Samsung 1080P7 co o nim sądzicie????

seba1975

New member
Zastanawiam sie nad kupnem tego DVD , co sądzicie o tym modelu Samsunga , prosze o opinie na jego temat a moze jakis inny DVD z wyjsciem HDMI, DIVXem i polskimi znakami???Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 

Storm

New member
Dvd-1080p7

Jeden z najleszych odtwarzaczy DVD na rynku. Był test tego samsunga w A/V można go nawet pobrać za darmo w pdf. Grał lepiej jak renomowane odtwarzacze za 1500zł. Najważniejsze to że odtwarza wszystkie płytki bez zacięć sam sprawdzałem parę dzisiaj w sklepie. Też go sobie kupię ale na wiosnę poczekam aż będzie za 300zł. Pozdrawiam
 

pablo82

New member
No właśnie nie wiem czy już kupować (jakoś strasznie mi się znowu nie pali) czy też poczekać do wiosny, ale na... Samsunga 1080P8. Podobno ma w nim siedzieć Reon-VX, a cena to 130euro.
Tylko, że tym sposobem to nic się w końcu nie kupi bo pewnie tuż po tym jak wyjdzie Samsung 1080P8, jakiś superhiper odtwarzacz za jeszcze 150zł więcej wypuści Pioneer, a dokładając jeszcze 250 do jeszcze nowszego Denona będzie można się cieszyć obrazem o jakości bardzo niewiele odbiegającej od HD... itd itd
... więc pewnie jak się chce coś kupić to trzeba kupować i tyle
 

espero

New member
dzisiaj mialem przyjemnosc testowac u znajomych ten odtwarzacz i... troche zawiodlem sie :(

Faktycznie jakosc obrazu, upscaling itd super, ale jedna z wazniejszych cech jakie zdecydowaly o jego kupnie bylo odtwarzanie zdjec z aparatu cyfrowego przerzuconych na plytke DVD w formie plikow. Niestety odtwarzacz nie dosc, ze jest potwornie wolny - na zdjecie trzeba poczekac dobre 10s to jeszcze nie wyswietla JPEG'ow na calym ekranie, a tylko w jego srodkowej czesci (co prawda w HD). Zdjecia pomimo, ze sa w wysokiej rozdzielczosci (matryca 7mpix) zajmuja na ekranie 42 calowym moze 30 na 20 cm. Probowalem na wszystkie sposoby uporac sie jakos z tym, ale wyglada na to, ze ten player tak juz ma. Zoom w odtwarzaczu to jakas zenada, powieksza zdjecia owszem, ale oczywiscie kosztem jakosci (sa zupelnie wtedy rozmazane,a i tak nie zajmuja calego ekranu). Czy ktos ma moze doswiadczenia w tym wzgledzie?

pozdrawiam,
Piotrek
 

zajaczek

New member
Ja kupilem wczoraj jakosc obrazu nie rozni sie niczym od xboxa360 podlaczonego komponentem, kabel HDMI do dvd kupilem za 170zl bo nigdzie we Wrocławiu nie znalazlem 3-3,5m HDMI:), oglnie super troche musialem nameczyc sie z dzwiekiem, mialem problem w ustawieniu optyka bo wybieral mi ciagle sciezki 2.0 wystarczylo zmienic ustawienia audio w menu DVD:), ogolnie jestem bardzo zadowolony ale jest ale:
- Bardzo wolno wczytuje plyte. tz po wsadzeniu dvd mija troche czasu.
- Bardzo slaba korekcja bledow. tz plyta typu Tytanium za 60gr potrafila przyciac sie z 15 razy.
- W bardzo duzej ilosci filmow nie da sie zniemic napisow z pilota i tak samo ze sciezka dzwiekowa, trzeba to robic z menu filmu.
Wczesniej ogladalem na xbox360 i nie zauwazylem takich felerow a w X tez mam naped samsunga. Moze dvd jest uszkodzone??
 

zajaczek

New member
Witam,
odkopuje temat bo mam problem i moze ktos wie co z tym poradzic, podczas ogladania filmu po jakis 2 godzinach, film zaczyna klatkowac pokazuje sie straszna pixeloza tak jest z 2 sekundu i wraca do normy, czasami pod koniec filmu potrafi przeskoczyc o 15 minut. Filmy sa napewno dobrze nagrane, sprawdzane na paru dvd. Teraz mam problem od 2 dni szukam paragonu, i brak.
dvd strasznie sie grzeje moze to byc spowodowane ze lezy na amplitunerze.
choc grzeje sie tylko gora a dol jest normalny.
wyglada to tak
http://img301.imageshack.us/my.php?image=dsc00324by5.jpg
moze ktos wie co z tym zrobic?
 

grzegorzant

New member
Witam
U mnie wyskoczył problem z dźwiękiem. Soft którego używam do robienia pokazów foto to ProShowGold. Niestety ten b. fajny program konwertuje mp3 do mp2, którego to formatu samsung nie czyta. Na kompie i innych odtwarzaczach wszystko jest ok. Czy jest na to jakaś rada - nowe kodeki czy coś ?
A, w tym PSG jest jeszcze możliwość zapisu dźwięku PCM, ale nie wiem co to jest.
Przy okazji podpowiem, że oglądanie zdjęć nagranych za pomocą PSG to fajna rzecz. Przy odpowiednich ustawieniach rozdzielczości zdjęcia wypełniają cały ekran (puszka 10MP).
No ale niestety dźwięk nie chodzi może ktoś pomoże ?
pozdrawiam
 

don111

Banned
do divx/divx z nietypowymi kodekami/przerabianymi dvd/mp3 - zapomnijcie o Samsungach...
miałem HD950 też z HDMI i go wymieniłem na Fergusona 780HX, jakość obrazu i dźwięku podobna a możliwości/wygoda użytkowania nieporównywalnie większe - np zdjęcia 3000x2000 wyświetla bez problemu :)
 

pablo82

New member
Ten odtwarzacz jest po prostu do bani:

obraz żenujący, przesunięty w prawo! Pixeloza, brud, brak płynności!
(Pioneer dv-400 dużo lepszy pod tym względem),
dźwięk też kiepski,
płyty się zacinają (na mojej starej Yamasze 557 nie zdarzyło się to nigdy!
dodam, że wszystkie płyty DVD+R bez jednej ryski!)
zanim odczyta plik divx lub zdjęcie- można iść się zdrzemnąć

po prostu żenada! Udało mi się go zwrócić do sklepu

Pioneer dv-400 dobry jeśli chodzi o obraz; dźwięk suchy. Za to ma inny feler (chyba że miał go tylko mój egzemplarz, ale nie sądzę...). Otóż- słychać jak kręci płytką:confused: ! Dla mnie to nie do zaakceptowania. No i oczywiście- niby czyta pliki wmv- niby
 
Do góry