rtings.com - test Q90T - dla tych co twierdzą, że Q90R jest znacznie lepszy, a Q90T to następca Q80R

mpDante

Member
Bez reklam
Samsung będzie zdecydowanie lepszy, ja testowałem 85XH9096 i z czernią mu daleko do Q70R, chociaż nie powiem, że nie rozważałem zakupu.


Kolega wyżej jest fanatykiem Q90T, ale patrząc zdroworozsądkowo i na testy rtings.com, to nie jest już tak dobrze... z Q90T jest tak, że opinie o nim są od zachwytu do nienawiści.


Przede wszystkim, jaki masz budżet na TV?
 
Ostatnia edycja:

lilocki

Member
Koledzy wiecie może coś o powłoce na ekran w q90r ?
Podobno były z nią jakieś problemy ?

Zadowolony jesteś z samsunga?
Używam KODI i trochę martwi mnie brak jego dostępności na TIZEN w Samsungu

Korzystam też z Smart Tube Next (YT bez reklam)
Dlatego biorę pod uwagę marke Sony/Android TV

I jeszcze będę musiał kombinować z przystawka ambilight
Mam w domu dwa Philipsy 65pus8602 i 55pus7181

Załamany trochę jestem ...faktem iż będę musiał iść na tyle kompromisow
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
W jakim sensie problemy? Q90T też ma powłokę poprawiając kąty i pasującą kontrast.

Zawsze możesz kupić jakąś przystawkę z androidem, np. nowego Amazon Fire 4K Max i po twoich problemach.
Miałem TV z androidem i bawiłem się też nowymi Sony i system Samsunga jest dużo płynniejszy.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jeżeli nie zależy ci na eArc to Q90R będzie lepszy, chyba, że rozmiar 55" to wtedy Q90/95T... Testowałem Q90R (55") / Q85R i Q70R i ten ostatni został u mnie ze względu na rewelacyjny kontrast, ale najlepsze wrażenie zrobił Q90R ze względu na jakość obrazu w HDR.



Q90T ma tylko ok.100 stref wygaszania i faktycznie nie jest następcą Q90R, tylko Q85R.
Jest wersja oprogramowania beta z działającym eArc w q90r.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jeżeli nie zależy ci na eArc to Q90R będzie lepszy, chyba, że rozmiar 55" to wtedy Q90/95T... Testowałem Q90R (55") / Q85R i Q70R i ten ostatni został u mnie ze względu na rewelacyjny kontrast, ale najlepsze wrażenie zrobił Q90R ze względu na jakość obrazu w HDR.



Q90T ma tylko ok.100 stref wygaszania i faktycznie nie jest następcą Q90R, tylko Q85R.
Q85r miał boxa, więc to nie jest jego następca, co najwyzej q80r.
 

lilocki

Member
Masz rację
Też o tym myślałem (przystawka)

Podobno ta powloka w Q90R potrafiła się wytrzec/zniszczyć
Poprawiono ten mankament w serii T

Jeśli nie uda mi się kupić więc od kolegi q90r to rozważać będę albo q90t albo x95j/94j
 

mpDante

Member
Bez reklam
X95J ma słabszy kontrast i 2x więcej stref wygaszania, a X94J to ewolucja X90J i moim zdaniem lepiej wybrać XH9005/9096. Niestety, oba Sony będą miały mniej stref od Samsunga.

Jeżeli chodzi o wycieranie powłoki to pierwsze słyszę. Widziałem tylko otarcia i bąble wynikające ze zlego zabezpieczenia do transportu. Dlatego też Samsung nakleja folię na nowe ekrany.

Q80R jest inny jak Q85R z tego co pamiętam. One connect boxa masz w Q95T, ale to nadal ten sam TV co Q90T.
 
Ostatnia edycja:

lilocki

Member
X95J ma słabszy kontrast i 2x więcej stref wygaszania, a X94J to ewolucja X90J i moim zdaniem lepiej wybrać XH9005/9096. Niestety, oba Sony będą miały mniej stref od Samsunga.

Jeżeli chodzi o wycieranie powłoki to pierwsze słyszę. Widziałem tylko otarcia i bąble wynikające ze zlego zabezpieczenia do transportu. Dlatego też Samsung nakleja folię na nowe ekrany.

Q80R jest inny jak Q85R z tego co pamiętam. One connect boxa masz w Q95T, ale to nadal ten sam TV co Q90T.

Poważnie lepiej xh9005 niż x94j ???

Hmm
 
Do góry