RX-V673 + BD-S763 + TV + Xbox + dekoder N + dvb-t

Sk_uter

New member
Bez reklam
RX-V673 + BD-S763 + TV + Xbox + dekoder N + DVB-T = HDMI ARC ?

Witam,
Mam juz zamowione kino, teraz czekam na realizacje i teraz chce zakupic kable i pisze tylko dla upewnienia czy to dobrze planuje to podlaczyc, wiec:

do amplituera podlaczam przez HDMI 3 urzadzenia: BD-S763 (blu ray), Xbox-a oraz dekoder N.
Jeden glowny kabel HDMI wychodzi do TV przez HDMI OUT
i rozumiem, ze na wszystkich urzadzaniach mam najlepsza jakosc obrazu i dzwieku?

i teraz dodatkowo chce podlaczyc TV z amplitunerem przez kabel optyczny, aby z dvb-t odbieral dzwiek 5.1, bo pozniej bede rezygnowal z eNki, czy to tutaj wystarczy do 5.1? chyba tak co? bo tam tylko ac3 jest, wiec hdmi nie potrzebny?

Gdzies czytalem o HDMI ARC, moze ktos powiedziec o co z tym chodzi, czy to mozna jakos u mnie wykorzystac.

Z gory dzieki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
a wystarczy w google wklepać...
"Funkcja ARC ( Audio Return Channel) służy do zwrotnego przesyłania sygnału Audio przez złącze HDMI. W tej sytuacji jeżeli telewizor oraz kino domowe zostanie połączone złączem HDMI z ARC, w przypadku wyboru sygnału wejściowego na kinie domowym jako HDMI, dźwięk z telewizora zostanie przesłany na kino domowe bez dodatkowych przewodów."
Jeżeli TV ma hdmi zgodne z arc to nie trzeba optyka
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Już właśnie sam sobie z tym poradzilem :) tv niby wspiera ARC, ale tylko stereo, więc jednak będzie mi optyk potrzebny, a co do reszty połączeń, ok?

Dźwięk ogólnie przez hdmi przy wyłączonym amplitunerze, również przesyła do tv tak?

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

MKa11

New member
Ogólnie to należy podłączać po HDMI co się da, co do 2 pytania to jest pass through, musisz sprawdzić w instrukcji czy ma to dla kazdego hdmi i gdzie to włączyć ;)
 
Do góry