Rozwiązanie problemu z 5-znakowymi nazwami kanałów.

lllDRClll

New member
Was zapewne też denerwowało ograniczenie do 5 znaków w opisie programów. Przeglądając zasoby internetu znalazłem stronkę z rozwiązaniem tego problemu. Wszystko tutaj: Configuration Editor

Tak to wygląda po zmianie.

lg001.jpg


A to programik do zmian nazw kanałów:

TLL edit

Opis zgrywania kanałów na "patyka" usb macie w pierwszym linku.

Swoją drogą mają już tam rozgryziony firmware i ciekawe możliwości się ujawniają w naszych TV.
 

ORTEK

New member
No dajcie spokój, przecież takie banalne rzeczy powinny być od razu w telewizorze a nie żeby póżniej człowiek musiał się użerać z takimi pierdołami jak mała ilość znaków na nazwę kanału, no bo przecież nie dało się tego zrobić w fazie projektowania TV. Ech...
 

lllDRClll

New member
Zgadzam się z Tobą. Niestety LG ma swoich klientów głęboko w czterech literach. I nie chodzi tylko o taki drobiazg jak ilość znaków w nazwie programów. Wnerwiających rzeczy które można by naprawić, poprawiając firmware, jest znacznie więcej. Ale przecież lepiej zrobić i sprzedać nowy tv.
 

Damlan

New member
Możesz kolego mniej więcej przetłumaczyć jak to zrobić. Niestety mam problem z angielskim...posiadam LH3000 nie wiem jak wrzucić to odblokowanie.
 

mag2k3

New member
Na chomiku znalazłem opis w wersji PL więc zamieszczam dodam tylko, że autorem jest użytkownik chomika xcoom


Tworzenie kopii zapasowej ustawień programów w TV LG

W przypadku aktualizacji oprogramowania telewizora do nowszych wersji zdarza się, że następuje przywrócenie ustawień fabrycznych i tracimy wszystkie zaprogramowane (ponazywane i posortowane) kanały.
Jest to o tyle uciążliwe że przynajmniej w moim przypadku ustawienie 60 programów, ponazywanie ich i ustawienie kolejności zajmowało mi 2-3 godziny.

Jest jednak na to sposób.

Przed aktualizacją oprogramowania należy zgrać na pendriva ustawienia telewizora.
Potrzebny do tego będzie pilot serwisowy lub np tak jak u mnie odpowiednio przygotowany pilot uniwersalny Logitech Harmony.

Pilota należy przygotować tak jak w moim opisie jak stworzyć pilot serwisowy, z tym że zamiast ciągu ir dla pilota serwisowego podajemy ciąg dla InStart Menu.

Przygotujmy pendriva i włóżmy do portu USB telewizora
Do tej operacji pendrive musi być sformatowany wyłacznie z systemem plików FAT lub FAT32.

Po zaprogramowaniu pilota możemy wejść do InStart Menu (nie mylić z service menu).
Po wejściu do tego menu należy wcisnąć na pilocie przycisk MENU.

Zobaczymy obraz jak poniżej

http://s004.radikal***/i207/1002/0c/7d15b44b489bt.jpg

Wybieramy kursorami pozycję TV Link-Loader i zatwierdzamy środkowym przyciskiem.

http://s48.radikal***/i120/1002/37/7c09828cc818t.jpg

Wybieramy Send to USB i zatwierdzamy.


http://i057.radikal***/1002/86/b505bc13f465t.jpg

Zatwierdzamy nazwę pliku przyciskiem OK
Utworzyliśmy właśnie kopię zapasową ustawień TV

Przywracanie kopii zapasowej

Przywracanie kopii odbywa się praktycznie tak samo z tym że w InStart Menu zamiast Send to USB wybiera się Receive from USB, a następnie wybiera się plik kopii zapasowej.

Po przywróceniu kopii zapasowej TV automatycznie się wyłączy.


Edycja nazw programów

Standardowo nazwa programu może mieć tylko 5 znaków. Jest czasami trudno przy ich pomocy nazwać program.
W załaczniku znajduje się program TTL_view7.exe który nie tylko pozwala wygodnie edytować nazwy programów, ale dodatkowo umożliwia nadawanie programom nazw dłuższych niż 5 znaków.

Po uruchomieniu programu wczytujemy zgrany z TV plik kopii zapasowej (opis powyżej) i nadajemy wg uznania nazwy programów. Można nadawać naprawdę długi nazwy np DISCOVERY CHANEL.

Po zakończeniu edycji nazw zapisujemy plik na pendrive i wgrywam do TV tak jak w opisie przywracania kopii zapasowej
 
Ostatnia edycja:

altruista

New member
Jest jakiś plik audio (mp3 lub wav) dzięki któremu mogę wejść do InStart Menu.
Mam pliki dzięki którym mogę wejść do menu serwisowego.
 
Do góry