Rynek 4K - dane za 3 kwartał

tdx

New member
Bez reklam
W ubiegłym tygodniu pojawiło się kwartalne podsumowanie sprzedaży TV 4K.
Jak widać w dalszym ciągu ponad 50% całego rynku to firmy koreańskie (Samsung i LG)
W 2gim kwartale po wprowadzeniu nowych modeli TV najbardziej zyskał samsung wzrost o 21% koszem producentów z Chin. Natomiast w 3Q zanotował już spory 7% spadek.

Najbardziej stabilnie wygląda sytuacja Sony ze stałym ~10% udziałem w rynku

210.jpg
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
A podobno rynek 4K nie ma szans na rozwój. Tak twierdzą tu co niektórzy "fachowcy".
Jakoś nie spotkałem sie z takimi opiniami na tym forum.
Za to są zdania, i to bardzo słuszne, że obecnie zakup TV 4K jest bez sensu. Kompletnie. Bo nie ma na tym czego oglądać. Nie ma na rynku ani odtwarzaczy, ani płyt, ani materiału w necie w 4K, z najnowszymi produkcjami filmowymi.
Dodatkowo jak na razie pod znakiem zapytania pozostaje kwestia tego, jaki materiał zwycięży jako lider UHD. Może to będzie faktycznie 4K, może 8K i kupujac teraz TV 4K nie mamy żadnej pewności, że nam cokolwiek odtworzy. Mało tego, wiele TV obecnie sprzedawanych jako 4K nie ma możliwości przyjęcia materiału 4K po HDMI i obrobiebnia go. Brakuje odpwowiednich kodeków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Jakoś nie spotkałem sie z takimi opiniami na tym forum.
Za to są zdania, i to bardzo słuszne, że obecnie zakup TV 4K jest bez sensu. Kompletnie. Bo nie ma na tym czego oglądać. Nie ma na rynku ani odtwarzaczy, ani płyt, ani materiału w necie w 4K, z najnowszymi produkcjami filmowymi.
Dodatkowo jak na razie pod znakiem zapytania pozostaje kwestia tego, jaki materiał zwycięży jako lider UHD. Może to będzie faktycznie 4K, może 8K i kupujac teraz TV 4K nie mamy żadnej pewności, że nam cokolwiek odtworzy. Mało tego, wiele TV obecnie sprzedawanych jako 4K nie ma możliwości przyjęcia materiału 4K po HDMI i obrobiebnia go. Brakuje odpwowiednicj kodeków.

Uderz w stół a nożyce się odezwą ;).
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żaden ze mnie znawca, ale jakiś czas temu każdy polecał zakup telewizora fullHD min 46 cali. To znaczy, że 4K to minimum 100 cali?
 
D

Deleted member 121090

Guest
collider
Możesz się uśmiechać, możesz sypać przysłowiami, ale nie zmieni to prostych faktów. Jeśli masz jakieś konkretne dane, kiedy platformy cyfrowe w Polsce zaczną nadawać swoje kanały w UHD, kiedy pojawią się w sklepach i na półkach wypożyczalni płyty z nowościami w tym formacie, kiedy w necie będą do pobrania nowości, jaki format wygra wyścig do UHD w jakim kodeku, to pilnie tutaj to napisz. Będą to dużo bardziej istotne informacje w temacie dyskusji, niż te z Księgi Przysłów Polskich.
 

collider

New member
Bez reklam
collider
Możesz się uśmiechać, możesz sypać przysłowiami, ale nie zmieni to prostych faktów. Jeśli masz jakieś konkretne dane, kiedy platformy cyfrowe w Polsce zaczną nadawać swoje kanały w UHD, kiedy pojawią się w sklepach i na półkach wypożyczalni płyty z nowościami w tym formacie, kiedy w necie będą do pobrania nowości, jaki format wygra wyścig do UHD w jakim kodeku, to pilnie tutaj to napisz. Będą to dużo bardziej istotne informacje w temacie dyskusji, niż te z Księgi Przysłów Polskich.

Z całym szacunkiem, ale Polska to nie cały świat.
How and where to stream 4k movies, TV, and more | Digital Trends
SATKurier.pl / Platformy / Platforma Antik Sat z dekoderami HEVC/4K w Polsce?
To tylko pierwsze z grubsza linki i informacje.

Po drugie nie mam zamiaru się tu licytować. Ty piszesz o dostępie do materiałów 4K a mi głównie chodzi w moich opiniach o różnicy w jakości obrazu na korzyść 4K.

Po trzecie rynek się rozwija i idzie w kierunku, który oczekują konsumenci. Czym większa będzie sprzedaż telewizorów (a ta jak widać wzrasta w błyskawicznym tempie) tym większy wpływ wywże na producentów i dostawców treści w tej rozdzielczości.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ten temat nie traktuje o różnicach w jakości pomiędzy TVHD a UHD.
No i jesteśmy na forum naszym, krajowym.
Piszesz, że nie zamierzasz się licytować. No jasne. Bo niestety nie masz, tak jak i ja, żadnej wiedzy co do ogólnej dostępności materiału UHD w naszych domach. Ja mając świadomość swojej niewiedzy w tym temacie, widzę, że obecnie nie potrzebuję TV 4K.
 

collider

New member
Bez reklam
Ten temat nie traktuje o różnicach w jakości pomiędzy TVHD a UHD.
No i jesteśmy na forum naszym, krajowym.
Piszesz, że nie zamierzasz się licytować. No jasne. Bo niestety nie masz, tak jak i ja, żadnej wiedzy co do ogólnej dostępności materiału UHD w naszych domach. Ja mając świadomość swojej niewiedzy w tym temacie, widzę, że obecnie nie potrzebuję TV 4K.

To jest twoja opinia i nie narzucaj jej innym. Ja osobiscie jestem pro-4K i twoje argumenty mnie nie przekonuja. Telewizor kupuje sie nie na rok a na kilka. Wiec jak najbardziej ja widze sens kupna takiego tv nawet teraz bo rok, dwa i rynek bedzie wrecz zalany tresciami 4K.
I jak widac nawet nie czytasz informacji z podanych linkow. A to tylko kropelka zwiastujaca powodz.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale ja też jestem pro UHD ( bo wcale nie wiadomo czy to będzie akurat 4K).
Tylko mam świadomość, że ani za rok, ani za dwa, nie będziemy mieli materiału UHD dostępnego w naszych domach. Niestety.
Mając świadmość jak szybko się elektronika starzeje technologicznie, ja TV UHD sobie kupię, jak już będę miał na nim co oglądać.
Linki przegladnąłem, zresztą znałem je już wcześniej. Nie ma w nich ani jednej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie to za szybka zmiana, można powiedzieć że "niedawno" weszła technologia HD, wtedy ludzie zaczeli kupować odtwarzacze blu-ray i telewizory jak jeszcze nie było co oglądać. Teraz jest tak samo.
Trzeba kupić nowy telewizor, nowy odtwarzacz nowe, droższe filmy po scalingu. A po wduch latach okaże się że mój telewizor jest złomem.
To są moje przemyślenia na dzień dzisiejszy.

Ale za 2 lata to owszem 4K napewno wyprze HD (choć sądzę że nie tak szybko jak HS wypiera SD). Sam chce doczekac czasów jak wszystkie programy będą w uczciwej jakości HD i jak duzy trzeba kupić telewizor żeby zobaczyc różnice HD z 4K.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Pierwsze płyty na święta 2015!
Pewnie 10-tytułów filmów które dawno już widzieliśmy.
Od momentu kiedy w sklepach pojawiły sie pierwsze płyty z filmami w jakości HD( lato 2006r), do momentu kiedy ten format stał się w miarę dostępny, to około 2-3 lata.
Czyli jak pierwsze filmy w UHD pojawią się na koniec 2015, to jak sytuacja się powtórzy, to już na przełomie 2018/19, może będziemy kanały filmowe UHD w naszych domach i wszystkie nowości filmowe będą wydawane na tych płytach. I o tym piszę.
Pomyślcie jak zmienią się technologicznie telewizory przez te cztery lata. I wyobraźcie sobie jak sobie będą pluli w brodę Ci, którzy dzisiaj kupią TV pod 4K, przez 4 lata z ich dobrodziejstw prawie w ogóle nie skorzystają, a będą widzieli na półkach dopracowane OLED-y UHD w dużo niższej cenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Pierwsze płyty na święta 2015!
Pewnie 10-tytułów filmów które dawno już widzieliśmy.
Od momentu kiedy w sklepach pojawiły sie pierwsze płyty z filmami w jakości HD( lato 2006r), do momentu kiedy ten format stał się w miarę dostępny, to około 2-3 lata.
Czyli jak pierwsze filmy w HD pojawią się na koniec 2015, to jak sytuacja się powtórzy, to już na przełomie 2018/19, może będziemy kanały filmowe UHD w naszych domach i wszystkie nowości filmowe będą wydawane na tych płytach. I o tym piszę.
Pomyślcie jak zmienią się technologicznie telewizory przez te cztery lata. I wyobraźcie sobie jak sobie będą pluli w brodę Ci, którzy dzisiaj kupią TV pod 4K, przez 4 lata z ich dobrodziejstw prawie w ogóle nie skorzystają, a będą widzieli na półkach dopracowane OLED-y UHD w dużo niższej cenie.

Masz całkowitą racje. Ci którzy maja działające swoje TV powinni się wstrzymać, ale są ludzie którzy musza zakupić TV w tej chwili, a TV wymieniają nie częściej niż 7-8 lat. Wiec oni stoją pod znakiem zapytania, co zrobić? Osoby które zmieniają TV co 2-3 lata powinni skupić się na dobrym obrazie HD... a potem UHD...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pierwsze płyty na święta 2015!
Pewnie 10-tytułów filmów które dawno już widzieliśmy.

Wątpię...

może będziemy kanały filmowe UHD w naszych domach
Mnie np. kanały na platformach cyfrowych czy satelitach mało interesują.Praktycznie w ogóle nie oglądam telewizji (tylko Wiadomości i czasami Discovery) Nie wiem nawet czy nie pozbędę się NC+,bo tak naprawdę jest to dla mnie zbędne...
Filmy mam w lepszej jakości.

będą widzieli na półkach dopracowane OLED-y UHD w dużo niższej cenie.

Osobiście również na to czekam.Tylko niech dopracują tą technologią,bo dzisiaj słyszy się o powidokach,cukierkowych kolorach,braku detali w ciemnych scenach itd.
 
Do góry