Samsung 2016 tv K series

tsronin

New member
Hej, czy ktoś z Was wie gdzie można sprawdzić jakie tv wypuści Samsung w 2016 roku?
Interesują mnie tv full HD z matrycą 100/120 Hz. Martwi mnie to że na jakiejś niemieckiej stronie znalazłem jakieś info i były tam modele 5500, 5600, 6300 a nie widzę tv 6200. Wątpię żeby 5600 miał 100 Hz matrycę a nie interesuje mnie zakrzywiony ekran. Ktoś coś wie?
 

tsronin

New member
Dzięki wielkie za info. Wychodzi na to, że nie ma szans na tv z lini 2016 roku bez zakrzywionego ekranu w full HD z matrycą 100/120Hz. To jakaś porażka bo z tego forum wynika, że nawet uhd mają 100 hz dopiero od modelu 7000. Na ile to forum jest wiarygodne? Pytam ponieważ model J6200 według nich ma matrycę 50Hz a według polskich opini jest to 100Hz. Sam już nie wiem w co wierzyć.
 

vigoo

Banned
Prawdopodobnie tylko K6300 (zakrzywiony) i K6500 będą miały matryce 120Hz. Cała seria KU - 60Hz, seria KS - 120Hz
 

Pan_S

New member
Dzięki wielkie za info. Wychodzi na to, że nie ma szans na tv z lini 2016 roku bez zakrzywionego ekranu w full HD z matrycą 100/120Hz. To jakaś porażka bo z tego forum wynika, że nawet uhd mają 100 hz dopiero od modelu 7000. Na ile to forum jest wiarygodne? Pytam ponieważ model J6200 według nich ma matrycę 50Hz a według polskich opini jest to 100Hz. Sam już nie wiem w co wierzyć.

J6200 ma 120Hz panel.
 

saba19712

New member
Do chwili obecnej znalazłem tylko dane dot. tych telewizorów samsunga z serii K i KU tylko na tym forum, które podałem wyżej. Z tego co zauważyłem oprócz tego forum nie ma nic na na ww. temat jak również modeli TV LG na 2016 rok z serii UH, brak też jakichkolwiek testów tych modeli. Jeżeli chodzi o wiarygodność tego forum trudno jest mi się wypowiedzieć. Powiem tylko tyle, że sam jestem zainteresowany zmianą tv, i nie mogę się zdecydować. Na pomoc w sklepie za bardzo nie liczę bo jeszcze w piątek sprzedawca w ME na moje pytanie jakie mają tv z matrycą 100Hz wskazał na LG 55UF675V twierdząc że ten model taką ma.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To sprzedawca w ME sam nie wie co sprzedaje. LG 55UF675V ma na 100% matrycę 50/60Hz. To mierny TV UHD i lepiej już kupić dobre FHD (Samsung 55J6200 czy LG 55LF652V).
 

tsronin

New member
Ja myślę o Samsungu caky czas a K6500 to jest to samo co K6300 ale nie zakrzywiony? Ładnie te tv na 2016 rok wyglądają jeszcze na żywo dobrze by było je zobaczyć. Ponoć w połowie maja mają się pojawić w sklepach, już niektóre polskie sklepy mają na stronach ofertę.
 

marrik

New member
I jak z tymi matrycami w nowej serii K? Zastanawiam się nad zakupem k5672 lub ku6000 w 55 calach i nie wiem który ma lepszą matrycę.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

Frog_PL

New member
Panowie ktos znalazl info ile nitow czy tam kandeli ma UE50KU6072U ? Bo znajomy kupil i sie chwali jak to super widoczny HDR u nie go jest. A cos mi sie nie wydaje zeby w tym tv az tak duza jasnosc byla zeby wydobyc z niego naprawde widoczna jakosc HDRa...Strzelam ze cos okolo 500cd/m2..
Zreszta znalazlem tekst na 4K.COM
"First of all, there is the lack of full high dynamic range technology in the entire KU-Series TV range. Like the KU7500, KU7000 and KU6500, the KU6300 comes with HDR but in a much more loosely defined sense of the technology. None of these TVs offer high dynamic range that matches the quality defined either by HDR10 standards from the UHD Alliance or by Dolby’s Dolby Vision rubric. Furthermore, none of these 4K TVs offer Wide Color Gamut technology and as a result, their overall value is reduced slightly. In the case of the KU6300, this is mitigated by the fact that this is a really affordable 4K TV in all of its size ranges but it would have been nice to see a more robust caliber of HDR installed in 2016 4K TVs like these."
 
Ostatnia edycja:

byry007

New member
Jak coś mam k5672 tylko 32 jak ktoś ma jakieś pytania i powiem jak to sprowadzić to pomogę

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry