Ruch (płynność) w LCD-ekach

pablo82

New member
Progresywne skanowanie w tv LCD

Jak to właściwie jest z tym progresywnym skanowaniem w LCD???

Czy jeśli w opisie telewizora jest progresywne skanowanie to oznacza, że telewizor jest w stanie przyjąć sygnał już zeskanowany (np. przez odtwarzacz DVD) czy... że to telewizor sam zeskanuje każdy dostarczony sygnał??? Jeśli to drugie (LCD sam wszystko skanuje)- to czy oznacza to, że właściwie progressive scan w odtwarzaczu DVD jest niepotrzebny (co więcej- czy to prawda, że może się zdarzyć i tak, że jak załączysz PS w DVD i dostarczysz do takiego LCD który też ma PS to może w ogóle się nie pojawić obraz?)???

Czy LCD które mają w opisach PS są lepsze? Oznaczałoby to, że wszystkie Samsungi i Panasy są już na starcie lepsze od JVC?

Jak to jest?
 

zarze

New member
czas reakcji matrycy

Witam wszystkich. Jak szanowni forumowicze myślą czy zwykły śmiertelnik oglądając np. mecz dostrzeże różnicę w czasie reakcji 8ms w SONY KDL-40W2000 w stosunku do 4ms w Sharpie LC-46XD1E??
 

frytek

New member
pablo82 napisał:
Jak to właściwie jest z tym progresywnym skanowaniem w LCD???

Czy jeśli w opisie telewizora jest progresywne skanowanie to oznacza, że telewizor jest w stanie przyjąć sygnał już zeskanowany (np. przez odtwarzacz DVD) czy... że to telewizor sam zeskanuje każdy dostarczony sygnał??? Jeśli to drugie (LCD sam wszystko skanuje)- to czy oznacza to, że właściwie progressive scan w odtwarzaczu DVD jest niepotrzebny

Jak to jest?

przylaczam sie do pytania.. nie wiem jak to jest z tym skanowaniem...
czyli jezeli w specyfikacji kina dvd pisze ze ma skanowanie progrsywne to znaczy ze konwertuje on sygnal do HD??? w niektorych specyfikacjach te 2 rzeczy sa podawane oddzielnie wiec hcyba jednak tak nie jest..??
no i pytanie z tv? czy on przyjmuje czy sam przetwarza?
 

Przemcio73

New member
pablo82 napisał:
Jak to właściwie jest z tym progresywnym skanowaniem w LCD???

Czy jeśli w opisie telewizora jest progresywne skanowanie to oznacza, że telewizor jest w stanie przyjąć sygnał już zeskanowany (np. przez odtwarzacz DVD) czy... że to telewizor sam zeskanuje każdy dostarczony sygnał??? Jeśli to drugie (LCD sam wszystko skanuje)- to czy oznacza to, że właściwie progressive scan w odtwarzaczu DVD jest niepotrzebny (co więcej- czy to prawda, że może się zdarzyć i tak, że jak załączysz PS w DVD i dostarczysz do takiego LCD który też ma PS to może w ogóle się nie pojawić obraz?)???

Czy LCD które mają w opisach PS są lepsze? Oznaczałoby to, że wszystkie Samsungi i Panasy są już na starcie lepsze od JVC?

Jak to jest?
Witam. Każdy lcdek posiada progresywne skanowanie. Obraz zeskanowany s dvd jest DOBRZE przyjmowany przez tv. Jeśli odtwarzacz posiada układ Faroudja DCDi (lub wyższy jak 10-bitowy procesor video REALTA Silicon Optix z technologią Teranex HQV:D ) dla najlepszego odtwarzania trybu progresywnego to jakość na tv będzie bardzo dobra (np. Denon 1930 wzwyż). Nie ma tu konfliktu miedzy układem w tv jak i w dvd. Często lcdeki posiadają tenże właśnie układ. Na "chłopski" rozum już ten w tv powinien wystarczyć - niestety tak nie jest. Mam denonka który śmiga na moim 32 bardzo ładnie - BRAK konfliktu. Miałem wcześniej pioneer'a 585 (z progressive scan) i tu widać było brak układu Faroudja. Linie skośne były po prostu postrzępione.
pozdr
 

jarwisz

New member
Bez reklam
zarze napisał:
Witam wszystkich. Jak szanowni forumowicze myślą czy zwykły śmiertelnik oglądając np. mecz dostrzeże różnicę w czasie reakcji 8ms w SONY KDL-40W2000 w stosunku do 4ms w Sharpie LC-46XD1E??

jak dobrze pogrzebiesz w ustawieniach KDL-a to nie ale te 6" różnicy to już nie zniwelujesz żadnymi ustawieniami :D:D:D

pozd
 

mystic

New member
Przemcio73 napisał:
Miałem wcześniej pioneer'a 585 (z progressive scan) i tu widać było brak układu Faroudja. Linie skośne były po prostu postrzępione.
pozdr

Dokładnie tak jak piszesz, na LCD-GE1 1920x1080p i Pioneerze 525 mam ten sam efekt, mało tego na planszach w jednolitych kolorach często można dojrzeć skośne pasy.
 

frytek

New member
hmmm ale dalej nie rozumiem tego konwertowania do HD. W kinie np ONKYO DV-SP404E. W specyfikacji pisze: "który dzięki konwersji tradycyjnego sygnału wideo do rozdzielczości 720p lub 1080i dostępnej na wyjściu HDMI, umożliwi Ci obejrzenie DVD z jakością dotąd, w tym zakresie cenowym, niedostępną"

i teraz pytanie czy wyzej opisana funkcja to wlasnie skanowanie progesywne czy cos innego?

i pytanie kolejne czy ta funkcje skanowania do wwyzsze rozdzielki ma kazde kino posiadajace zlacze hdmi? np kina LG w okolicach 2000 zl. ??
 

pablo82

New member
Dyskusji o kontraście, barwach, czerni itp w telewizorach LCD nie brakuje.
A jak telewizory LCD radzą sobie z ruchem? Czy coś takiego jak w kineskopowych Philipsach z Pixel+ (przy szybszym poziomym ruchu kamery telewizor ewidentnie nie wyrabia!) zdarza się także w LCD?!
Zdaje się, że w tym temacie duże znaczenie ma też jakość sygnału (podobno widać to na Discovery HD- wystarczy ruch kamery i obraz się sypie- czy tak?), ale czy ktoś zauważył może, że wybrane modele LCD w scenach z ruchem zachowują wyraźnie gorzej lub lepiej od pozostałych???
Zamierzam kupić 37-mio, może 40-calowy LCD. Najprawdopodobniej będzie to seria S lub R Samsunga albo R JVC'a.
Jak te telewzory radzą sobie z szybkim poziomym ruchem kamery- np. po componencie z DVD???

... a może dyskusji o ruchu w LCD nie ma bo wszystkie modele nie mają z nim kłopotów?
 

Przemcio73

New member
frytek napisał:
hmmm ale dalej nie rozumiem tego konwertowania do HD. W kinie np ONKYO DV-SP404E. W specyfikacji pisze: "który dzięki konwersji tradycyjnego sygnału wideo do rozdzielczości 720p lub 1080i dostępnej na wyjściu HDMI, umożliwi Ci obejrzenie DVD z jakością dotąd, w tym zakresie cenowym, niedostępną"

i teraz pytanie czy wyzej opisana funkcja to wlasnie skanowanie progesywne czy cos innego?

i pytanie kolejne czy ta funkcje skanowania do wwyzsze rozdzielki ma kazde kino posiadajace zlacze hdmi? np kina LG w okolicach 2000 zl. ??
Chwilunia;) Progresywne skanowanie NIE podwyższa rozdzielczości sygnału! Za tę funkcję odpowiedzialny jest skaler obrazu, którego zadaniem jest (jak wskazuje sama nazwa) skalowanie do wyższych rozdzielczości - 720p, 1080i oraz 1080p. Natomiast dvd MUSI być podłączone pod hdmi. Natomiast nie sądzę, aby kino domowe za 2tysiaki mogło posiadać takowy skaler (może jedynie do rozdzielczości 1080i - pewnie jakiś Matsushita)
pozdr
 

jaroslavus

New member
pablo82 napisał:
A jak telewizory LCD radzą sobie z ruchem?...
...przy szybszym poziomym ruchu kamery telewizor ewidentnie nie wyrabia!...zdarza się także w LCD?!
Zdaje się, że w tym temacie duże znaczenie ma też jakość sygnału (podobno widać to na Discovery HD- wystarczy ruch kamery i obraz się sypie- czy tak?), ale czy ktoś zauważył może, że wybrane modele LCD w scenach z ruchem zachowują wyraźnie gorzej lub lepiej od pozostałych???
Zamierzam kupić 37-mio, może 40-calowy LCD. Najprawdopodobniej będzie to seria S lub R Samsunga albo R JVC'a.
Jak te telewzory radzą sobie z szybkim poziomym ruchem kamery- np. po componencie z DVD???

... a może dyskusji o ruchu w LCD nie ma bo wszystkie modele nie mają z nim kłopotów?
Oglądałem 46 cali f samsunga full HD. Pod tym względem bardzo źle.
 

jaroslavus

New member
zarze napisał:
... czy zwykły śmiertelnik oglądając np. mecz dostrzeże różnicę w czasie reakcji 8ms w SONY KDL-40W2000 w stosunku do 4ms w Sharpie LC-46XD1E??
Myślę, że wynikk meczu oglądanego tu i tu będzie ten sam. A co do istoty pytania jest wątek o "płynności ruchu" w lcd - zobaczymy co ludziska napiszą.
 

Marcin_G

New member
Ja ma w moim podobno 14ms. Oglądając jednak turniej tenisa ziemnego żadnych smug i innych niepożądanych rzeczy nie zauważyłem.
 
K

kts

Guest
Pablo 82. Co do Samsungów to w serii S, R zapomni o "dobrej" czytaj zauważalnej płynności. Nowe serie N oraz M daja rade. Szczególnie ta ostania- testowałem na 32M71B(matryca 100HZ robi swoje)

Pozdro.
 
Do góry