Rynek 4K będzie eksplodował ... optymistyczne prognozy podają że w roku 2020 ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rynek 4K będzie eksplodował ... optymistyczne prognozy podają że w roku 2020 ...

Telewizja 4K w naszym życiu ok , tylko kiedy to nastąpi...
Bark zawartości programów 4K, które nawet nie są w fazie deklaracji żadnych nadawców, powoduje że może tą technologię czekać bardzo długa droga.
Jest tak że widzimy ten sam wysiłek promocyjny, jak wcześniej z technologia 3D. Wkrótce ten wysiłek trafio do kosza.

Prognozy są fatalne żeby przekonać nas i ....siebie ...

W obecnych warunkach, jednak wybór telewizora 4K można uznać za utopię.
Oczywiście, producenci chcą sprzedać nową przynętę i proponować jako deus ex machina.
Mimo to prognozy na głównych rynkach, takich jak USA są rozczarowujące, co faktycznie odzwierciedla rzeczywistość.
Według nich, 50% konsumentów w USA będzie myślało o zakupie telewizora 4K w dłuższej perspektywie niż pięć lat.
Mówi się więc, że dopiero w roku 2020, sprzedaż telewizorów 4K osiągnie znaczący pułap.
O ile szybciej nie wejdzie technologia 8K.

Do 2020 roku to jeszcze bardzo długa droga ...
Full hd
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bariera 2k zł padła, więc od 4k nie ma odwrotu. Nie ma znaczenia czy ktoś będzie nadawał czy nie. Firmom zwyczajnie przestanie się opłacać utrzymywanie linii produkcyjnych obu rozdzielczości i naturalnie pozostaną przy 4k. Inny rodzaj promocji typu "twoje zdjęcia nabiorą nowych kolorów i większej głębi" pokażą jak już dziś wykorzystać tę przypadłość.
 

JanVid

New member
Uważam, że 4K aby opanować rynek będzie miało bardzo długą i ciernistą drogę gdyż nie stanowi znacznie widocznego "skoku technologicznego" porównywalnego do przejścia z TV CRT na tzw. "płaskie ekrany TV" jakie one by nie były czy PDP czy to LCD i LED. Jakby nie było to był wielki przełom i dlatego tak dobrze sprzedawały się nowe odbiorniki TV. Teraz już znacząca większość gospodarstw domowych jest przezbrojona na płaskie odbiorniki i póki one będą technicznie sprawne nikt do wymiany "na siłę" nie będzie dążył aby zmieniać rozdzielczość swoich płaskich ekranów na wyższą, gdyż i tak różnicy nie widzą między ReadyHD a FullHD na swych 40" telewizorkach (w większości :)) oprócz zagorzałych fanatyków którzy może stanowią do 5 % rynku. Ponadto brak oferty telewizyjnej w 4K oraz na nośnikach do odtwarzania nie spowoduje nagłego zainteresowania tą technologią. A przecież o to chodzi aby w tym "biznesie" brały udział masy konsumentów a nie wybrane jednostki, które potrafią docenić tą technologię już na tym etapie. Czyli będzie ciężko i na pełne wdrożenie 4K pod strzechy upłynie do 10 lat a wówczas w między czasie narodzi się kolejna technologia i nadal będzie gdybanie jeżeli nie nastąpi to wraz z wprowadzeniem telewizyjnej oferty programowej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Aż mi się nasuwa ;;;; a nie mówiłem ... jeśli w USA podają 2020 rok to w Polsce poczekamy troszkę jeszcze.. Oczywiście tak jak Brodacz pisze że za jakiś czas pozostaną zapewne tylko tv 4k ale warunek jest taki że cena ich musi być dokładnie taka sama jak ledów ...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam na myśli te z górnej półki.. tam dalej jest różnica w stosunku do najwyższego modelu led z danej firmy patrząc na topowy model 4k tej samej firmy..
Ostatnio jak byłem w sklepie zauważyłem bzdurę i tv Samsung topowy model 4k zakrzywiony jak dobrze pamiętam 14 tyś model niższy nie zakrzywiony 4k , a technicznie naprawdę nie dużo się różniący cena 10 tyś :) nieźle prawda? Oczywiście tv z tamtego roku.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak,w tych z górnej półki różnica jest większa.Jednak weź pod uwagę że ponad 90 % osób nie kupuje telewizorów powyżej 10-15 tys zł.
Dużo zależy również od tego kiedy kto kupił jaki telewizor i czy danej osobie to już wystarczy...
Jeżeli ktoś dzisiaj zastanawia się nad zakupem TV 2K vs 4K (w podobnej cenie) na kilka lat,lepszym rozwiązaniem jest ta druga opcja...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście masz rację i tu nie ma co dyskutować za podobną cenę i jeśli parametrami też są porównywalne to nie ma co się zastanawiać.. ale wiesz jakbym miał dzisiaj kupować tv i płacić dodatkowo powiedzmy 4 tys za to żeby mieć tv 4k to bym musiałbym się rozpędzić i wybrać dobrą ścianę żeby to zrobić.. wolałbym te 4 tys zainwestować w tv led w większy rozmiar - więcej frajdy by mi dał większy tv jak tv 4k.
Ale generalnie przyjdzie moment że zapewne w większości wypadków będą sklepach tv 4k i w cenach właśnie dzisiejszych ledów.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dla tych co jeszcze nie wiedzą. W jednym z hipermarketów TCL 42" kosztuje 1849 zl a Thomson 49" 2499.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Uważam, że 4K aby opanować rynek będzie miało bardzo długą i ciernistą drogę gdyż nie stanowi znacznie widocznego "skoku technologicznego" porównywalnego do przejścia z TV CRT na tzw. "płaskie ekrany TV
A skąd to możesz wiedzieć, widziałeś już film zremasterowany pod BD4K? Te będą miały znaaaacznie więcej danych o kolorze, zauważalnie większa rozdzielczość, HDR, a te rzeczy potrafią zrobić różnice.

Osobiście już zwykłe 4K w rec9 i bez HDR robi na mnie większe wrażenie, niż jak zwykłe BD w 1080p, widać najmniejsze szczegóły na teksturach, zupełnie jak gdybym patrzył na przedmiot w prawdziwym życiu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Każdy ma swoje zdanie na ten temat ale jak damy radę to pożyjemy, zobaczymy i przekonamy się jak to będzie za kilka lat...
 

jk_seeker

New member
A nie bierzecie pod uwagę, ze obecnie wybór tv 4K, mimo, iż w przypadku 55 cali, to ok tysiąca złotych, to skazanie sie na oglądanie treści hd i full hd w gorszej jakości? Czy to ma sens? Skoro jesteśmy zgodni, ze treści 4K nie ma i przez najbliższe lata nie bedzie, to jakie sa plusy wyboru 4K i gorszej jakości ogladanych treści hd i full hd, na ktore poki co jesteśmy skazani? Nie bez tego, ze dla 4K warto zainwestować w większy tv, by cieszyc oko, co powoduje jeszcze większą różnice cenowa. Czy dobrze mysle?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Miałem dobrej klasy telewizor FullHD, teraz mam dobrej klasy tv 4K i ja np widzę różnicę w obrazie nawet przy skalowaniu obrazu na korzyść 4K.
Oczywiście przyznaję rację tym , którzy uważają, że natywne FullHd wygląda tak samo dobrze na tv 1080p jak natywne 4K na tv 4K.

Kiedyś jak kupowałem tv FullHd a w sprzedaży były jeszcze tv HD Ready to też każdy twierdzi, że FullHd sie nie przyjmie i po co wydawać ponad 5000zł na tv 1080p.

Myślę, że trzeba iść z postępem i dać szansę nadawcom na szybkie wdrożenie rozdzielczości UHD a na wdrożenie 8K na skalę globalną jeszcze sobie sporo poczekamy przy obecnych problemach obróbki jakości 4K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A tu masz rację , dobre upscalery dają lepszą jakość obrazu na telewizorach 4K z tego samego źródła niż na telewizorach HD.
 
Do góry