Rusza Stopklatka

przemko77

Well-known member
Bez reklam
15 marca rusza kanał filmowy "Stopklatka" kanał będzie dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej ,oraz na platformach Polsat ,NC+ .Oprócz wersji SD kanał będzie dostępny w wersji HD (na razie u operatorów kablowych Multimedia Polska ,Inea ,UPC ,Toya ,Vectra ) ,ramówka obu wersji jest identyczna

15 marca ,sobota

06.00 Niewinni czarodzieje - dramat obyczajowy, Polska 1960
07.50 Makrokosmos - film dokumentalny, Francja/Włochy/Niemcy/Hiszpania/Szwajcaria 2001
09.45 Chłopi (1/2): Boryna - film obyczajowy, Polska 1973
11.25 Życie jest piękne - dramat obyczajowy, Włochy 1997
13.40 Good Bye, Lenin! - komediodramat, Niemcy 2003
15.55 Iluzjonista - dramat kostiumowy, USA/Czechy 2006
18.00 Wszystko będzie dobrze - dramat obyczajowy, Polska 2007
19.55 Stopklatka - włącz kino (1) - magazyn kulturalny, Polska 2014
20.15 Angielski pacjent - melodramat, USA 1996
23.15 Między słowami - komediodramat, USA/Japonia 2003
01.20 Cube - horror, Kanada 1997
03.05 Cube Zero - horror, Kanada 2004
05.00 Zakończenie programu

16 marca ,niedziela

06.00 Do widzenia, do jutra - dramat obyczajowy, Polska 1960
07.50 Szczęśliwy Teksańczyk - western, USA 1934
08.55 Giuseppe w Warszawie - komedia wojenna, Polska 1964
10.50 Wieczór (Evening) - dramat obyczajowy, USA/Niemcy 2007
13.05 Krzyżacy (1/2) - film historyczny, Polska 1960
14.50 Marzyciel - dramat biograficzny, USA/Wielka Brytania 2004
16.45 Nad Niemnem (1/2) - film obyczajowy, Polska 1986
18.15 Futro - komedia, Polska/Niemcy 2007
20.15 Królowa - film biograficzny, Wielka Brytania/Francja/Włochy 2006
22.20 Pulp Fiction - dramat sensacyjny, USA 1994
01.15 Królowa Margot - dramat historyczny, Francja/Włochy/Niemcy 1994
04.05 Cube - horror, Kanada 1997
05.50 Zakończenie programu
 

bielikk

New member
Bez reklam
15 marca rusza kanał filmowy "Stopklatka" kanał będzie dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej ,oraz na platformach Polsat ,NC+ .Oprócz wersji SD kanał będzie dostępny w wersji HD (na razie u operatorów kablowych Multimedia Polska ,Inea ,UPC ,Toya ,Vectra ) ,ramówka obu wersji jest identyczna


Ale ja się pytam po co? TV oglądam średnio 3 godz/dziennie. Kablówki mają już chyba ze 150 programów, DVBT chyba 24, a tak naprawdę powinno by z 10 programów, Edukacyjno - Poznawczy, Sportowy, Muzyczny, Przyrodniczy, Informacyjny, Dziecięcy, Filmowy, Hobbystyczny, Dokumentalno - Historyczny i "Taki wszystko w jednym, oczywiście z najlepszymi programami":wink:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem pewne rozczarowanie ,ale trzeba mieć świadomość, że reklamy to jest ich jedyne źródło dochodu

Stopklatka nabyła już pierwszy pakiet licencji na filmy za które zapłaciła 350.000 dolarów .W skład rady programowej stacji wchodzą wybitni reżyserzy - Wajda ,Machulski ,Holland ,więc stacja nie będzie "robić z siebie wariata" ,to jednak bardziej poważny projekt w porównaniu do ATM Rozrywka gdzie te same seriale "Świat według Kiepskich " Rodzina zastępcza " lecą już 15 lat bez przerwy na różnych antenach
 

psiaja

Member
Wszystko fajnie ale pytałem i beda reklamy w czasie filmow !

Jakoś muszą się utrzymać, przecież nie robią charytatywnie..
TVP może sobie pozwolić na emitowanie reklam po za blokami ponieważ są wspomagani abonamentem.. Więc tu bólu nie widzę..
Gorzej, że to kolejny kanał SD na NTC :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze ,że w ogóle coś dali . 28 kwietnia dołączy ostatnia stacja - Fokus TV która będzie także dostępna na satelicie
Z tą stacją jest trochę zabawna sytuacja bowiem właściciel ZPR jest rozczarowany tym ,że .....otrzymał miejsce na muxie bardzo liczył ,że dostanie kanał filmowy a dostał popularno -naukowy .Można zadać pytanie - to po co startował w konkursie ?

Do końca czerwca wyjaśni się sprawa mux 8 ,jest szansa na kolejne stacje już jest 16 chętnych na nadawanie m.in Discovery ,ITI ,Telewizja Polska ,TVS (Telewizja Silesia) ,Kino Polska ,Telewizja Puls
 

Sdolas

New member
Kolejny mux i owszem, ale w moim odczuciu zapełnienie muxów idzie w złym kierunku, bo ilościowym.
W sprzedawanych TV mamy już styczność z 4K a w DVB-T tylko TVP 1 i 2 i to częściowo nadaje przyjemny jakościowo materiał.
Szkoda że ktoś nie wpadł na to że lepiej by było dać kilka kanałów mniej ale za to np. w 720p
 
Ostatnia edycja:

Homer34

New member
15 marca rusza kanał filmowy "Stopklatka" kanał będzie dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej ,oraz na platformach Polsat ,NC+ .Oprócz wersji SD kanał będzie dostępny w wersji HD (na razie u operatorów kablowych Multimedia Polska ,Inea ,UPC ,Toya ,Vectra ) ,ramówka obu wersji jest identyczna

18.15 Futro - komedia, Polska/Niemcy 2007
20.15 Królowa - film biograficzny, Wielka Brytania/Francja/Włochy 2006
22.20 Pulp Fiction - dramat sensacyjny, USA 1994

Wczoraj nastawiłem się żeby obejrzeć jeden z moich ulubionych filmów Pulp fiction. Niestety jakość nadawania w UPC to tragedia. Nie dość że jakość to było prawie SD :) to jeszcze trwało co chwilę i była pikseloza. A już myślałem że będzie fajny kanał filmowy.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
 

digitalus

Banned
Witam
Kanal stopklatka.tv ogladam z dvb-t.Jakosc obrazu jest dobra.Oczywiscie duzo tez zalezy od jakosci materialu zrodlowego , np czy film zostal zarejestrowany w 4:3 czy 16:9.Czy film jest sztucznie "rozciagany" przez nadawce aby wypelnic caly ekran telewizora.
Tez ogladalem pulp fiction:)
Uwazam ze stopklatka.tv to jeden z ciekawszych kanalow w dvb-t.
DSCF6208d_erearhe.jpg
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Potwierdzam - jakość obrazu zadowalająca jak na SD.

Im więcej kanałów w DVB-T - tym taniej będą wychodzić telewizje płatne.
 

psiaja

Member
tak, a 27 kwietnia kolejna stacja.
Was też wkurza comiesięczne wyszukiwanie?

U mnie jakoś automatycznie TV dodał ten kanał (?? Samsung F6770)

Kolejny mux i owszem, ale w moim odczuciu zapełnienie muxów idzie w złym kierunku, bo ilościowym.
W sprzedawanych TV mamy już styczność z 4K a w DVB-T tylko TVP 1 i 2 i to częściowo nadaje przyjemny jakościowo materiał.
Szkoda że ktoś nie wpadł na to że lepiej by było dać kilka kanałów mniej ale za to np. w 720p

całym sobą (i pełną rozdzielczością mojego TiVika ;) ) jestem tego samego zdania.. Niech zaczną w końcu nadawać więcej kanałów w HD :-x
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie nadawanie HD kosztuje po prostu trzeba więcej miejsca na muxie

Taki przykład - Stopklatka zapłaciła Emitelowi 61 mln złotych za nadawanie w latach 2014-2023 ,czyli z góry wyłożyli kasę trzeba mieć świadomość ze ich jedynym dochodem są reklamy przecież nie wprowadzą abonamentu ,a teraz pomyślcie ile by trzeba zapłacić przy nadawaniu HD
Podobnie TVP zapłaciła 25 mln złotych za 4 lata nadawania TVP ABC

Taka ciekawostka w Czechach ruszyły testy 4K (Praga ) w naziemnej telewizji podobnie jest w Szwecji
 

dmk84

New member
Skoro HD jest takie drogie to o 4K pewnie będziemy mogli tylko pomarzyć :razz:
Albo dojdzie do tego że nie będzie przerwy na Reklamę tylko będzie przerwa na Film :razz:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki digi

Kolejny mux i owszem, ale w moim odczuciu zapełnienie muxów idzie w złym kierunku, bo ilościowym.
W sprzedawanych TV mamy już styczność z 4K a w DVB-T tylko TVP 1 i 2 i to częściowo nadaje przyjemny jakościowo materiał.
Szkoda że ktoś nie wpadł na to że lepiej by było dać kilka kanałów mniej ale za to np. w 720p
Tez jestem tego zdania, tym bardziej, ze jak pisnął wcześniej przemko, do czerwca mają się wyjasnic losy kolejnych kanałow, czyli czytaj papki.

U mnie jakoś automatycznie TV dodał ten kanał (?? Samsung F6770) :-x
Ja już sam nie wiem jak to jest. Czasem mi niektóre telewizory same zaktualizują, czasem muszę recznie wyszukiwać.
 
Do góry