[Nasze Zestawy AV] Salon z funkcją kina domowego.

Dingo

Member
Kilka zdjęć publikowałem już w wątku zbiorczym, ale w celu uporządkowania zakładam swój własny.

Początki:
TV Samsung UE65JU7000
Onkyo TX-RZ800, Monitor Audio BX6, Monitor Audio Bronze Center, Monitor Audio BXW10
Mede8er MED600X3D,
Pioneer BDP180, NC+ turoboBOX+

IMG_1716_zpss81jabo4.jpg


IMG_1713_zpsygohdqoz.jpg


Później przyszedł czas na rozpoczęcie przygody z winylem. Technics SL-Q33

Turntable_zpsopjkndxj.jpg


Turntable2_zpsuril1ffp.jpg


Następnie rozbudowa do zestawu 5.1. Monitor Audio Silver 2.

IMG_2464_zpsgttiyty7.jpg


IMG_2467_zpsfikrlx5p.jpg


IMG_2463_zpsmgg3wamb.jpg


IMG_2468_zpsdmkagqro.jpg




Ciąg dalszy nastąpi..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wszystko ladnie pieknie tylko tego centrala wymien bo wyglada jak zabawka przy tym wszystkim :)

Fajne te banany.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Szkoda tylko że schody po lewej, można by wtedy szerzej kolumny frontowe rozstawić i dokupić trzecią sztukę jako centralną bo akurat zmieściłaby się na szafce w poziomie ;)

Ps. Szkoda, że kolega sufitu nie uzbroił pod ewentualnego atmosa w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:

Dingo

Member
Dzieki Panowie!

a mi się podoba widok za oknem... ;)

Haha Jeśli wydaje Ci się że widzisz krzyż na budynku kościoła to muszę Cię rozczarować ;) to element balustrady balkonu. Widoki mamy dużo przyjemniejsze :)

Szkoda tylko że schody po lewej, można by wtedy szerzej kolumny frontowe rozstawić i dokupić trzecią sztukę jako centralną bo akurat zmieściłaby się na szafce w poziomie :wink:

Ps. Szkoda, że kolega sufitu nie uzbroił pod ewentualnego atmosa w przyszłości.

Pomysl z 3cia podłogówką jest ciekawy, ale chyba się nie zdecyduję ;) Na półce stoi w tej chwili gramofon, który ogranicza mnie trochę. Plan jest aby wymienić całość (fronty, central i woofer) na serię Silver. Ewentualnie centrala na Gold C150, ale nic większego.

Sufit jest podwieszany, więc jest możliwość instalacji sufitówek, ale to raczej dalsza przyszłość.

Jeszcze raz dzięki za sugestie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
W kinie kolumna środkowa jest tak samo ważna jak prawa i lewa i w serii gold jest już całkiem przyzwoity central ale nie mieszałbym goldów z silverami tylko pozostał przy jednym.

Jeśli chodzi o sufit to miałem na myśli, żeby były już puszczone kable w ścianach pod ewentualne sufitowce, bo warunki pod 5.1.2 lub nawet 5.1.4 są w sam raz, co pewnie i tak nastąpi po wymianie podstawy na silvery ;)

Ps. Polecam szafkę besta z IKEI, bo można ją dowolnie konfigurować po siebie.
 
Ostatnia edycja:

Dingo

Member
Monitor Audio zapowiedział wprowadzenie nowej generacji serii Silver i rozpoczął wyprzedaże magazynowe. Udało mi się trafić nową parę Silver 10tek w bardzo dobrej cenie. Niestety głośniki będą musiały chwilkę poczekać w kartonach na nowe klocki które je zasilą - temat jest już w trakcie realizacji, więc za kilka tygodni kolejna aktualizacja. Póki co szybka fotka.

IMG_2643_zpsj9meen7e.jpg
IMG_2643_zpsj9meen7e.jpg.html


IMG_2643_zpsj9meen7e.jpg.html


IMG_2643_zpsj9meen7e.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Mamy teraz tydzień kartonowy jak widzę ;) W tym miesiącu można wyrwać pudła w dobrych cenach, bo widocznie w tym okresie sklepy odnotowują przysiad w sprzedaży, ponieważ ludzie bardziej wydają teraz kasę na wakacje niż na sprzęt A/V i robią ciekawe promocje dla zachęty (tak mi się wydaje przynajmniej).
 

Dingo

Member
Głośniki nadal w kartonach czekają na klocki, które już do mnie jadą. W międzyczasie udało mi się zakupić nowy odtwarzacz BD, który zastąpi mojego Pioneera.
Oppo UDP-203 chyba nikomu na tym forum przedstawiać nie trzeba ;) To moje pierwsze Oppo i przyznaję że spełnia wszystkie oczekiwania jakie miałem w stosunku do tego odtwarzacza. Wykończenie w aluminium idealnie komponuje się z ampli Onkyo. Odtwarzanie wszelkich dostępnych rodzajów płyt i plików. 4K, DTS:X - wszystko czego szukałem :) Świetnie radzi sobie z materiałem UHD z mojego NASa. Jedynie czego może brakować to ładniejsza prezentacja zasobów sieciowych - ale nie jest to dla mnie wielki minus. Zapowiada się weekend filmowy :)

IMG_3017_zpscgmcd1vd.jpg



DSC_1950_zpsdxqwbhbw.jpg
 

Dingo

Member
Długo wyczekiwana przesyłka w końcu dotarła do mnie :) Podziękowania dla naszego forumowego kolegi blackninja za pomoc w realizacji zamówienia. Końcówka mocy Onkyo M-5000R i przedwzmacniacz Onkyo P-3000R.

Najpierw wrzucam szybkie dwie fotki i zabieram się za podłączanie i jakieś podstawowe sprawdzenie sprzętu. Dłuższe testowanie i więcej zdjęć to chyba dopiero w sobotę.

IMG_3027_zpsm6fiprkm.jpg


Jako że oba klocki w końcu dotarły to mogę również w końcu wyjąć nowe fronty z kartonów ;)

Szybkie porównanie do starszych/mniejszych 'sióstr'.

IMG_3025_zpslfygvavm.jpg

MA Silver 10 vs MA Bronze BX6.

Szykuje się ciekawy weekend :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Widzę, że ktoś tu mnie goni ;), napisz jak wrażenia. BXy wyglądają teraz trochę biednie przy Silverach, nie wspominając już o subie :)
 

Dingo

Member
Wszystkie nowości wyszły z kartonów i wstępnie zostały przetestowane. Zatem szybkie podsumowanie co się u mnie zmieniło:

Fronty zmienione z MA Bronze BX6 na MA Silver10. Odtwarzacz płyt BD Pioneera zmieniony na Oppo UDP203. Doszła końcówka mocy ONKYO M-5000R i przedwzmacniacz ONKYO P-3000R. Zmieniłem też półkę aby zmieścić wszystkie klocki na serię BESTA z Ikei.

A tak prezentuje się całość.

DSC_2022_s_zpshj2nzh5a.jpg


I kilka zdjęć salonu z szerszej perspektywy.

DSC_2068_zpssrwp1a0g.jpg


DSC_2080_zps4rmqjnap.jpg


DSC_2075_zpsmapjiuqm.jpg
 

Kamil_89

Member
Świetnie, w szczególności ostatnie dwie fotki fajnie oddają salon. Sporo miejsca ale dobrze wszystko ułożone. Jest też kominek, u mnie niestety zabrakło miejsca na BIO.

Sprzęt chyba kompletny? Czy może jest coś jeszcze w planach?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pokoj i zestaw swietny oprocz tego centrala. Zainwestuj w swietnego centrala, aby sie pieknie prezentowal. Pomysl nawet o wersji gold. Chyba ze rezygnujesz z kina...

ac7a9ff5c377e93b6c1b46a5e2d89136.jpg
 
Ostatnia edycja:

Dingo

Member
Central jest kolejny na mojej liście. Będzie to najprawdopodobniej MA C350 z najnowszej serii Silver. Później pomyślę o sufitowcach.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Stare bx6 dałeś na tył? Bo nie widać co za kanapą stoi ;)
Suba nie zmieniasz? Gubi sie.
Ale obraz jest i tak najlepszy :D
 
Do góry