Rozstawienie kolumn - Problem

incognitos

New member
Jedzie już do mnie KD Yamaha RX-V461+NS-50+NS-P60+YST SW 012. Nie znam sie za bardzo na rozstawianiu KD bo to moje pierwsze :)
Zamieszczam tu zdjęcie http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6457dbbcf595059 w jaki sposób mogę rozstawić kolumny i nie wiem który będzie korzystniejszy A czy B? Osobiście wolałbym A ale nie wiem czy kanapoa w odległości 0,5 m nie będzie przeszkadzać... proszę o pomoc
EDIT: Aha i na jakiej wysokości tylne głośniczki? Na wysokości głowy czy może wyżej??
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie dlatego - ja wybierałbym po trójkącie równobocznym czyli wariant A.
 

incognitos

New member
Dzięki :) W sumie to się cieszę, że doradzacie wariant A. Bardziej mi to pasuje to raz, a dwa nie mogę tak jak ktoś wczesniej napisał ich rozsunąć bo mam kominek (zaznaczony na niebiesko - ten trójkąt).

Zastanawiam się jeszcze tylko, czy przednie kolumny ustawiać w kierunku słuchającego tak jak narysowałem, czy może prosto, tak samo tylne... mam kierować w stronę słuchającego czy nie? Wydaję mi się, że jak tak nakieruje to ja siędząc na fotelu będę miał wypas ale osoba na kanapie?
 

bor@s

New member
hmm

ja mam wariant A, tyle że mam komodę zamiast kanapy. W każdym razie jak miałem suba zbyt przesuniętego w bok, to mnie jedno ucho bolało (serio!). Niskie tony co prawda nie są kierunkowe, ale zwiększone ciśnienie na jednym uchu nie jest za bardzo korzystne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pchanie się na ścianę z tylnymi głośnikami nie jest najlepszym pomysłem. Możesz co najwyżej rozważyć lekkie cofnięcie kanapy.

ArtS :)
 

incognitos

New member
Irasiad napisał:
Przestaw kanapę na tylną ścianę tą z tylnymi głośnikami.Wtedy bądzie super.
Cała tamta "ściana" to okna na balkon:) więc bez szans. Zostaję w wariancie A może trochę cofnę kanapę za radą Arts'a chyba, że nię będzie przeszkadzać ... jutro to sprawdzę. Ogólnie mam półokrągły sufit który ma gdzieś 3 m w najwyższym punkcie, a w najniższym ok 1,5m ciekawe jakie będą efekty akustyczne tego pokoju... jeszcze tylko 12 godzin :)
 

incognitos

New member
Ok dzięki wszystkim wszystko gra SUPER!! Z początku trochę przeszkadzała kanapa (lepiej słyszałem prawy przedni głośnik) ale po YPAO wszytsko śmiga jak trza :)
Ale za to pojawił się dość dziwny problem... w sklepie w którym zamawiałem sprzęt zabrakło kabla 2 x 2,5 mm i przysłali 4mm!!
Czy to nie przesada?? Grubas z tego kabla straszny....przypomnę że mój zestaw to RX v461+NS-50+NS-P60(plus sub ale to akurat mało istotne).. w ogóle opłaca się takim kablem to łączyć, a jak tak to które głośniki?? tylne też?? Czy może opylić i kupić inny?
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Bardzo dobry kabel, ja mam forny i centralny 4 mm, surround 2,5 mm. Zeby dobrze grało i kabelki muszą być porządne żeby mogły moc przenosić ;).
Wg. mnie powinieś też tak mieć.
Pozdrawiam
 
Do góry