RZ900 RZ1100 vs tani wzmacniacz

dayton2

Member
Witam może to jedno z głupszych pytań ale mimo to kto pyta nie błądzi a mianowicie czy amplituner RZ900 lub RZ 1100 poradzi sobie lepiej w stereo od taniego wzmacniacza w przedziale do 1500zł np Yamaha A-S301.Czy jednak wzmacniacz to wzmacniacz i nawet tani będzie lepszym rozwiązaniem w stereo niż amplituner
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam może to jedno z głupszych pytań ale mimo to kto pyta nie błądzi a mianowicie czy amplituner RZ900 lub RZ 1100 poradzi sobie lepiej w stereo od taniego wzmacniacza w przedziale do 1500zł np Yamaha A-S301.Czy jednak wzmacniacz to wzmacniacz i nawet tani będzie lepszym rozwiązaniem w stereo niż amplituner

Jakie masz kolumny?
 

dayton2

Member
Zestaw dopiero będe składał w przyszłym miesiącu jestem już po paru odsłuchach i kolumny będą Dali zensor 7 lub Heco music style 900.Mi bardziej w ucho wpadły zensory ale żonie heco i musimy jeszcze dojść do porozumienia .Kolumny napędzane będą amplitunerem Onkyo RZ900 lub RZ1100 czy warto wogle dopłacać do RZ1100? Nie słuchałem tych kolumn na tym ampli bo wszystkie odsłuchy przeprowadzone były na RZ900.Ale biorę też pod uwagę rozwiązanie tego typu że kupić tańszy ampli i wzmacniacz ale to dodatkowy klocek a miejsca mało więc czy to ma sęs.Wszystko ma grać w pomieszczeniu 24m2 ja potrzebuje sprzetu w 60% do filmów 40% do muzyki,żona natomiast 90% muzyka 10% filmy dlatego to ma też zagrac.Więc pytam czy taki wzmacniacz do 1500 zł zagra lepiej od takiego ampli dodam że do tej pory zestawem domowym był logitech z5500 i od nowego sprzetu oczekuje aby był lepszy w muzyce jak i w filmie
 
Ostatnia edycja:

Darekn86

Member
Różnica będzie mega !! :) ja już przy odsłuchaniu 656 vs z5500 byłem mocno zaskoczony czego dotychczas słuchałem:p RZ 900 będzie wymiatać :) 1100 podobnie bo chyba poza końcówkami dodatkowymi nie różni się tak bardzo, aczkolwiek mogę się mylic :) daj później znać jak odsłuchy:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do różnic RZ900 vs RZ1100 to nie pomogę. Myślę, że RZ900 spokojnie wystarczy. Co do tanich wzmacniaczy (nowych do 1500zł) to nie widzę sensu zakupu czegoś w stylu A-S301. Kup na początek amplituner , a zawsze za jakiś czas jak będzie Ci czegoś brakowało to pomyślisz o wzmacniaczu. Tylko musisz szykować więcej niż 1500zł. Chyba, że używka to znajdziesz przyzwoity klocek.
 

dayton2

Member
Ok dzięki panowie za radę teraz mam jasność jeszcze tylko muszę dojść do porozumienia z żoną co do głośników i w drogę na zakupy.Rozbudowy do 9.1 nie planuję bo by mnie chyba sąsiedzi zjedli wystarczy 5.1
 

Kejup

Member
Bez reklam
Co do różnic RZ900 vs RZ1100 to nie pomogę. Myślę, że RZ900 spokojnie wystarczy. Co do tanich wzmacniaczy (nowych do 1500zł) to nie widzę sensu zakupu czegoś w stylu A-S301. Kup na początek amplituner , a zawsze za jakiś czas jak będzie Ci czegoś brakowało to pomyślisz o wzmacniaczu. Tylko musisz szykować więcej niż 1500zł. Chyba, że używka to znajdziesz przyzwoity klocek.

Zgadzam się z opinią kolegi :)
 

bomarek

Member
RZ1100 ma końcówki mocy cyfrowe a RZ900 jeszcze tradycyjne. Przed zakupem radzę posłuchać.
Miałem Pioneera SC-LX59 i nie narzekałem, teraz mam Denona AVR-X4300 i jego brzmienie bardziej mi odpowiada.

A Onkyo I Pioneer mają teraz bardzo dużo wspólnego.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Gdybym posiadał porządne podłogówki, to ten M5000 też by u mnie stał. Droga zabawka ale w stereo dual mono robi swoje.
 
Do góry