Rozważanie: Kino Domowe, LCD, Nka z recorderem, Laptop z HDMI itd.

Vonnegut79

New member
Witam,

Przymierzam się do kupna n-box recordera oraz kina domowego. Moje idealne połączenie to:

- LCD - Samsung LE37R72B
- Laptop Sony VAIO FZ21M
- N-box Recorder
- jakieś kino domowe...

W czym problem. Nigdy nie miałem kina domowego... I tak się zastanawiam czy można zrobić tak. LCD ma 1 wejście HDMI, Laptop ma jedno wyjście HDMI, ma je także recorder Nki :) Więc aby nie przełączać ciągle kabli pomyślałem o kupnie jakiegoś kina domowego. I mając je podłączam laptopa po HDMI do kina, to samo robie z recorderem i jednym kablem od kina domowego łącze to wszystko z LCD :) Możliwe? A może oczywiste ? :D

Jeśli możliwe to jakie kino domowe polecacie? Oczekiwania:

- wzmcniacz + tuner
- przynajmniej 2 wejścia HDMI
- odtwarzanie DVD - najlepiej z upscalingiem
- system 5.1 - myślę, że mi w zupełności wystarczy... aczkolwiek 7.1 nie będzie grzechem ;)

- ESTETYKA - ciemne drewno w kolumnach i sam sprzęt czarny, być może fortapianowy lakier (jak TV) ale bez przesady z tym warunkiem ;)

Obecnie mam pokój w kształcie prostokąta o powierchni ok 32 m2, ale z uwagi na układ TV stoi gdzieś w połowie... z drugiej strony w planach (najbliższa 5 latka mam budowe domku - gdzie salon będzie miał ok 30 metrów, ale już po kwadracie)

Na kino domowe chciałbym wydać 2000 - 2500 zł maks.

Co tam byście polecili z własneg doświadczenia ?

:hmm:
 
Ostatnia edycja:

piotrwzk

New member
Udało ci się podłączyć do TV HDReady ten sony vaio FZ21M przez HDMI? JA mam problem z podłaczeniem tego notebooka do TV HDReady (1366x768) Panasonic 32lx600. Jaką bym częstotliwość nie ustawił czy też parametry wyjścia HD (720, 1800) to ciągle obraz wychodzi troche z każdego boku poza ekran ni i wszystko jest nie ostre. Sprawdzałem też na innych TV HDReady i jest to samo. Tylko full HD dobrze wyświetlają obraz na całym ekranie. Miałeś jakieś problemy z tym? Od kilku dni pisze na róznych forach i cisza chociaż widziałem post z takim poblemem na forum sony.
 

duett

New member
ja podłączyłem asusa G1 pod JVS47v80 pozłączu hdmi i rozdzielczośc ustawia się auto , wszystko chodzi idealnie gry , filmy itp
 

piotrwzk

New member
no to potwierdza ze w full hd jest ok, ale to nie tylko ze inna rozdzielczosc ale te wszystkie full hd maja wejscia hdmi przystosowane pod komputer a hdready chyba zaden. Mam ndzieje ze uda mi sie jakims programem do zmiany rozdzielczosci o pojedyncze pixele dostroic sygnal. Zna ktos jakis program?
 

klolik

New member
piotrwzk napisał:
...Mam ndzieje ze uda mi sie jakims programem do zmiany rozdzielczosci o pojedyncze pixele dostroic sygnal. Zna ktos jakis program?

Powerstrip się zowie
Wszystko tam ustawisz, u mnie tylko tak dało sie zmusić do wyświetlania innych rozdziałek.
Pozdrawiam
 

piotrwzk

New member
udało mi sie zainstalować inne stery do grafiki zamiast mojej 8400M GT to 8500M GT i tam jest już opcja regulacji boków pulpitu ale problem nie trafiania pixel w pixel pozostaje. Zastanawiam sie czy jest możliwe na wejściu HDMI które pracuje na 1080i (1920x1080) lub 720p (1280x720) żeby było 1:1 gdyż TV ma inna rozdzielczośc od tych dwóch (1366x768). Efekt jest taki ze obraz mam teraz juz na całym pulpicie niezależnie czy 1080 czy 720 (różnica tylko w wielkości ikon, czcionek itp) ale jak sobie włącze Nokia Test 2 to widać że nie jest to 1:1 no i tekst jest troche rozmyty/zniekształcony. Faktyczne 1:1 to tylko chyba da sie ustawić na wejściu PC (D-SUB) tylko z takim podłączeniem to nici z bluray który mam w notebooku :(

Czy masz pełną wersje powerstrip z regulacjami Advanced timing setup? Jeżeli tak to podeślij mi jeżeli możesz (niewiem czy działa pod vistą 32bit)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Proszę, nie cytujcie ostatnich wypowiedzi. To tylko zaśmieca forum. Jeśli już, to może tylko istotny fragment poprzedniej wypowiedzi?

ArtS :)
 

Vonnegut79

New member
Witam,

Narazie używam kabla VGA... :) więc nie wiem jak to będzie wyglądać po HDMI. Ale niestety pewnie tak samo jak to jest u Ciebie. Może wtedy też pogrzebię w sterach itd:) Ale... być moze sposób mojego podłączenia kompa i nboxa przez Kino Domowe jakoś pomoże ;) Zobaczymy.

A czy ktoś odpowie na mojego 1 posta ?:)
 
Do góry