Samoistne włączenie TV

marikak97

Member
Mam pytanie do posiadaczy Sony Android Tv czy macie przypadki ,ze czsem wasz TV sam sie włacza losowo o różnych porach dnia.
 

111kris

New member
Zdarzało się. Wyłącz automatyczne aktualizacje sklepu google - mi pomogło.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dodam jeszcze, że warto ustawić w menu TV, żeby wygaszał BT po wyłączeniu z pilota. W przeciwnym razie w trakcie standby, każde "odpytywanie" TV powoduje jego wybudzenie. Nawet sąsiedzi mogą Ci robić dowcipy próbując sparować się z twoim TV. W każdej takiej sytuacji twój TV będzie się włączał.
 

marikak97

Member
Sony Bravia 8505

Dodam jeszcze, że warto ustawić w menu TV, żeby wygaszał BT po wyłączeniu z pilota. W przeciwnym razie w trakcie standby, każde "odpytywanie" TV powoduje jego wybudzenie. Nawet sąsiedzi mogą Ci robić dowcipy próbując sparować się z twoim TV. W każdej takiej sytuacji twój TV będzie się włączał.
Przegladam menu i nie moge odszukać tego ustawienia odnośnie wyłączania BT po uspieniu TV.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia-Sieć i internet-Zadalne uruchamianie-WYŁ

Przy takim ustawieniu BT telewizora znika po wyłaczeniu TV pilotem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mam 9096 i nigdy sam mi się nie włączył, natomiast kiedyś celowo wyłączyłem BT bo myślałem że do codziennego użytku nie jest potrzebne i zaraz syn mi mówił że nie działa np wyszukiwanie głosowe więc włączyłem na nowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

juzeg76

Member
Witam
Mam xh9005 przed chwilą 1x, a mam go od października 2020 włączył sie sam. Odpalił youtube zwiastun filmu "Druga połowa". Wszystkie aktualizacje najnowsze. Ostatnio zaktualizowała się sama aplikacja yt i zdarzyło się ze 2x przy przewijaniu jakiegoś filmu że już go nie odtworzył i trzeba były puścić od początku .. W ramach ciekawostki wszedłem w biblioteke na yt i nie jest widoczny w historii... Dziwna sprawa...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam 9096 i nigdy sam mi się nie włączył, natomiast kiedyś celowo wyłączyłem BT bo myślałem że do codziennego użytku nie jest potrzebne i zaraz syn mi mówił że nie działa np wyszukiwanie głosowe więc włączyłem na nowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Nie pisałem o całkowitym wyłączeniu BT a o wyłączeniu zdalnego uruchamiania przez BT. Po włączeniu TV pilotem, BT działa normalnie, podobnie jak wyszukiwanie głosowe.

Na tym ustawieniu oraz po wyłączeniu automatycznych aktualizacji (mam tylko powiadomienie o aktualizacji) TV nigdy mi się sam nie włączył.
 
Ostatnia edycja:
Do góry