S/PDIF - pytanie

gryq

New member
Witam,

stanąłem przed takim problemem: mam w ampli Onkyo TX-SR506 dwa wejścia jwt., obydwa w tym momencie zajęte. Chciałbym podłączyć 3cie urządzenie (PS3) "optycznie". Mogę zastosować rozdzielacz optyczny 1 wejście złącze żeńskie typu Toslink na 2 wyjścia złącza żeńskie typu Toslink aby do jednego wejścia S/PDIF w ampli podłączyć dwa urządzenia (ps3 + tun. sat)?

Na forum w historii udało mi się jedynie taki wątek wyszukać: (niestety nie mogę umieścić linka) ale nie rozwiewa do końca moich wątpliwości.

Pzdr
GryQ
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mogę zastosować rozdzielacz optyczny 1 wejście złącze żeńskie typu Toslink na 2 wyjścia złącza żeńskie typu Toslink aby do jednego wejścia S/PDIF w ampli podłączyć dwa urządzenia (ps3 + tun. sat)?

Chodzi Ci o coś takiego?

Taki splitter będzie działać w odwrotnym kierunku, ale pod warunkiem, że w danej chwili tylko jedno z podłączonych urządzeń będzie miało włączone wyjście optyczne (tylko jedno z tych wyjść będzie się świecić). No i drugi warunek, wynikający z tego, że jest to rozdzielacz pasywny - długość kabli optycznych jakimi biegnie sygnał nie może po ich zsumowaniu przekroczyć maksymalnej długości na jaką źródło jest w stanie sygnał transmitować.
 

arsenal

Moderator
VIP
Według mnie lepszy będzie taki konwerter. Tylko po co się męczyć skoro twój amplituner posiada wejścia HDMI więc z PS3 spokojnie tą drogą audio pójdzie przecież. W dodatku wtedy masz, oprócz Dolby i DTS, dostęp do PCM 5.1 i 7.1 z konsoli.
 
Ostatnia edycja:

gryq

New member
Według mnie lepszy będzie taki konwerter. Tylko po co się męczyć skoro twój amplituner posiada wejścia HDMI więc z PS3 spokojnie tą drogą audio pójdzie przecież. W dodatku wtedy masz, oprócz Dolby i DTS, dostęp do PCM 5.1 i 7.1 z konsoli.

No niestety musze sie meczyc, gdyz moj ampli nie jest w stanie "wydobyc" dzwieku z HDMI - jedynie przepuszcza sygnal. Zamowilem spliter optyczny - niestety nie zdal egzaminu - amplituner nie "widzi" sygnalu przepuszczonego przez spliter. Zamowilem teraz ten konwerter, ktory podales w swoim poscie. Zobaczymy jaki bedzie rezultat...

pzdr
GryQ
 

pkomp

New member
to albo niedokładny był ten splitter albo masz niedokładne kable - końcówki muszą być czyściutkie i bezproblemowo przesyłać światełko - które niestety jest czułe na takie sprawy - połączony sygnał z dwóch nic nie zrobi - nie zostanie poprostu rozpoznany przez ampli :)

a ten nie zadziałał bo nie miał prawa zadziałać - musisz mieć taki z przełącznikiem - wyjścia optyczne w większości sprzetu świecą cały czas i to moze powodowac zakłócenia nawet jak światło nie niesie żadnej informacji

zresztą to nie splitter tylko najzwyklejszy rozdzielacz
 
Ostatnia edycja:

gryq

New member
to albo niedokładny był ten splitter albo masz niedokładne kable - końcówki muszą być czyściutkie i bezproblemowo przesyłać światełko - które niestety jest czułe na takie sprawy - połączony sygnał z dwóch nic nie zrobi - nie zostanie poprostu rozpoznany przez ampli :)

a ten nie zadziałał bo nie miał prawa zadziałać - musisz mieć taki z przełącznikiem - wyjścia optyczne w większości sprzetu świecą cały czas i to moze powodowac zakłócenia nawet jak światło nie niesie żadnej informacji

zresztą to nie splitter tylko najzwyklejszy rozdzielacz

Kable były ok. Zresztą testowałem go również w takiej konfiguracji, że był podłączony jeden kabel wejściowy i jeden wyjściowy i niestety bez pozytywnego rezultatu...

Pzdr
GryQ
 

wysio

Member
Bez reklam
Odkopię temat, żeby nie zakładać nowego. Problem dokładnie ten sam.
Ampli Onkyo 525 z jednym wejściem optycznym, pod które obecnie podłączony jest przewód od karty muzycznej stacjonarnego komputera. Potrzebuję podłączyć po optyku również telewizor, żeby podczas oglądania filmów z USB telewizora, dźwięk był na ampli. Kabel już mam wyprowadzony (czasem ręcznie przełączam wtyczki) i teraz potrzebuję pewnego splitera - czy jak to tam się fachowo zwie - żeby z dwóch urządzeń przesyłał sygnał na ampli - oczywiście nie jednocześnie.
Szukałem trochę czegoś takiego, ale to co znalazłem, to tylko rozdzielacz sygnału - a mi chodzi dokładnie o coś odwrotnego. Dajcie namiary na takie urządzenie...
 
Do góry