Sala kinowa - pomoc w doborze elementów.

Mindyy

New member
Dzień Dobry,

Starałem się znaleźć odpowiedni dział ale nie nadal nie jestem pewien czy dobry wybrałem.

Chce zrobić sale kinową pod projektor ale nigdy się czymś takim nie zajmowałem dlatego mam pytanie jeśli ktoś by się znał i mógł podpowiedzieć. Sala ma służyć do filmów i gier :).

Pomieszczenie to pokój o wymiarach 2,15m wysokości, 4m szerokość i 6,5m długość. Jeszcze w fazie remontu więc wszelkie chwyty dozwolone.

Zero okien. Drzwi wstawiać czy lepiej jakąś grubą zasłonę ?

Ściany malować na matowy czarny ? Wykładzina dywanowa czarna ? Czy na ściany i sufit dawać jakieś panele akustyczne ?

Z racji, że nie znalazłem do 15tys projektora który miałby 4K, HDR, BT2020 oraz input lag poniżej 33ms, zdecyduje się póki co na jakiś "budżetowy" fullHD, myślałem o jakimś Benq W1070 albo 1090 albo 2000 i w tym budżcie póki co rozpatruje projektor.

Ekran chciałbym 140-150cali, ramowy, będzie zamontowany na stałe przepuszczający dźwięk. Ale jaki "gain" dobrać ? Pomieszczenie będzie w pełni zaciemnione i o ile ma być pomalowane na czarno to też tak będzie :).

Głośniki, tutaj póki co myślałem, nad taką konfiguracją, 5 głośników ściennych do zabudowy, centralne, tylne i boczne. Przednie byłby na uchwytach podstawkowe bo chyba nie ma sensu pełnych do kina i gier skoro i tak będzie oddzielny subwoofer ? Na sufit myślałem o czymś jak Melodika BLI6. Raczej myślałem o budżecie 3,5-4,5tys na 7.0.

Jaki subwoofer aktywny ? Nie wiem jak dobrać ani ile pieniędzy przeznaczyć.

Amplituner myślałem o czymś jak Denon x6400h tak aby obsłużył 7.1.4.

Jak prawidłowo rozmieścić głośniki do Dolby Atmos ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Pomieszczenie marzenie :) Nie zapomnij o fotach jak skończysz.
Maksymalnie na czarno , granatowo , brązowo , szaro i bordowo:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady kolor wykładziny nie ma znaczenia ,czarna będzie się mniej brudzić .Dobrze jakby była - chodzi tu o efekt soniczny (mniej wizualny)
 
Do góry