rx-v465 a rx-v765, kilka pytań, różnice znam

lukaszalbert

New member
Witam, przymierzam się do amplitunera yamahy rx-v465 lub rx-v765. Wiem, że to co je różni to moc, ilość kanałów, upscaler, cena i kilka innych funkcji, ale ... Możecie odpowiedzieć na kilka różnych pytań?

1. przeczytałem gdzieś, że niższy model nie obsługuje przesyłu obrazu z analoga po HDMI. I nie bardzo wiem jak mam to rozumieć. Ja wywnioskowałem, że jeśli podłącze np video przez zwykłego chincha i będę chciał puścić po HDMI do TV to nie uzyskam w ogóle obrazu. I żeby to uzyskać to musze z ampli do TV np komponentem lub także przez chinch podłączyć. Czy źle zrozumiałem?

2. Wyższy model yamahy pobiera 2x więcej W od niższego modelu, jest 2 kg cięższy i każdy mówi o innych końcówkach mocy w obu modelach. Wiem także że 663 (gra lepiej od 465 (z waszych opini). Teraz moje drugie pytanie. Czy ta moc przekłada się także na jakość dźwięku?

3. Pokój mam mały bo 12m/2, przeznaczenie to tylko filmy (komp, BD) a kolumny chcę kupić yamahy NS50 i P60 do dopełnienia zestawu jakiś sub później. I nie wiem właśnie na który ampli sie zdecydować. Zaważy głównie o tym wasza odpowiedź z pkt 1 i 2 i odsłuch, ale póki co brak czasu na wyjazdy.
 

alba

New member
lukaszalbert napisał:
Witam, przymierzam się do amplitunera yamahy rx-v465 lub rx-v765. Wiem, że to co je różni to moc, ilość kanałów, upscaler, cena i kilka innych funkcji, ale ... Możecie odpowiedzieć na kilka różnych pytań?

1. przeczytałem gdzieś, że niższy model nie obsługuje przesyłu obrazu z analoga po HDMI. I nie bardzo wiem jak mam to rozumieć. Ja wywnioskowałem, że jeśli podłącze np video przez zwykłego chincha i będę chciał puścić po HDMI do TV to nie uzyskam w ogóle obrazu. I żeby to uzyskać to musze z ampli do TV np komponentem lub także przez chinch podłączyć. Czy źle zrozumiałem?
Sprawdź na yamaha.com (wpisz w wyszukiwarkę model) tam jest szczegółowa specyfikacja. Bo z tym HDMI to jest różnie (sam się na początku pogubiłem)-konwersja z analogu na HDMI to jedno (i to powinny mieć wszystkie które mają gniazdo HDMI) a upscaling (zmiana rozdzielczości) to drugie. Tyle że upscaling ma chyba każdy TV więc czy jest sens za to ekstra płacić nie wiem, bez tego ampli doskonale spełni swoją funkcję "przełącznika żródeł" obrazu. Ja mam 663 i końcówkę mocy. I sam ampli gra bardzo ładnie, żeby usłyszeć różnicę między nim a CD podłączonym do końcówki trzeba się baardzo wsłuchać). Ale polecam suba bo doskonale dopełnia całość.
 

alba

New member
Pomijając fakt że tłumaczenie do dupy, to tutaj masz linki do specyfikacji:
765
http://www.yamaha.com/yec/products/...28422&CTID=5000300&ATRID=1020&DETYP=ATTRIBUTE

i 465
http://www.yamaha.com/yec/products/...27893&CTID=5000300&ATRID=1020&DETYP=ATTRIBUTE

Wychodzi z tego że 465 to kiszka tylko przepuszcza HDMI ale nie konwertuje i nie skaluje
765 robi obydwie te rzeczy. Tak jak pisałem bez upscalingu mozna by się obyć ale jak będziesz chciał coś puścić z DVD po componencie to dźwięk do ampli a wizję do tV. I będzie bałagan bo do każdego takiego urządzenia w TV będziesz wybierał żródło i tak samo samo w ampli. Niby można z tym żyć ale trochę druciarnia.A normalnie to sobie w ampli wybierasz żródło (i ono robi za przełacznik wejść) a w TV jako źródło masz tylko ampli . Daje to możliwości np. łatwiejszej synchronizacji dźwięku z obrazem. Poza tym 465 jest 5-kanałowy a 765 7-kanałowy co daje pewne inne mozliwości(bi amp, dialog lift, 7.1, druga strefa, itp).
Jak chcesz przyoszczędzić wez 663 funkcjonalnośc podobna choć tylko 2 wejścia HDMI nie ma skalera a dostaniesz ją za 1850 PLN
 
Ostatnia edycja:

alba

New member
Aha no i 765 (tak jak i 663)ma pre out i pure direct gdybyś kiedyś zapragnął lepszego dźwięku i chciał dorzucic jakiś wzmak stereo. IMHO 465 nie warto.
 
Ostatnia edycja:

alba

New member
Multichanel to jest wejście 8 kanałowe(gdy np DVD czy blu-ray mają swoje dekodery dźwięku, ale mając tyle dekoderów na pokładzie amplitunera chyba rzadko to wykorzystasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry