Rzuć okiem na wysokiej klasy telewizory OLED 2022 firmy Philips, 907 i 937.

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisałem o tym wielokrotnie. Modele OLED807/857 i najwyraźniej model OLED907 też, mają pogięte matryce. 3 razy wymieniałem swój 807 i każdy egzemplarz miał matryce o bardzo nierównej powierzchni, choć były to egzemplarze z różnych miesięcy produkcji. Przespacerowałem się nawet po pobliskich sklepach (2 mies temu też byłem też w MM w Gdańsku) i każdy jeden egzemplarz miał ww. wadę W oglądaniu to nie przeszkadza ale po wyłączeniu TV, wszystko się odbija w matrycy jak w lustrze i to odbicie jest powykręcane na różne sposoby, tak coś podobnie, jak w krzywym zwierciadle. W dodatku matryca nie ma jednego dołka/wklęśnięcia, tylko te nierówności są nieregularne na całej powierzchni i odbicie skręca się i wykręca na wszystkie strony gdy sie przemieszczamy względem TV.
Jak matryca jest nierówna to widać dobrze patrząc całkiem z boku na ekran. Słabo to wygląda. Dla porównania matryce w OLEDach LG, SONY czy w Samsungu były gładziutkie. Tylko u Philipsa taki paździerz wyłapałem.
W moim 907 też tak matryca wygląda jak piszesz.
Tym którzy się jeszcze nie zdecydowali polecam OLEDy Sony. Mam też (jak pisałem) A90J i w starciu z Philipsem 907 po tych 2 miesiącach używania zdecydowanie polecam Sony.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ja w jednym z telewizorów Sony (43w805c) też mam taki "pofalowany" ekran. TV ma ponad 5 lat chyba, albo więcej. Ale u mnie wisiał na ścianie i mi nie przszkadzało, a teraz mam na tarasie i też nie przeszkadza. Obraz jest ok.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co porównywać LCD do ww. OLEDów Philipsa. To zupełnie inna bajka. LCD z racji swojej konstrukcji (sztywne zewnętrzne powłoki) naturalnie uzyskuje gładką powierzchnię. Nawet jak w jakimś modelu (a widziałem w życiu ich sporo) były jakieś małe załamania, to nie było to nawet w 5% tak widoczne jak na OLEDzie Philipsa.
Poza tym większość LCD ma matowe powierzchnie matrycy, które nie odbijają jak lustro. W niektórych SONY spotkałem się z satynowymi powłokami ale nawet one dużo bardziej tłumiły odbicia niż ww. OLEDy Philipsa. Nie dziwię się wiec, że Ci to nie przeszkadza, skoro masz LCD.
 
Ostatnia edycja:

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak widać poniżej kolor biały jest składową kilku kolorów, zresztą pozostałe też potrafią być widoczne(z tyłu fiolet i niebieski na ścianie). Gdyby były tam były diody wrgb to może i dało by się uzyskać czystą biel, a tak to pupa.
View attachment 23347
Dzięki za info.
Zapewne jest tak jak piszesz. Swoją drogą to w seriach premium mogliby dawać diody wrgb. Czasem zdumiewa mnie jak czasem przy produktach (wszelakich) premium producenci przyoszczędzają na jakiś, wydaje się, drobiazgach żeby na tym premium pojawiła się skaza.
 

Katar10

Member
Koala długo się nie odzywałem ale to już nawet nie jest śmieszne jakie krzywe matryce mam dwa Oledy Philipsa 805 i 806 matryce równe jak lustro.
Napisał Koala
""Pisałem o tym wielokrotnie. Modele OLED807/857 i najwyraźniej model OLED907 też, mają pogięte matryce. 3 razy wymieniałem swój 807 i każdy egzemplarz miał matryce o bardzo nierównej powierzchni, choć były to egzemplarze z różnych""

807 857 też ma matryce jak lustro.
Pogięte to masz coś w głowie biedny sklep który cokolwiek Tobie sprzeda nie dość że Bieda to jeszcze roszczeniowa :(
 

djrzz

Member
W którym miejscu jest informacja że telewizor jest odnawiany, gdzie szukać takiej informacji? Bo zdaje mi się że często jest ta informacja ukrywana.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Koala długo się nie odzywałem ale to już nawet nie jest śmieszne jakie krzywe matryce mam dwa Oledy Philipsa 805 i 806 matryce równe jak lustro.
Napisał Koala
""Pisałem o tym wielokrotnie. Modele OLED807/857 i najwyraźniej model OLED907 też, mają pogięte matryce. 3 razy wymieniałem swój 807 i każdy egzemplarz miał matryce o bardzo nierównej powierzchni, choć były to egzemplarze z różnych""

807 857 też ma matryce jak lustro.
Pogięte to masz coś w głowie biedny sklep który cokolwiek Tobie sprzeda nie dość że Bieda to jeszcze roszczeniowa :(
Nawet nie będę komentował tych bzdur. Dobrze wiem co piszę.
Zaznaczę jednak, że moja odpowiedź była nawiązaniem do opinii innych użytkowników, którzy sami zauważyli problem pogiętych matryc.
Podałem jakich serii to dotyczy a Ty podpierasz swoją opinię na innych modelach (805 i 806) na matrycach WOLED innego typu, z którymi być może problemu nie ma. Nie wiem, nie sprawdzałem bo to są starsze modele, które mnie nie interesują.
Nie przemilczę jednak Twojego chamskiego i bezczelnego charakteru wypowiedzi, który źle świadczy jedynie o Tobie.
Pozdrawiam.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Philips dostarcza dobre modele.
Jeśli ktoś kupuje po refreshingu - to jego wybór.

Jakiego refreshingu???
Kolejny raz o tym wspominasz a ja kolejny raz Ci sprostuję, że mowa o nowych - fabrycznie zapakowanych i zafoliowanych egzemplarzach, z zerowym licznikiem przebiegu, kupionych w dużych renomowanych oficjalnych sklepach i w regularnych, nie obniżonych cenach. Swój egzemplarz kupiłem miesiąc po premierze. Kiedy więc miałby być ten "refreshing"??? Nawet zamieszczałem Ci zdjęcia z datą produkcji i odczytem licznika godzi.
To może Ty sprzedajesz jakieś używane, odnawiane egzemplarze, bo ja takich osobiście nigdzie nie spotkałem.
Po "refreshingu"... tia.... Kto niby przeprowadza ten " refreshing"? Philips? Co jeszcze wymyślisz?
 
Ostatnia edycja:

djrzz

Member
Ja się pytam gdzie na telewizorze jest informacja o tym że był odnawiany, gdzieś na tabliczce znamionowej, na metce na opakowaniu, gdziekolwiek jest informacja?
 

djrzz

Member
Skoro nie ma to jeśli sprzedawca o tym nie poinformuje to skąd klient ma wiedzieć że sprzęt był po refreshingu? Może kiki coś na ten temat wie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OLED 907 jest dostępny od ręki.
Aktualizacja bez zmian.
Jest tak dobry że nie potrzeba zmian.
 

Krzysjaw

New member
Chciałem zapytać czy ktoś używa na OLED 907 aplikacji do remapowania przycisków? Mam problem, ponieważ za każdym razem gdy zainstaluje taką apke (różnych już próbowałem) i załącze ją w ułatwieniach dostępu, to telewizor traci płynność działania. Czasami podczas przeskakiwania między oknami się zawiesza na 1-2 sekundy , a innym razem zaczyna sam przeskakiwać kilkanaście razy. Dzieje się tak na głównym interfejsie i w zainstalowanych apkach, gdy wyłączę tą aplikację w ułatwieniach dostępu wszystko wraca do normy. Kontaktowałem się z dev apki i u nich wszystko ok, podobno coś z firmware Philipsa może być źle, czy ktoś ma możliwość to sprawdzić? Ja używam app tvQuick Actions PRO do remapowania.
 
Do góry