Samsung 2013 seria F matryce

Zauważyłem że na forum jest kilka osób które z racji profesji mają sprzęt pod ręka na co dzień i mogłyby pomóc. Chciałem rodzicom sprezentować TV (czasem tez coś n nim obejrzę) a do swojego pokoju wstawić CRT który obecnie mają. Przejrzałem sporo tematów o konkretnych modelach. Na placu boju pozostału Soniak hx750 oraz Sam F6800 (Samsung F6770 wydaje się być fajniejszy ale i cena wyższa) w rozmiarze 40 cali (również ze względu na cenę). Niestety nie miałem okazji obczaić ich obok siebie, ale widziałem każdy z osobna. W obu widzę plusy i minusy choć lepszym wydaje się Sam. I przechodzę do meritum. Jak jest z matrycami w najnowszych Samsungach (i w tym rozmiarze). Nadal loteria? Widzę że na obudowie brak już etykiety sugerującej jaki jest producent matrycy, a przez kratki z tyłu obudowy udało mi się dostrzec tylko jakiś długaśny numer (konkretnie: Sk09BN9601030ALM09D5G0143), telewizor składany na Słowacji. Podobno w tym rozmiarze i w serii na ten rok mieli wkładać matryce Sama ale jakoś średnio w to wierzę no i to tylko mogły ploty być. Możecie pomóc?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jasne w F6500/F6540/F6550/F6770/F6800 jest jedna i ta sama matryca
różnica jest w microdiming i CMR
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za odpowiedź... Rozumiem że tylko matryca Samsunga. Chciałbym dopytać, dotyczy to wszystkich wielkości, małe 32 calówki też na Samie czy jednak również inni producenci matryc? Niestety nie wiem czy 40 będzie dobrze pasować do wnęki przez tą nieszczęsną szybę która zwieksza szerokość z 91 do 95 cm.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Przed chwilą się mocnej zainteresowałem tematem :)
Jutro mogę Ci sprawdzić matryce w W805 :) i coś mi się wydaje że przedajde się po wszystkich TVkach :)

dziś testowałem swoją nową zabawkę w domu:
tak wygląda moja matryca 46F6500 bardziej wygląda na PSA.
 
Ostatnia edycja:

Reynold

New member
Dzięki tdx. Zdaje się, że ta matryca S-PVA jest dosyć starą konstrukcją, dlatego pytam bo naprawdę nie wiem czego się po niej spodziewać.
 

pit630

Banned
@tdx wstawiłeś piękne kolorowe obrazki ale nic nie mówiące laikowi. Napisz proszę o co tu chodzi i który z tych modeli ma najlepszą matrycę?
 
Do góry