Ruszyło NradioHD Classic

Mabri

New member
Wreszcie jest - jak dla mnie super z małymi zastrzeżeniami.
Dźwięk dd5.1, repertuar - rock klasyczny.
Usłyszałem do tej pory: Roxy Music, The Beatles. Teraz leci stare dobre Genesis.
Jest lepiej niż się spodziewałem. Zastrzeżenia mam tylko co do niejednolitej głośności sygnału pomiędzy utworami. Wieczorem może nas to zaskakiwać.
Na razie słucham. WIęcej uwag trochę później.

Wrażenia drugie: przekrój rocka dosyć solidny - od wymienionych wcześniej wykonawców poprzez REM i ostatnio Motorhead - We Are The Road Crew.
Jakość na poziomie płyt sacd i dvd audio - czyli różnie - jak komu chciało się przyłożyć. Jedne realizacje lepiej drugie gorzej.
Obecnie nadawany Phil Collins - Hold on My Heart, to już najwyższa liga realizacji 5.1

Dobrze, że jutro mam pracę na 12.00
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
sharan1 napisał:
Chce wpisac adres dekodera i nie wiem jak zmienic na pilocie z cyfr w litery ,jak to sie robi???

Jaki adres? Gdzie chcesz wpisać?

Ja też już trochę słuchałem NradioHD Classic. Jakość wprost bajeczna! A i repertuar niczego sobie. Mam nadzieję że takich stacji przybędzie;)
Dodam, że możliwość takiego odbioru (DD5.1) w nradio pojawiła się po wieczornej automatycznej aktualizacji n-boxa. Do tego doszło kilka nowych serwisów internetowych.
 

Mabri

New member
NradioHD działa bez podłączenia do Internetu.
Wczoraj rozpoczynałem słuchać przy załączonym necie. Dzisiaj rano sprawdziłem i bez też działa.
 
Mabri dzięki za info, nawet nie sprawdzałem (dopiero na dniach kupuję router), bo myślałem że przekaz strumienia jest przez neta jak całe nRadio.

Rzeczywiście dźwięk 5.1 robi wrażenie :D
 

many

New member
F_R_A_N_E_K aby móc korzystać z nRadia należy podłączyć nboxa do Internetu Mabri NradioHD działa bez podłączenia do Internetu.
Wczoraj rozpoczynałem słuchać przy załączonym necie. Dzisiaj rano sprawdziłem i bez też działa.



-ktos sie myli,
tez musze w koncu cos zrobic z tym modemem neostrady zeby odpalic wszystkie urzadzenia...a niestety nie jestem w tym orlem;)
 

Mabri

New member
Jeszcze raz powtarzam: NradioHD Classic działa bez Internetu (dla tych, którzy mają zakładkę Nradiow EPG)- mimo wcześniejszych informacji, że ma być inaczej (chodzi chyba o kwestię licencji i opłat).
Wszystkie pozostałe radia z pakietu Nradio wymagają podłączenia do Internetu.
Kto nie ma zakładki Nradio - musi skonfigurować parametry połączenia z Internetem w Nboxie.

Dalsze wrażenia z odsłuchu NradioHD Classic (bo tego radia dotyczy ten wątek).
Niestety ale materiał dźwiękowy (jak na razie) jest powtarzany w pętli. Mniej więcej 12 godzinnej. Mam nadzieję, że będzie tak tylko na początku.
 
Ostatnia edycja:

NIUNIAS

New member
Fajnie jest ze juz nadaja muze w 5.1 ale zapowiadali ze beda 2 Stacje.
Mam nadzieje ze szybko ja dodadza.


__________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 
Nie tylko jest powtarzany, ale również miałeś rację, że różnej głośności. Zapuściłem wczoraj wieczorkiem i niestety po 15min. musiałem wyłączyć, może w ciągu dnia nie jest to takie aż uporczywe, ale wieczorem można się nieźle zerwać z łóżka :mrgreen:
 

many

New member
Gdy nacisne EPG pokazuje sie zakladka Nradio ale ani jedna stacja radiowa nie gra ijest oczywiscie komunikat ze trzeba podlaczyc net, tak wiec dalej ktos sie myli.;)
 

lesmie

New member
many napisał:
Gdy nacisne EPG pokazuje sie zakladka Nradio ale ani jedna stacja radiowa nie gra ijest oczywiscie komunikat ze trzeba podlaczyc net, tak wiec dalej ktos sie myli.;)[/quote/

Nikt się nie myli, tylko może niezbyt precyzyjnie tłumaczy, a chodzi o to że jeśli nie skonfigurujesz nboxa z netem to będziesz miał jak napisałeś wyżej, a po podłączeniu i skonfigurowaniu nboxa z netem będzie Ci dopiero działać i dopiero wtedy i tylko wtedy możesz odpiąć net od nboxa i dalej będzie Ci działać już bez neta i w tym sensie działa to bez podłączenia do internetu, ale niestety najpierw trzeba podłączyć net żeby skonfigurować nboxa.
Chyba powinno być już wszystko jasne.
 

Mabri

New member
Nie działa od rana. Zresztą nie tylko radio HD ale wszystko co jest związane z Internetem.
I cisza - na infolinii nic nie wiedzą, każą grzebać w ustawieniach i resetować boxa. Na forum też cisza.
No cóż - dali za darmo i cięzko się o coś upominać! Fatamorgana.
 

DanielS

New member
Dziwi mnie to podejście ( na wszystkich forach wiele osób tak pisze ) że dali za darmo więc trudno się o coś upominać. Czy wierzycie , że to jest za darmo ? Że tylko dlatego , że nie płacicie za to jako dodatkowy pakiet to jest to za darmo ? Nie ma żadnej platformy na świcie , która daje coś za darmo - włączając w to PC , C+ i N. To wszystko jest wliczone w abonament tylko , że mało kto o tym pamięta...
 
Do góry