Rzeczywista różnica między tanim zestawem kina domowego a ampli+dvd+kolumny

vib

New member
z odwarzaniem filmow to jest tak - jak zobaczylem pare filmow dvd/divx na PS3, ktore wczesniej ogladalem w odwarzach stacjonarnych i wprost z komputera( via HDMI) to poszly te odwarzacze od razu na zlom :)

jak widac, kazdy ma inne doswiadczenia - jeden kolega co wyzej pisal, jakos srednio ocenil odtwarzanie filmow przez PS3, ja odwrotnie, jestem swiecie przekonany, ze raczej trudno o cos lepszego, co i potwierdzaja moi znajomi: filmik u mnie i wychodza swiecie przekonani, ze nastepny ich zakup to bedzie PS3 (i nie chodzi o gry)

najlpiej bedzie jak sobie to sam organoleptycznie sprawdzisz - bo przekonywania kogos, ze cos lepiej wyswietla obraz, czy produkuje dzwiek to sliska sprawa, raczej podchodzi pod gusty, a o gustachsie nie dyskutuje - mozna co najwyzej o mozliwosciach technicznych danego sprzetu
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<vib>kolega ma TV 50" ..... po odpaleniu div'x na takim ekranie mozna przez roztargnienie dzwonic do serwisu....:D
 

Jarema

New member
Powiem tyle. Mam 50" HDReady.
I etap. DivX odpuściłem jak tylko zobaczyłem go na tym TV.
II. etap. Jak odpaliłem DivX na PS3 na 50" wróciłem do tego formatu.
III etap. Odpaliłem DVD na PS3 + dźwięk 5.1 DD lub DTS. Tego DivX nie da.

Konkluzja:
Jak chodzi o obraz to DivX na PS3 + 50" = jakość dobra.
Jak chodzi o dźwięk to DivX = porażka.

Chyba że jeszcze czegoś nie spotkałem.


S P E C J A L I S T A = człowiek, który w danej dziedzinie popełnił już WSZYSTKIE możliwe błędy.
 

Klisman1987

New member
Div'x to można do lamusa odłożyć. Kiedy kupiłem pierwszy film BD to po obejrzeniu stwierdziłem ze wolę kupić 2-3 filmy BD na miesiąc niż nagrywać filmy div'x, dvd. Nie chce juz oglądać i nie oglądam div'x sporadycznie dvd. Dodatkowo dźwięk HD. U znajomego oglądałem film hd to dźwięk poprostu mnie zabił (niestety nie posiadam jak narazie ampli z hd). Naprawdę warto kupować sprzęt z myślą o tym co bedzie za rok.
 

msmyla

New member
OK, dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi.

Czyli konkluzja jest taka, że muszę sam pójść i pooglądać. Mój kumpel ma chyba PS3, to się go popytam, jak mu chodzą filmy.

A jeśli miałbym coś wybrać, bazując na waszych wypowiedziach, to jak w końcu jest - bo szczerze trochę zgłupiałem - opłaca się kupować osobno odtwarzacz DVD czy wystarczy PS3?

Teraz jeszcze kwestia tego amplitunera: czy może ktoś polecić jakiś konkretny model, albo chociaż firmę? Pioneer, Onkyo, Yamaha, Denon, H/K itd.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Do DVD wystarczy PS3. Co do typu: każda firma robi lepsze i gorsze modele. Wybór zależy od tego, czego oczekujesz (wyglądu, dekoderów HD - które nie będą wykorzystane przy PS3, dobrego dźwięku, pre-outa itd.). Warto wybrać model, który oferuje audio over HDMI (pre-out jest miłym dodatkiem, ale niekoniecznym, jeśli nie chcesz rozbudować zestawu o wzmacniacz stereo).
 

LukeSky

Member
Bez reklam
pejotpe napisał:
Do DVD wystarczy PS3. Co do typu: każda firma robi lepsze i gorsze modele. Wybór zależy od tego, czego oczekujesz (wyglądu, dekoderów HD - które nie będą wykorzystane przy PS3, dobrego dźwięku, pre-outa itd.). Warto wybrać model, który oferuje audio over HDMI (pre-out jest miłym dodatkiem, ale niekoniecznym, jeśli nie chcesz rozbudować zestawu o wzmacniacz stereo).

Jak to dekodery nie będą wykorzystane przy PS3? Przecież to właśnie PS3 ma wbudowane dekodery i puszcza potem wszystko przez HDMI do AMP'am. Więc dlaczego piszesz że nie zostanie wykorzystane?

Ja mam osobiście w domu PS3 i z pełną opodzielnością mogę powiedzieć że ten sprzęt spełnia swoje zadanie w 100% jako:

- maszyn do gier
- świetny odtwarzacz DVD, który bardzo ładnie skaluje do formatów HD
- doskonały odtwarzacz BLU-RAY
- chyba jedną z najlepszych przeglądarek zdjęć na rynku - szybkość i jakość wyświetlania robi tak piorunujące wrażenie że od dawna nie oglądam zdjęć na moim laptopie

Zatem jako odtwarzacz, szczególnie jeśli ktoś jest fanem gier to na dzień dzisiejszy jedyna opcja typu all in one.

Teraz jeśli już mamy PS3 to potrzebny jest bardzo dobry zestaw audio, który musi spełniać minimalne wymagania:

- obsługa dźwięku LPCM przez HDMI
- minimum 5.1 (granie w KillZone 2 wciska w fotel)
- obsługa DTS, choćby z racji DVD,
- HDMI musi także przepuszczać AUDIO
- dobrze aby AMP miał minimum 3 wejścia (jak kupowałem TV myślałem że 2 HDMI starczą, teraz dzięki AMP udało mi się podłączyć trzy urządzenia przez HDMI i jeszcze jeden mam w TV w zapasie, ale to już moja luźna uwaga)

Osobiście uważam że wszelkie kina domowe bez obsługi HDMI odpadają, zatem tylko amplitunery. Do wyboru masz zestawy tańsze i drogie zestawy, które trzeba samemu zbudować.

Drewniane głośniki są fajnie choć nie każdą brzmią jak trzeba nawet jeśli są drewniane, miałem takie i wiem coś na ten temat, trzeba naprawdę dobrze to dobrać aby grało jak trzeba. Jeśli mogę mieć plastikowy "state of art" z cenę przeciętnego zestawu drewnianego to wybieram to pierwsze.

Oczywiście To twoja decyzja, twoja kasa. Ale polecam Ci odwiedzić salon sony i posłuchać jak to gra - jeśli będziesz nie zadowolony to wtedy pozostaje Ci już tylko zwiększenie budżetu. Osobiście nie udała mi się znaleźć na rynku czegoś tańszego niż 1500 pln za amp o wyżej wypisanej specyfikacji i zestawu głośników.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No skoro PS3 dekoduje na pokładzie, to dekodery dźwięku HD w amplitunerze są zbędne. Wystarczy że ampli ma wejście HDMI przyjmujące dźwięk LPCM. Kłania się czytanie ze zrozumieniem... ;)
 

Siege

New member
Czy onkyo 606 spelnia te wymagania ktore podales?
HDMI przepuszcza Audio
obsługa dźwięku LPCM przez HDMI
posiada pre-out i over hdmi ?

Czy inny ampli do kina jamo 606 hcs 3 + sub 250 bylby lepszy ?
Yamaha 663
Yamaha 863
Denon 1909
H/k 255
czy onkyo 805 - jezeli starczylo by mi pieniedzy.

Wszystko bedzie podlaczone do tv samsunga b650 40" ,xboxa 360 a w pozniejszym czasie ps3.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
LukeSky napisał:
- obsługa dźwięku LPCM przez HDMI
- minimum 5.1 (granie w KillZone 2 wciska w fotel)
- obsługa DTS, choćby z racji DVD,
- HDMI musi także przepuszczać AUDIO

troche zamieszania wprowadzasz.....

1- zgoda - to jest najwazniejsze - i wlasciwie to glowny warunek

2- to sie raczej rozumie samo przez sie

3.- a tu sie akurat mylisz......

4. i tu tez sie mylisz.... "przepuszczac audio" tzn. przekazywac do kolejnego odbiornika akurat nie musi...... musi przyjmowac dzwiek przez HDMI - a to zupelnie co innego....
 

rav126

New member
Jarema napisał:
III etap. Odpaliłem DVD na PS3 + dźwięk 5.1 DD lub DTS. Tego DivX nie da.

Jak to? A filmy kodowane AC3? Włączam na DVD i ampli ładnie mi pokazuje DD, albo DTS, zależy jak był kompresowany film (np mam koncert Hey unplugged w DTS, a film przecież w DIVX, i jeszcze masę innych filmów DVD Rip z dźwiękiem AC3) i wyświetla wszystkie 6 kanałów (ampli RX-v 663), i co Ty na to?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
mat74 napisał:
3.- a tu sie akurat mylisz......

4. i tu tez sie mylisz.... "przepuszczac audio" tzn. przekazywac do kolejnego odbiornika akurat nie musi...... musi przyjmowac dzwiek przez HDMI - a to zupelnie co innego....

Co do 3, to faktycznie w przypadku ps3 raczej nie jest to potrzebne, co jednak nie wyklucza tego jako ważny element. Dam inny przykład współpraca z zew urządzaniami do odtwarzania filmów np.: taki wdtv - bez obsługi dts, trzeba robić konwersje do ac3, inne urządzenia zew, po optyku itp. na dzień dzisiejszy DTS nadal jest standardem.

Co do 4 to właśnie to miałem na myśli, czepiasz się, ale jeśli już o tym mowa to także jest to w pewien sposób duże udogodnienie. Np.: posiadam tuner zew sat, który jest podłączony przez amp via HDMI i przy wyłączonym AMP (na czuwaniu) urządzeniu na TV mam dźwięk. W przypadku gdybyśmy sprowadzili to tylko do przyjmowania tak już nie będzie. Zatem jednak jest to dodatkowy plus ale już nie obowiązek, chyba że chcemy nawet do obejrzenia wiadomości koniecznie włączać kino domowe :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wypunktowales warunki ktore sa niezbedne aby odtwarzac dzwiek HD w polaczeniu z PS3 !

to prawda ze dekodery DTS ma dzis praktycznie kazdy amplituner tymbardziej przyjmujacy dzwiek przez HDMI - aczkolwiek nie jest to wcale konieczne w przypadku podlaczenia do PS3- tak wiec warunek do wykreslenia

4.jesli to wlasnie miales na mysli to zdublowales punkt 1 - czyli do wykreslenia.
ogladasz TV bez wlacznia systemu KD i przydaje ci sie mozliwosc przepuszczania dzwieku przez amplituner-ok! ale to nie jest warunek aby odtwarzac dzwiek HD


nie czepiam- poprostu z 4 podanych warunkow robia sie tak naprawde 2....
a dla kogos kto szykuje sie do zakupu amplitunera i np.jest laikiem w tych sprawach - jest to duza roznica.......;)

szukac informacji aby sprostac 2 punktom a nie 4 to jest pewna roznica...nieprawdaz?!
 

RaFiB

New member
Ja osobiście taki sobie kupiłem. Chciałem wcześniej drewniaki i jakiś amp, ale te tańsze z przepustowością audio przez HDMI były trudno dostępne a teraz są drogie jak po zbóju.

Ten sprzęt jest naprawdę wypas i będziesz bardziej niż zadowolony. Głośniki są na stojakach i można regulować wysokość montażu. Sub, daje świetny power i w połączeniu z tym głośnikami brzmi to bardzo dobrze. Efekt kina wręcza powala, a w stereo także radzą sobie bardzo dobrze. Co najważniejsze nie rujnują budżetu.

Mam pytanie, jak sprawuje się głośnik centralny w tym zestawie, bo jak go wziąłem w sklepie do ręki poczułem się jakbym dostał w twarz :D

Niedość że rozmiar batonika to jeden mały głośnik znajduje się w jego centralnej części i to wszystko. Ale serio mozesz coś o nim napisac jak gra?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
mat74 napisał:
wypunktowales warunki ktore sa niezbedne aby odtwarzac dzwiek HD w polaczeniu z PS3 !

Nie napisałem że są niezbędne aby odtwarzać dźwięk HD w połączeniu z PS3.
Jeszcze raz zacytuję: "Teraz jeśli już mamy PS3 to potrzebny jest bardzo dobry zestaw audio, który musi spełniać minimalne wymagania:"

Napisałem że skoro ktoś chce mieć PS3 to wybierając amp powinien mieć właśnie takie opcje - głównie w założeniu obsługi źródeł innych niż PS3. Po prostu użyłem skrótu myślowego być może niezbyt fortunnie, ale na pewno nie widzę tam sformułowania takiego jak opisałeś :)

RaFiB napisał:
Mam pytanie, jak sprawuje się głośnik centralny w tym zestawie, bo jak go wziąłem w sklepie do ręki poczułem się jakbym dostał w twarz

Niedość że rozmiar batonika to jeden mały głośnik znajduje się w jego centralnej części i to wszystko. Ale serio mozesz coś o nim napisac jak gra?

Czysto i wyraźnie, czyli tak jak front grać powinien. Myślę że wielkość ma tutaj drugoplanowane znaczenie. Fakt jest dość długi, ale to element designu, bardzo ładnie komponuje się z amp'em, a na nim właśnie stoi, z sofy praktycznie go nie widać :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Siege napisał:
Czy onkyo 606 spelnia te wymagania ktore podales?
HDMI przepuszcza Audio
obsługa dźwięku LPCM przez HDMI
posiada pre-out i over hdmi ?

Czy inny ampli do kina jamo 606 hcs 3 + sub 250 bylby lepszy ?
Yamaha 663
Yamaha 863
Denon 1909
H/k 255
czy onkyo 805 - jezeli starczylo by mi pieniedzy.
Onkyo 606 ma:
1) audio over HDMI,
2) multichannel LPCM + dekodery audio HD
3) nie ma pre-outa

Najtańsze ampli z pre-outem to Yamahy 663 (sprzed dwóch lat jest 661, ale nie ma dekoderów HD). Oczywiście 863 ma pre-out.
Denon 1908 miał pre-out, 1909 został wykastrowany.
Onkyo 805 jest o klasę wyższym modelem (co najmniej) od pozostałych wymienionych i ma pre-out.
Ale jeśli zależy Ci na pre-out to taniej wyjdzie kupić Yamahę 661/663 + jakiś wzmacniacz stereo (do 1500-1800PLN) i na pewno lepiej na tym wyjdzie zarówno KD jak i muzyka stereo.
 

czytelnik

New member
Ja przyłączę się z moim pytaniem do tego wątku, jako że specjalnie w tej problematyce się nie orientuję.
Pomieszczenie około 30 metrów, głośniki 5.1 i nie planuję na 99 % więcej.
Przeznaczenie 50 % filmy, 40 % radio, 10 % muzyka (przez usb).
Jako odtwarzacz Br (i dvd) za kilka miesięcy ma służyć Playstation 3, do tego podłączony nbox recorder i stara nagrywarka lg.
Kolumny już praktycznie wybrane - Jamo s606 (plus ewentualnie sub200).
Nic więcej podłączone raczej nie będzie.
Czy to wszystko (głównie PS3) będzie współgrało z yamaha rx v463 (jak wyczytałem ten model ma audio over hdmi) lub nowszym modelem rx v 563 (wersje czarne obydwu amplitunerów na ceneo są w identycznych cenach około 1300 złotych a to jest moja nieprzekraczalna kwota przeznaczona na ampli). Czym różnią się te dwa modele yamahy w zakresie cech, które mogły by być istotne przy opisanym wyżej sposobie użytkowania ?

Edit. Już spojrzałem, że 563 jest 7 kanałowy a nowy jest 465 ale tu już różnica w cenie do 463 to kilkaset złotych. W takim razie czy gdyby do 563 miał być docelowo i tak podłączony zestaw 5.1 to lepiej brać 563 czy jednak 463 ???
 
Ostatnia edycja:

Jarema

New member
rav126 napisał:
Jak to? A filmy kodowane AC3? Włączam na DVD i ampli ładnie mi pokazuje DD, albo DTS, zależy jak był kompresowany film (np mam koncert Hey unplugged w DTS, a film przecież w DIVX, i jeszcze masę innych filmów DVD Rip z dźwiękiem AC3) i wyświetla wszystkie 6 kanałów (ampli RX-v 663), i co Ty na to?


Masz rację, trochę mnie poniosło. Powód trywialny, torent z którego ciągnąłem DivX miał w 99,9% przypadków tylko 2.0. Jak masz tego (5.1) dużo to jeszcze ratuje Divx-a.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<czytelnik> nie znam tych amplitunerow , ale zacznij od sprawdzenia czy obydwa przepuszczaja "deep colour" z BD
 

msmyla

New member
:O Pioneer wprowadza nowe odtwarzacze BR i DVD i przede wszystkim nowe amplitunery :eek:k:
Zapowiada się ciekawie!
 
Do góry