Rznice UE55D6500 i UE55D7000 warto doplacac?

zeon

New member
Witam,

Mam pytanie i prośbę o pomoc czy warto dopłacać około 2tys do modelu D7000?
Czy 6500 bedzie ok, na stronie Samsunga widziałem że różni się tylko Różnią się płynnością obrazu (400vs800) i funkcją MICRO DIMMING (w D7000).
Czy jest to tak bardzo widoczne?
Osoba z Samsunga powiedziała mi że ona nie widzi różnicy ale niektórzy klienci widzą?

Proszę o poradę bo myślę na kupnem jednego w w/w TV a dwa tysiące pln to dość sporo.

Pozdrawiam
 

panorafix

Member
Też to kiedyś przerabiałem i jak dla mnie nie warto.Za różnicę dokupiłem bluray,wierzę i jestem zadowolony.Mówię z punktu widzenia 55D6500 za pewne posiadacze D7000 powiedzą,że warto dopłacać.Najlepiej idz do sklepu i porównaj oba TV.
 

tdx

New member
Bez reklam
D7000 jest lepszy i te różnice są widoczne natomiast czy warto dopłacać?

Ja od razu chciałem D7000 :)
 

zeon

New member
To chyba bedzie trzeba samemu sprawdzić, tylko ciekawe czy w Warszawie np w MM postawią dwa tv przy sobie jak poproszę ?
A jaki materiał najlepiej porównać? I skąd ściągnąć?
 

zeon

New member
Na razie mam problem z porównaniem tych dwóch TV, ale trochę mnie niepokoi
ze w 6500 nie ma FullHD 3D, niby często nie będzie się oglądało 3d.
Ale jak już mieć to by było fajnie.
Szczególnie, że podejrzewam że na 55 calach będzie znaczna różnica między FullHD a HD
powoli się skłaniam do D7000... samemu już nie wiem co zrobić
P.S.
Myślicie że softem mogą naprawić fullhd 3d w modelu 6500??
chyba już by to zrobili?
 

Frytejro

New member
zewon z tym brakiem FHD3D to nie jest tak ze widzisz samo HD. Widzisz niepełne FHD - lekko przyciete po bokach i "podobno" gorsza jakosc obrazu> Podobno bo ja tam roznicy nie widze, a jestem przeczulony na tym punkcie heh. Ale dzis jak tylko uda mi sie wskrzesic allshare to puszcze na TV prawdziwe SBS czyli nie 1920x1080 a 3850x1080 i zobacze jak z takim czyms sobie D6500 poradzi i jak bedzide wygladal obraz. Ja obstawiam ze to wina za wolnej matrycy jak cos :]
 

polx

New member
Czy ktoś może podać dokładne dane na temat tego niepełnego FULL HD w 3D?
Niepełne to znaczy ile jest obcięte? Czy połowa linii poziomych jak w pasywnych 3D czy tylko kilka pionowych po bokach - bo już nie wiem, a może link do jakiego artykułu na ten temat?
 

haveano

New member
D7000 jest lepszy i te różnice są widoczne natomiast czy warto dopłacać?

Ja od razu chciałem D7000 :)

W innym wątku na forum napisałeś, że za D7000 przemawia micro dimming. W D6750 micro dimming juz jest, wiec co w takim razie wybrac: D6750 czy D7000 (mowa o czymś większym niż 40'').

Z góry dzięki za pomoc
 
Do góry