Rozterki zakupowe - zmieniam z Samsung 50QN91A

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mili Państwo.
Przymierzam się do zmiany. Ze swojego tv (matryca VA) jestem aktualnie w miarę zadowolony.
Poza zmianą wielkości na 55 cali (ew. 65 cali) przeszkadzają mi 2 rzeczy w obecnym tv. Blooming chyba że siedzimy absolutnie idealnie po środku (co się często zdarza) gdyż to tv jest w sypialni, co nie zmienia faktu że jak usiąde odrobinę bokiem czy niżej to zaczyna mnie to kuć w oczy a druga rzecz to gubienie detali w cieniach (ale z tym mógłbym żyć). A no i lepszy dźwięk pożądany bo niechętnie spoglądam na zakup grajbelki.

Tv w sypialni, brak bezpośredniego światła na matrycę chociaż jakiś odblask od lustra się pojawia. Oglądam tv z 2,5 metra ale jak siedzę trochę bokiem to zdarza się i 1,2m. Stąd chyba 65 cali to zły pomysł.
Oglądam tylko i wyłącznie filmy z serwisów streamingowych. Z napisami. Każdy powie OLED ale absolutnie nie pasuje mi efekt głębi, takie wrażenie teatralności jak z kamer telewizyjnych, ostrość idealna. To super do programów przyrodniczych ale nie do kina (IMHO). Lubię efekt kinowy, bardziej płaski, taki obrazek jak z taśmy filmowej, nawet z lekkim ziarnem. Streaming plus mój Samsung dają mi to wrażenie w 100%. Przyglądałem się Samsungowi s95C (Oled), testowałem kilka lat temu od Kikiego Philipsa oleda chyba 805 czy 806 stąd OLED nie zapewni mi tych wrażeń wg mnie.
Zostaje LED.
Przeglądałem testy i trochę patrzyłem w markecie na Samsunga 55QN91B i mimo lepszej powłoki kątowej blooming widzę, nie za fajnie pod tym kątem. Ideałem byłby 55QN91A gdzie było lepiej z kątami i z bloomingiem ale już ni ma.
Pomyślałem o Hisense 55 U8KQ - więcej stref, blooming zdecydowanie mniejszy i pod kątem go nie widzę za mocno. Ale to z wersji US jak słusznie zauważył Kiki. Chociaż ilość stref i jasność matrycy się niby zgadza.
Czy jest tv który może mnie zadowolić? :)
Czy Hisense i inne LCDki będą mieć "kinowość" obrazu porównywalną z Samsungiem? kiedyś minileda TCLa od Kikiego też miałem chyba pierwszy jaki był, ale tam też nie byłem zadowolony z wyglądu obrazka. Ale dźwięk z Onkyo pod nim to był absolutny kozak.

Podoba mi się ten Hisense. Brać? a może TCL 935 (65 cali) rozważyć ale jak u niego z bloomingiem? z tego co widzę na RT rings gorzej niż Hisense pod tym względem.
w Samsungu fajne jest też to że po wyjęciu z pudełka obrazek radzi sobie bez kalibracji (w moim tv np.)
A z wad Samsungów ogólnie to brak Dolby Vision. Materiały w HDR wyglądają lepiej i te zapewnienia że jasność zapewnia Samsungowi to co Doby Vision to ściema w mojej opini
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pomysł na 65" - bardzo dobry.
Czasy się zmieniają i technologia robi duże postępy.
Brałbym - mając na uwadze Twoje doświadczenie i zastrzeżenia jednak Oled TV .

Ile masz max kasy ?
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomysł na 65" - bardzo dobry.
Czasy się zmieniają i technologia robi duże postępy.
Brałbym - mając na uwadze Twoje doświadczenie i zastrzeżenia jednak Oled TV .

Ile masz max kasy ?
siedzialem nad samsung s95c i jest ta "teatralnosc/telewizyjnosc" ktorej nie cierpie. Kasowo to z 7 klockow nie wiecej. Ale LCD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skupiłeś się na OLED TV Samsunga, stąd wątpliwości.
OLED TV LG i Philips zagrają wyraźnie lepiej niż Hisense.
I sprawdź lepiej na własne oczy unikniesz rozczarowania
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
65 calowy Hisense U8KQ. Genialnie działa upscaling na naziemnej tv, bawilem w media expert, Samsung którego mam nie ma podejścia. Różnica jest spektakularna. Ja u siebie zrezygnowałem zupełnie z tv więc bez znaczenia w moich wyborach.

No i teraz zostaje mi decyzja czy kupić 65QN91A (za 5200) czy też wejść w Hisense za 6700 w 65 calach lub 5400 w 55.
Blooming sporo mniejszy w Hisense niż w moich 50 calach ale na 65 samsunga chyba będzie lepiej bo to matryca z lepszą powłoką przy 50 calach była. Samsung nie ma Dolby Vision, gorszy dzwiek pewnie.
I co tu wybrać? :)
 
Ostatnia edycja:

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak sie prezentuje moje miejsce ogladania z pozycji siedzacej w wyrze sypialnianym ;)

Na zdjeciu Samsung 50qn91a.
Po obejrzeniu mam wrażenie wszystkiego,obczytaniu forów zagranicznych, recek na YT moj wybor zawezil sie do dwoch propozycji.
Hisense65UXKQ (widzialem w sklepie w dobrych warunkach, czarny jest czarny jak wegiel ;) blooming jakis sie pojawia ale tyle co nic.
Lub
Sony 55A95K.
Zarzekalem sie ze nie oled ale w tym przypadku zrobilbym wyjatek :) Zalaczylem fote zebyscie pomogli w decyzji. 65 cali wypelni praktycznie cala sciane do okna. Zostanie z 10 cm a 55 bedzie troche wiekszy. Czy lepiej miec troche mniejszy tv do niedawna numero 1 swiat. Czy b. dobry mini led. Sony x95L jest swietny ale odpada bo niestety rozświetla mocno napisy a oglądam tylko z napisami. Hisense o 1250 pln tanszy na ten moment. Doradzcie prosze
 

Attachments

  • IMG_20231115_121401.jpg
    IMG_20231115_121401.jpg
    1,5 MB · Wyś: 21
Do góry