salon 36m2 i 5,5m odległości - 52" tylko cena żeby nie zabiła...

perła

New member
Witajcie,

Przeczytałam już wszystko co się dało i nadal mam kilka pytań.

Chcę kupić LCD początkowo planowałam 47” ale z waszych opinii wynika, że raczej 52”. A tu niestety pojawia się problem cenowy. Zamierzałam kupić 47LG7000 teraz w cenie od ok. 4500,- zł. Niestety 52LG7000 to już spory skok cenowy od 6400,- L W planowanym przedziale cenowym jest co prawda 52LG5000 ale bez 100Hz i ze znacznie wyższym poborem mocy… Czy widzicie jakąś alternatywę dla tego 52LG7000 do ok 5000 max 5500? Bo ja po tygodniu szukania wymiękłam i mam totalny mętlik w głowie. Bo jeśli mam nie zwracać uwagi na dane katalogowe takie jak: kontrast, jasność, ilość kolorów, czas reakcji, kat widzenia i moc głośników to już nie wiem co ma znaczenie ? 100Hz i Full HD ? :confused:
W sklepie nie daję rady dokonać wyboru jakoś nie widzę różnicy… Znaczy jeden telewizor mnie zastanowił właśnie 52” bo w czasie odtwarzania filmu występowała tzw. pikseloza. Sprzedawca powiedział, że to dlatego, że filmy na dvd maja rozdzielczość mniejszą niż telewizory i wszystkie filmy jak odtworzę z dvd to tak będą wyglądały i zwykłe programy telewizyjne nie HD też… chm… prawda to czy fałsz?:hmm:
Pokój słoneczny 2 ściany z oknami i balkonem 36m2 do tego odległość kanapy od ściany ok. 5,5 m.. z czego tylko ja z mężem siadam na kanapie bo dzieci (7 i 3 lata) za żadne skarby zagonić nie dam rady przeważnie siedzą na podłodze :D czyli w odległości ok. 3m. Czy 52 cale nie będzie dla nich w takim układzie za dużo? Z gośćmi nie ma kłopotu, gdy przychodzą to nie oglądamy TV.

Jeśli chodzi o oglądanie to przeważnie są to bajki na DVD choć i poczciwy Krecik na kasecie się zdarzy ;) Z braku czasu raz na tydzień może i jakiś normalny film uda się obejrzeć. Telewizje mam przez Polsat cyfrowy ale mam zwykły dekoder zapewne musiałabym zmienić na ten HD. Z dekodera pogoda, sporadycznie jakiś program czy film i programy biznesowe które są na tapecie. Jeśli chodzi o moc sygnału to nie mam pojęcia jaka jest na zwykłym TV Panasonic 25” 100Hz jest ok.

I dodatkowo jeśli chodzi o podłączenia…tu w ogóle to czarna magia. Teraz moje dvd ma tylko euro ale niedługo pewnie dokupię całe kino domowe więc powinny być chyba już wszystkie te dziwne komponent, hdmi i dvi dzięki którym powinnam uzyskać lepszą jakość obrazu.

Kupując LCD i po dokupieniu kina domowego liczę na to, że będę mogła obejrzeć film z przyjemnością na dużym ekranie i bez niespodzianek czyli smużenia czy pikseli.

Co wy na to ? Tradycyjnie jak inni proszę o radę jakie parametry TV będą miały dla mnie najważniejsze znaczenie czy zaczekać aż stanieją modele 100Hz, Full Hd i innymi super parametrami ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że im większy telewizor tym mankamenty będą bardziej widoczne…
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 52 d 65
Samsung 50 a 551
Samsung 50 a 656
Te modele przy Twoich warunkach powinny spełniać
oczekiwania , masz extra odległość .
Jeśli jeszcze masz jakieś obawy to poproś o prezentację
W domu
 
Ostatnia edycja:

perła

New member
Dzięki KIKI
???? o prezentację w domu?? a coś takiego jest możliwe :roll:
Dziś znowu udałam się do sklepu zdobywać wiedzę i faktycznie był tam Samsung A656 tylko 47" i nawet zapisałam sobie jego parametry bo zwrócił moja uwagę... Obraz wyglądał bardzo ładnie nawet w porównaniu ze stojącym obok też Samsungiem ale to było LCD...
Plazmy nie brałam jakoś pod uwagę bo wszyscy na nią psioczą, że awaryjna, prądożerna ok 600W a LCD 280W i się wypala....choć sprzedawca na samym początku zaproponował plazmę Pioniera ;).. tylko ta cena :mrgreen:

Właśnie ze względu na prąd wolałabym jednak LCD chyba nawet za cenę mniejszych 46" jeśli nic porządnego za te 5500,-zł w 52" kupić się nie da...

Ach i odległość ... proszę powiedzcie czy te 3 m z których dzieciaki pewnie najczęściej będą oglądały TV to nie za mało na 52"? Choć oglądały to może szumnie powiedziane bo raczej nie usiedzą na miejscu przez 10 minut ;)
 

perła

New member
Dzięki KIKI
???? o prezentację w domu?? a coś takiego jest możliwe :roll:
Dziś znowu udałam się do sklepu zdobywać wiedzę i faktycznie był tam Samsung A656 tylko 47" i nawet zapisałam sobie jego parametry bo zwrócił moja uwagę... Obraz wyglądał bardzo ładnie nawet w porównaniu ze stojącym obok też Samsungiem ale to było LCD...
Plazmy nie brałam jakoś pod uwagę bo wszyscy na nią psioczą, że awaryjna, prądożerna ok 600W a LCD 280W i się wypala....choć sprzedawca na samym początku zaproponował plazmę Pioniera ;).. tylko ta cena :mrgreen:

Właśnie ze względu na prąd wolałabym jednak LCD chyba nawet za cenę mniejszych 46" jeśli nic porządnego za te 5500,-zł w 52" kupić się nie da...

Ach i odległość ... proszę powiedzcie czy te 3 m z których dzieciaki pewnie najczęściej będą oglądały TV to nie za mało na 52"? Choć oglądały to może szumnie powiedziane bo raczej nie usiedzą na miejscu przez 10 minut ;)
 

perła

New member
To wygląda trochę jak monolog ale jeszcze raz podbiję temat ;)

Ostatecznie faktycznie Sharp LC-52D65E ( 4900,- zł) jest na miejscu pierwszym ale jeszcze zastanawiam się nad LG 52LG5000 (4700,- zł.).
Użytkownicy tego forum bardzo LG sobie chwalą stąd mój dylemat...
Jeden i drugi wygląda ładnie z czego jak patrzyłam na LG to obraz jakby pikselował na krawędziach przy szybkim ruchu ale niestety nie mogłam porównać do Sharpa na nim leciało demo Sharpa....

Telewizji oglądamy bardzo mało mam Polsat cyfrowy zwykły dekoder. Najwięcej będzie bajek na dvd tak naprawdę i pewnie jakieś filmy od czasu do czasu...

Jak myślicie LG czy Sharp.... :???:
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jeśli pokój nasłoneczniony i dominują kreskówki, to błąd :).
Tak na marginesie, ile ta plazma bierze prądu?
 

perła

New member
szkoda, że nie wcześniej.... ta uwaga oczywiście... :rolleyes:
fakt, że w ciągu dnia przy słońcu i bez rolet oglądanie będzie wykluczone...
choć przypuszczam, że i z LCD byłoby ciężko salon ma dwa ogromne okna i drzwi balkonowe które chyba i jego "zaświetliły" na amen :mrgreen:
dlatego wypada mi tylko potwierdzić, że w przypadku tak dużego nasłonecznienia w bloku i dzieci siedzących w mieszkaniu będzie ciężko... zaciemnienie konieczne
w domu jest o tyle lepiej, że dzieci i tak w ładną pogodę w domu 5 minut nie usiedzą więc jakby problem znika :cool:
ale ogólnie i tu i tu nie ma co demonizować problemu dzieci przecież nie mają spędzać całego dnia przed tv a na godzinę czy półtorej można zorganizować mały seans kinowy :popcorn::grin:

prądu będzie zjadać zgodnie z parametrami 470 W ale to przy białym ekranie... normalnie wychodzi podobno ok połowy 3/4 tego ale ile dokładnie nie wiem :niewiem:
 
Do góry