"Sala kinowa" w małym pokoju.

conrdd

New member
Witam

Mam do zagospodarowania pokój który chcę przerobić na dedykowane pomieszczenie tylko na kino domowe. Pokój ma nieco ponad 12m2: 3,5x3,5m. Na jednej ścianie ścianie ma być TV z frontami i centralnym, w odległości ok. 2,5m od TV kanapa a ciut z tyłu w rogach dwa regały z satelitami u góry. (regały są by nie było za pusto w pomieszczeniu). Na podłodze dywan.

I teraz pytanie czy poniższy zestaw nie będzie na tym metrażu przegięciem:

1. TV Samsung 65" UE65F6400
2. Ampituner Denon AVR-X1000
3. BR DBT-1713
4. Zestaw 5+1 Jamo 626 + Sub 210

Zwłaszcza mam wątpliwości co do kolumn - czy nie są przewymiarowane.


 

Borixon

Active member
Bez reklam
2,5 m od TV kanapa i Ty chcesz tam powiesić/postawić 65'' ?? Włączysz sobie coś co nie nadaje w super jakoścu jak np kanały telewizyjne i nic nie będziesz widział tylko same piksele. Chyba że ma to być jak piszesz sala kinowa i będziesz wszystko w 1080p oglądał. Mam doświadczenie z 52'' z takiej odległości i niektórych meczyków z C+ nie da się oglądać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szpula

New member
Wg mnie to zależy od oglądającego... Mam 50'' dokładnie 2,5m od oczu i nie ukrywam, że 10-15 cali więcej byłoby idealnie.
Ale ja to głównie 1080p...
 

conrdd

New member
2,5 m od TV kanapa i Ty chcesz tam powiesić/postawić 65'' ?? Włączysz sobie coś co nie nadaje w super jakoścu jak np kanały telewizyjne i nic nie będziesz widział tylko same piksele. Chyba że ma to być jak piszesz sala kinowa i będziesz wszystko w 1080p oglądał. Mam doświadczenie z 52'' z takiej odległości i niektórych meczyków z C+ nie da się oglądać.

Mam w innym pokoju plazmę Panasonica 50" i wstępny wybór 65" wynika z doświadczeń z tym TV. Wiem oczywiście że tu plazma a tam LED ale ponieważ ma być pod 65" podłączony także XBoX360 (a za rok/dwa coś nowszego) a jednocześnie najwygodniej ogląda mi się 50" w odległości poniżej 2m stąd taki a nie inny dobór wielkości i rodzaju TV.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Rób jak uważasz, skoro masz takie odczucia i tak ogląda Ci się dobrze to ok. Przecież to Tobie ma pasować prawda. Kupuj 65'' i ciesz się oglądaniem. Pozdrawiam.
Ja leże w odległości 2,5 m od TV przy tym kino i nie chciałbym nic większego niż 46-50 cali. Narazie niestety 40''.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kazdy ma mozliwosc swojego wyboru ja tez bym nie kupil do takiej odleglosci 65 cali ,ale to kwestia tez i gustu:) a o tym sie nie dyskutuje tylko ma byc dobrze temu co taki a nie inny wybor dokonal..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kiedyś miałem podobny pokój a w nim kino. Jeszcze czasy Technicsa i kolumny Koda. Myślę że jeśli będzie tam wszystko co potrzebne żeby akustyka była odpowiednia to tylko kalibracja i poprawne ustawienie kolumn a efekt powinien być zamierzony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie kupuj 65", nawet bym sie nie zastanawial.
Ja mam w sypialni z 3m 60" i nic specjalnego taka przekatna, a leci tam wszystko od HD do YT.
To ma byc pokoj do "kina", a nie do ogladania "Gotowania z Kuroniem".
 

conrdd

New member
A więc podsumowanie: zestaw z pierwszego postu został złożony. I jest dobrze a nawet znakomicie. 65" TV wcale nie jest za duży: po prostu oglądając film w odległości ok. 2,5m od TV wreszcie ma się wrażenie zbliżone do sali kinowej. Kolumny Jamo S626 są świetnie dobrane do pokoju: w sam raz zarówno co do gabarytów jak i możliwości głosowych. Dołożyłem też małego suba Jamo - no i zrobiło się kino pełną gębą (uszami ;) )
 

conrdd

New member
Tak tylko gwoli małej poprawki względem poprzedniego mojego posta: zamiast wzmiankowanego w na wstępie wątku Denona ostatecznie kupiłem Pioneera VSX-923 i BDP-160. Reszta bez zmian.
 
Do góry