Salon 60m2 - jaki TV 75 cali?

5hiva

New member
Witam ponownie po 10 latach :) Przeprowadzka wkrótce więc i potrzeba nowego TV.
Przez ostatnie 10 lat jadę na plazmie Samsunga PS51D6900 i jestem z niej wciąż mega zadowolony (prócz tego, że się tak grzeje, że robi za kaloryfer i czasem ciężko obok niej przejść, i widać niskie odświeżanie na białych ekranach więc chyba męczy trochę oczy).

Połączony salon/kuchnia/jadalnia ~60m2
Odległość od kanapy ~3-3.5m
Okna z boku tv i za tv
Głównie netflix/filmy wieczorami, czasem dzieciaki obejrzą bajkę. W przyszłości może konsola, ale żeby zagrać może raz z w tygodniu a nie katować po kilka godzin dziennie.
Wielkość pewnie 75, bo powyżej cena rośnie wykładniczo
Limitu kwoty nie mam, tv nie jest najważniejszym urządzeniem w domu, więc rozsądnie chciałbym kupić coś co do w/w zastosowań będzie po prostu dobre. Nie jestem zboczony na punkcie jakości obrazu (choć obraz na obecnej bardzo mi się podoba), ale nie chciałbym oglądając denerwować się, widząc jakieś artefakty, powidoki, rozmycia itp. Jeśli da się za 5k kupić coś dobrego, super. Jeśli wydając więcej będzie coś znacznie lepszego i przy w/w zastosowaniach sporą różnicę zauważę - to takie opcje też rozważę.

Dzięki!
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Philipsa 75pus8505 za 5450 zł zł pakietem.
Najlepsze w klasie 65":
- Sony 65XH90 za 4699 zł
- LG 65Nano 903 za 4699 zł
Plus pakiet dodatkowy dla niebieskich.
 

5hiva

New member
Dzięki Kiki.
Właśnie patrzę na te Philipsy i one mają srebrna ramkę, potrzebuję koniecznie tv w kolorze czarnym. Co innego z 75 warte rozpatrzenia?
Jak jakościowo wygląda LG 82?
Gdzie mogę poczytać o tych pakietach?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ramka jest bardzo cienka.
A faktycznie LG nowy 82UP80003 też masz w ofercie.
Masz jeszcze TCL 75C815 , cienki z czarną ramką w klasie cenowej.
Najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości (EISA Bet Buy)
Napisz proszę na PW wyślę Ci informację dla niebieskich.
 

5hiva

New member
Wiadomo coś już może o tym nowym LG 82UP? Jak jego jakość i kiedy będzie?
TV potrzebuje kupić jakoś za miesiąc bo wtedy planujemy przeprowadzkę.
Czy 82 z 3m to nie przegięcie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli oglądasz głównie filmy 4K lub chociaż fullhd - to jest idealny .
Miałeś plazmę więc płynność, kolorystyka, przejścia tonalne - wskazanie w pierwszej kolejnosci na Oled TV , ale kasy nie wystarczy.
 

5hiva

New member
Byłem w markecie by zobaczyć na żywo rozmiary i wyszedłem z przekonaniem że 75 jest mega duży i nie ma co myśleć o większym (np LG82) tracąc przy tym na jakości obrazu.

Tak więc teraz pytanie, jaki tv 75? Do poprzednich propozycji mam uwagi:
TCL - opinie o bardzo wolnym androidzie mocno mnie zniechęcają, chciałbym by system działał płynnie, szkoda moich nerwów, więc odpada
Philips - ambilight wygląda interesująco, natomiast u mnie tv będzie wisiał częściowo na zabudowie meblowej, a częściowo za nim będą półki (tak więc nie będzie całej ściany za tv). Czy w takiej sytuacji będę z tego w ogóle korzystał czy będzie wyglądało źle? (załączam obrazek ze ścianą tv)

W sklepie i sony xh.. i samsungi qled na tym co było puszczone wyglądały ok. W którymś tv zwróciła moją uwagę "pofalowana" matryca, jakby jakaś struktura nierówna, średnio to wyglądało przy ciemnym obrazie. Obok stał OLED z idealnym równym szkłem i tego efektu w ogóle nie było. Teraz mam plazmę i tam również idealnie równe szkło. Czy wszystkie LCD tak mają?

Pozdrawiam
 

Attachments

  • scianatv.jpg
    scianatv.jpg
    88,3 KB · Wyś: 338

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden Adroid teraz nie jest powolny.
Jest tak samo szybki jak WebOS czy Tizen.

Nie idealna matryca nie ma wpływa na jakość obrazu.
Ale też wystarczy sprawdzić przed wysyłką.

Ambilight zadziała, choć nie idealnie .
Fajna aranżacja, extra żyrandole !

A uchwyt masz regulowany ?
Masz wielką przestrzeń, więc 82" też wyglądałby rewelacyjnie!
 

5hiva

New member
Dzięki! Na żywo jeszcze nie jest tak fajnie, ale kiedyś będzie..

Przestrzeń jest duża, ale ta część z tv i kanapą już nie. Nie mamy w zwyczaju włączać tv tak by tylko coś leciało więc jak już będziemy coś oglądać to kanapa i tyle. 75 i tak jest bardzo duży i jest ich większy wybór niż 82, nie mówiąc już o cenie.

Tak jak wspomniałem wcześniej w tej aranżacji nawet cienka srebrna ramka będzie raziła, więc chociażby z tego powodu philips odpada.

Chcialbym więc w tych widełkach 5-7k wybrać tv, który będzie po prostu bardzo ładnie grał i w niczym nie denerwował :) Głównie netflix/filmy wieczorem.

Pozdrawiam

EDIT: Uchwytu nie mam jeszcze żadnego, nie wiem czy przy tej wadze tv chcę uchwyt z ramieniem, tym bardziej że chciałbym by był jak najmniej odstawał od szafek z tyłu. Może jak już regulowany lekko na boki ale bez ramienia - nie wiem czy coś takiego jest.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zostajemy przy 75"
.Jak regulowany boki - to na ramieniu.
W klasie masz;
- Sony 75XH90
- LG 75nano 793
- TCL 75C815
Masz w ofercie z pakietem dla niebieskich.
 

centur

New member
panowie, podłączam się do pytania, szukam 75-77 cali do jasnego salonu 35m2, pożądane 120Hz i strefowe wygaszanie, oglądam głównie sport, netflix i YT. Czy budżet w przedziale 7-7,5 k jest realny ? teraz mam budżetowego samsunga 55 cali na matrycy VA 60 Hz sprzed 2 lat ale to już nie ta czerń na filmach i nie ten rozmiar... doradźcie proszę chociaż jak z opisów rozpoznać czy tc mają strefowe wygaszanie bo na oleda w tym rozmiarze mnie nie stać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kwota 7,5 to na Oleda 77" kasy nie wystarczy
Czyli zostajemy przy modelach 75" LCD:
- Philips 75PUS8505
- Sony 75XH90
- TCL 75C815
- LG 75Nano793
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem
 

centur

New member
Jeśli kwota 7,5 to na Oleda 77" kasy nie wystarczy
Czyli zostajemy przy modelach 75" LCD:
- Philips 75PUS8505
- Sony 75XH90
- TCL 75C815
- LG 75Nano793
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem


z tego co widzę żaden z modeli nie ma 120 Hz i strefowego wygaszania, zależy mi na ładnej czerni do filmów oglądanych wieczorem i szybkiej matrycy do sportu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę się zmieniło od tego czasu.
Teraz masz inne modele:
- Sony 75Xh90
- LG Nano 913
- Samsung 75Q80
Masz i wygaszanie strefowe, i 120 Hz i szybką matrycę.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów .
 
Do góry