Samsun q80r55 - uszkodzona powłoka antyrefleksyjna?

Czitos

New member
Cześć.

Mam problem z moim telewizorem. Pod stawiło (zwłaszcza pod kątem gdy widać w matrycy odbicie okna) są tłuste ślady, plamy. Jakby wymazane. Próbowałem wszystkiego. Szmatką z. Mikrofibry. Z wodą bez. Płyn okulus do optyki. Wydaje mi się że to zniszczona powłoka antyrefleksyjna. Co dalej z tym fantem zrobić? Dziękuję za pomoc.
 

SDman

Banned
Musisz z tym się pogodzić, próba wyczyszczenia może się skończyć wytarciem, a to na amazonie widziałem jak ktoś wstawił. Wyglądało to koszmarnie.
To była jedna z najlepszych powłok antyrefleksyjnych ale zarazem najgorszą w utrzymaniu.
Samsung w modelach 2020 użył innej.
 

SDman

Banned
Ten model to 2019r, a kupiony w 2020. Sam pojechałem go powystawowego zobaczyć (3500tys) i przeraziła mnie poplamiona matryca. Próbę wyczyszczenia podjąłem - bezskutecznie.
Nie sądzę aby serwis uznał to gwarancyjnie.
 

Czitos

New member
Domyślam się że nie pójdzie na gwarancji ale myślałem by zrobili to odpłatnie? Jeśli cena będzie rozsądna to dlaczego nie. Wrzuciłbym zdjęcie jak to wygląda ale brakuje postów
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ja tam nie widzę żadnych plam na tym zdjęciu tylko normalną poświatę matrycy.
Jeżeli czyszczeni detergentami do optyki i polerowanie mikrofibrą nie pomaga to masz zniszczoną powłokę i nic z tym nie zrobisz. Wymiana matrycy jest nieopłacalna.
Swoją drogą, wypytaj domowników co robili z TV, że zrobiły się (jak twierdzisz) takie plamy.
 
Ostatnia edycja:

Czitos

New member
Na tym zdjęciu dokładnie chodzi o miejsce gdzie odbija się okno. I tam są takie różnobarwne załamania światła. Nie w każdym miejscu na tv to jest. Właśnie możliwe, że jakis płyn do okien był użyty. Ciężko stwierdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli faktycznie wytarta - to już nic nie zrobisz.
Taniej będzie kupić nowy model.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na tym zdjęciu dokładnie chodzi o miejsce gdzie odbija się okno. I tam są takie różnobarwne załamania światła. Nie w każdym miejscu na tv to jest. Właśnie możliwe, że jakis płyn do okien był użyty. Ciężko stwierdzić.

Płyn do okien matrycy Ci raczej nie zniszczy. Musiał to być jakiś ciężki detergent lub szorstka/ostra szmatka ręcznik itp.
 

SDman

Banned
Nie sądzę, zniszczył to zwykły pot i tłuszcz z tzw. palcówki -nie wyczyszczony odpowiednio wcześniej.
Takie widziałem w "Ełro" i nic z tym się nie dało zrobić.
Model Q70R bez powłoki dał się wyczyścić do stanu "jak nowy"
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Oj, teraz to grubo przesadziłeś. Co prawda zgadzam, że w naszym pocie nie są obojętne chemicznie substancje ale teoria, że odciska palca po nawet dłuższym czasie uszkodził trwale powłokę matrycy jest kompletnie nierealny.
 

SDman

Banned
Tylko ja taki widziałem i co więcej osobiście próbowałem doczyscic całe szczęście, że się nie dało. Odczekałem i mam Q90T.
Pracownicy nie chcieli przy mnie ryzykować płynów. Ale się sprzedał komuś.
 
Do góry