest telewizorem LCD z podświetleniem krawędziowym, co nie pozwala mu uzyskać szalenie wysokiego kontrastu…
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam cena,cena,cena-zwariowana ! Reszta tak jak myślałem jest OK.Będzie godny uwagi (tylko też cena) wg mnie model Q7F,sprawdzaliśmy z KS7000 i innymi TV...
 

sodalit1990

New member
Na konkurencyjnym forum hdtv pojawił się test 65Q8C
wnioski są takie :
Najnowsze dziecko Samsunga – model Q8C, jest bez wątpienia wyświetlaczem godnym uwagi. W porównaniu do ubiegłorocznych modeli SUHD, seria QLED wnosi kilka istotnych usprawnień. Lepsze pokrycie szerokiej palety barw, oraz mocniejszy efekt HDR w stosunku do serii KS (poza KS9500, bo ten był znacznie lepszy niż reszta) należy uznać za wyraźny plus wyświetlaczy z 2017 roku. Pozostałe walory pozostają niezmienione – świetne, w zasadzie idealne, odwzorowanie ruchu to duży plus wyświetlaczy koreańskiego producenta, z czym mają obecnie problem niektórzy rywale. Niezwykle niski input lag ucieszy każdego gracza. System Tizen, wraz z minimalistycznym pilotem, przeszedł kolejny tuning i jest jeszcze bardziej dopracowany. Osobom mającym problem z umiejscowieniem telewizora na pewno spodoba się zmodyfikowany one connect, który posiada jeszcze dłuższy i smuklejszy kabel. Do tego ogólnie bardzo ładny wygląd, który pozwala postawić telewizor w każdym miejscu naszego mieszkania czy domu. Q8C ma też niestety kilka gorszych stron. Pierwsza z nich to ustawienia fabryczne. Zdecydowanie wymagają profesjonalnej regulacji, choć warto mieć świadomość, że telewizor tej klasy i tak powinno się skalibrować. Faktem jest jednak, że w zeszłym roku było pod tym względem lepiej. Nie rozumiem również pewnych decyzji w związku z przeniesieniem trybu gra do głębszego menu, czy zaimplementowania funkcji, która uparcie przyciemnia ekran w trybie film. Nie są to duże rzeczy, jednak w poprzedniej generacji było pod tym względem lepiej. Sumując wady i zalety trzeba jednak uczciwie przyznać, że model Q8C wypada korzystniej niż np. KS8000, szczególnie we współpracy z materiałem Ultra HD. Ceny niestety są znacznie wyższe. Z reguły nie poruszam tego argumentu, jednak cena telewizora sprawia, że ma on bardzo mocną konkurencję, w postaci high-endowych telewizorów innych producentów, w tym także ekranów OLED. Mimo wszystko Q8C jest telewizorem LCD z podświetleniem krawędziowym, co nie pozwala mu uzyskać szalenie wysokiego kontrastu…


QLED, trzeba napisać wprost , nie ma to nic wspólnego z OLED.To nawet nie jest nawet pseudo OLED .QLED to lcd w nowym wydaniu.

Kwantowe kropki. Przyszłość telewizorów, monitorów i smartfonów? - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności


https://www.youtube.com/watch?v=ek-qyvFo1Zg
 

pepka

Member
Bez reklam
^ a to jeszcze nikt tego nie powiedział? Bo ja czytałem tutaj o tym jakieś 18839377393 razy [emoji6]
Smutne jedynie, że po sąsiedzku test za testem, a tutaj... marketingowe wrzutki na temat TCL'a (może skoczy sprzedaż) [emoji52]
 
Do góry