RX-V679 czy VSX-930 - trudny wybór

lukaszalbert

New member
Witam,

W posiadaniu:
Fronty: głośniki od wieży SHARP XL-HF201PH
Wzmacniacz: od kina 5.1 LG LH-T760
Sub: od kina 5.1 LG LH-T760

Warunki:
Obecny pokój: 10m
Docelowy pokój: 20-25m na nowym mieszkaniu w ciągu roku.
Przeznaczenie: 95% gry i filmy (ps4, nc+, PC), 5% muzyki (spotify, smartfon)
Wymagania od ampli: 4k (mój TV już kilka latek ma więc wnioskuję, że legnie w ciągu 2 lat), wifi, BT, 7.2 (tak będę chciał rozbudować na nowym mieszkaniu), radio internetowe



Zmieniam na ampli bo muszę już coś kupić do surround w końcu (ile można się męczyć).
Zakup będzie na dłuuuugie lata:

1. Który wybrać? (Oba mam w tej samej cenie)
RX-V679 czy VSX-930? Jak jakoś wykonania, dźwięku i w ogóle.

2. Czy obecny sub mogę wykorzystać do nowego ampli? Jeśli nie to jaki kupić? Wnękę kanapa - ściana mam na 24cm (obecny sub tam stoi)

3. Jakiś zestaw surround, która będzie współgrał z obecnymi frontami? mocno po kosztach, może być używka.





Dla mnie samego przemówi tylko to, że pioneer ma 2 wyjścia HDMI i może na nowym mieszkaniu podłączyłbym oprócz TV także projektor (dalekie plany - nie wiem czy realne). Więc jeśli oba sprzęty dają to samo to wtedy skłaniałbym się do Pioneera. No i widzę, że pioneer pobór prądu ma 500W a yamaha 300W, a zawsze wychodziłem z założenia, że im więcej tym dźwięk będzie miał powietrze w płucach.

Gorszych ampli nie chcę brać bo gdy już będzie nowe mieszkanie to sukcesywnie będę wymieniał na odpowiednie kolumny.
Nie mam możliwości odsłuchu żadnego z nich więc zamawiam na słowo honoru.
 
Ostatnia edycja:

lukaszalbert

New member
No jak już pisałem. Nie bardzo mam możliwość. Te modele w ogóle nie są dostępne u mnie w mieście.

No i co kolumny to inaczej zagra więc na tą chwilę mija się z celem.

A jak byście mieli scharakteryzować dźwięk obu? oraz inne plusy i minusy?

Czy owe modele obsługują HDR?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Jezeli zalezy ci na kompatybilnosci z najnowszymi kodekami dzwieku i obrazu to proponowalbym ci Pioneer VSX 831.
 

lukaszalbert

New member
Koniecznie wyjście na 7.2 (na tą chwilę 5.1)

EDIT_______________
Yamaha dostała update, który daje jej HDR.
4K Ultra HD Full Support with 4K60p, HDCP2.2, HDR* Video and BT.2020 pass-through

This AV receiver completely supports with the latest HDMI standards. Thanks to transmission of 4K video at 60 frames per second pass-through, you can fully enjoy the high definition video quality of 4K without degradation. It also adheres to the HDCP2.2 copyright protection standard for 4K video transmission. It also supports HDR (High Dynamic Range) Video which provide enhanced picture quality by simultaneously enabling greater detail for both the dark and bright parts of an image. Furthermore it supports wider color gamut of BT.2020 pass-through.

*A future firmware update will be required to enable HDR.
"

Tylko jak mam to rozumieć?
tzn, że jest HDR ale pełna gama kolorów BT.2020 jest tylko przy pass-throught?



Ktoś może dobrze mi to wytłumaczyć?
 
Ostatnia edycja:

lukaszalbert

New member
Widziałem ten model. I bardzo mi się podoba ale 2900 to nie dam za ampli.

No i najważniejsze, ma chyba wszystko na czym mi zależy. Za te 500 zł mam subwoofer mały.
 
Do góry