Samoczynne rozjasnianie obrazu

pado

New member
witam,

zauważalem, że czasami moja plazma sama przyciemnia i rozjasnia obraz- widoczne to jest czasami na ciemnym obrazie, kiedy pojawi sie na nim coś jasnego
miałem takie coś też w LCD...
i teraz nie wiem, czy to jest normalne zjawisko, czy można to jakoś zniwelować?

oczywiscie nie jest to nagminne i zalezy od nadawnaego obrazu...
 

miaucoon

New member
ja sie tam nie znam, ale czy tam nie ma wlaczonego trybu eco ktory przyciemnia lub rozjasnia obraz w zaleznosci od oswietlenia pomieszczenia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Zauważyłem, że w przypadku Samsunga PS50451 też tak się dzieje, jeszcze nie rozgryzłem, która funkcja odpowiada za takie zachowanie (na pewno nie tryb oszczędności energii)...
 

pado

New member
wlasnie taki efekt zauwazylem nie tylko u mnie, ale i w LCD znajomych, czy nawet LCD, ktory mialem wczesniej...

widocznie taka technologia...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
pado, sprawdziłeś podpowiedź pejotpe? Nie wiem jak dokładnie działa ta funkcja w Panasonicu, ale popatrz poniżej na cytat z instrukcji:
"Tryb oszcz: Zmniejsza jasność obrazu w celu oszczędzania energii (Wyłączony / Włączony)".
 

amadeo

New member
Pado,
Czy mógłbyś sprawdzić to co napisałem i odpisać jakie są efekty?

Pejotpe,
W przypadku Twojego Samsunga "podejrzanymi" ustawieniami są DNIe i/lub kontrast dynamiczny.
 

pado

New member
niestety nie spraswdzalem trybu kinowego..na stale mam ustawiony Normalny...poza tym zjawisko marginalne- widoczne tylko wieczorem w ciemnym pokoju i to rzadko...sprobuje sprawdzic przy okazji
 

pejotpe

New member
Bez reklam
amadeo napisał:
Pado,
Czy mógłbyś sprawdzić to co napisałem i odpisać jakie są efekty?

Pejotpe,
W przypadku Twojego Samsunga "podejrzanymi" ustawieniami są DNIe i/lub kontrast dynamiczny.

DNIe w A451 jest włączony na stałe (przynajmniej nie znalazłem możliwości jego wyłaczenia - jest tylko tryb DEMO, w celach porównawczych). Kontrast dynamiczny wyeliminowałem (bo jest wyłączony). Na razie plazma jest jeszcze na "dotarciu", więc potem sprawdzę, czy ten efekt pojawia się też przy wyższym kontraście...
 

pado

New member
w trybie kinowym tez to raczej wystepuje, z moich obeserwcji.
widocznie wczesniej nie zwracalem na to uwagi, a wiadomo- jak sie na coś raz uwagę zwróci to potem widzi sie to cały czas :(

zapewne da sie to wylaczyc w menu serwisowym, tylko ktora to opcja :roll:
 

Jarod

New member
u mnie występuje w każdym trybie. najlepiej widać jak się zapuści pulpit windowsa i przesuwa okienko. Nie wiem czemu ale tak jest
 
Do góry