Salon - pół na pół

gurix

New member
Cześć Wszystkim,

przymierzam się do zakupu (sam nie wiem czego, ale raczej kino domowe 5.1).
Mam kilka pytań przed wyborem, a mianowicie:

1. Przede wszystkim zakładając, że będzie to kino 5.1 jak dobrać wielkość kolumn do wielkości salonu.
TV + kanapa jest w jednej części pokoju powiedzmy około 13.5 m2 czy trzeba dobierać do całego salonu około 25 m2 (patrz rysunek)

2. Czy kino czy stereo? Tu ciągle dręczą mnie pytania? Obecnie w innym pokoju (mojej dziupli) używam Onkyo 8130 + 2.0 Dali Zensor 7 - i jestem zadowolony. Czasami przenoszę ten sprzęt do salonu, ale nadszedł czas na zakup, co by nie przenosić. I tu zaczynają się schody, bo lubię słuchać muzyki, ale zestaw do słuchania powiedzmy już mam. Z drugiej strony jak kupię kino domowe to wiem, ze to będzie kosztem jakości muzyki. Myślałem nad kupnem onkyo 696, bo jestem zadowolony z tej firmy i przeniesieniem Dali Zensor do salonu + kupno centralnego i tylnych + sub) i wtedy do dziupli dokupię jakieś mniejsze kolumny. Tylko czy do tego układu salonu będzie ok? Proszę pomóżcie.

dad5fdd0adbaf220.jpg
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Onkyo się zawinęło, od roku nie ma nic z towaru

Dośc fajny z Denona to AVR-X2700H wychodzi 3100, reszta do Zensorów z aktualnego odpowiednika to Oberon lub jak ma być taniej to Spektor.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz zestaw, to może Meridian LG SN11R - sprawdzisz, będzie świetny do tych warunków.
 

gurix

New member
Dziękuję Wszystkim. Dokonałem wyboru.
Denon AVR 2700 + Dali Zensor 7, Zensor 1, Zensor Vokal, SUB E-12.
Sprzęt przed chwilą odebrałem od kuriera. Dzisiaj wstępne połączenia i konfiguracja, bo czekam na dostawę standów
 
Do góry