Rozstanie z Cyfrowym Polsatem

kossak

New member
Witam, umowę z CP mam od grudnia 2007 (familijny) i dodatkowo od tego roku pakiet mini na drugim TV. Wysłałem do nich pismo z rezygnacją z umowy na pakiet familijny, oto co dostałem w ofercie na utrzymanie:

-umowa na 24 mies
-pierwsze 3 miesiace 0 zł
-czwarty miesiac oplata 15 zł za pakiet HD
-od 5 do 24 miesiaca familijny+hd+dzierż. dekodera hd 37,9 + 15 + 5 = 57,9
-w tym okresie pierwszych 3 czy 4 miesiecy daja mozliwosc ogladania za free pakietu relaks czy hbo, juz nie pamietam dokladnie
-dekoder aktywacja 1 pln, dostawa kurierem 25

co myslicie o powyzszej ofercie? mi osobiscie na pewno nie przypadl do gustu okres umowy (np. w n jest na 13 mies.). Oferta programowa w miare ok, chociaz te ich kanały hd to żadna rewelacja (czyt. jak u wszystkich). Na pewno bede chcial wytargowac krotszy cyrograf, ponadto myslicie ze jest sie jeszcze o co bic? Czy w ogóle od nich uciekać bo np drzaźni mnie u nich obsługa klienta no i coś tam niektórzy piszą że na innych platformach obraz jest lepszy. Antenę mam teraz 60 ale jak wezme jakies hd to zamontuje 80 albo 90. konwerter mam quada (kompatybilny z hdtv), w miare dobry (nie od cp) i telewizor full hd 40 cali samsung. Dzięki za rady. pozdrawiam!
 

i-goł

New member
właśnie również podziękowałem polsatowi. 3 miesiące wypowiedzenia.
Propozycja dla mnie wyglądała gorzej o czas umowy - zaproponowano ni 24m-ce. Reszta to samo.

Aktualnie zakupiłem N-kę w pakiecie full. Płacę 99zl i mam tzw turbodekoder.
Wydaje mi się że to rozsądne pieniądze za pakiet który oferują i jakość.
Oczywiście konwerter też zmieniłem na lepszy (0,2Db ) BER mam 0.0 ;) aż wierzyć się nie chce. Antenę mam polsatowską - nie ma kłopotu 75:95jakości sygnału.

Obraz z Nki jest rewelacyjny i to zarówno ten SD jeżeli tak można to ująć jak i HD. A jestem raczej marudnym typem. W końcu też zacząłem być zadowolony z telewizora ;) i swojego Kina domowego.
 

Gie

Member
Bez reklam
Obraz z Nki jest rewelacyjny i to zarówno ten SD jeżeli tak można to ująć jak i HD. A jestem raczej marudnym typem. W końcu też zacząłem być zadowolony z telewizora ;) i swojego Kina domowego.
Na jakich kanałach ten obraz jest rewelacyjny? Bo tak pi razy oko z 80% kanałów w n, Cyfrze i CP jest nadawanych w simulcrypcie czyli to są te same kanały.

Odnośnie CP. Jeśli macie swój tuner zastanówcie się nad zakupem modułu CI. Za 199 zł macie 1 miesiąc Familijnego + Relax Mix, następne 3 miesiące familijny. Oprócz tego przez całe 4 miesiące macie za darmo kanały HD. Czyli płacicie 199 zł a oglądacie kanały za 267 zł i jeszcze moduł jest Wasz. Można kupić i zarejestrować dowolną ilość takich modułów.
 

i-goł

New member
Gie- jakby to odpowiedzieć?

Każdy musi dokonać jakiegoś wyboru i go w końcu dokonuje.
Być może faktycznie jest tak jak piszesz o kanałach, że nadawanie jest to samo w simulcrypcie. Nie wnikałem w takie szczegóły. Bo jako odbiorca obrazu, nie interesuje mnie to. Ale wiem co widzę i jestem pod wrażeniem nowego zakupu.
Może to kwestia dekodera. ??? a może amplitunera, który ten sygnał jeszcze poprawia.
Miałem możliwość porównania sygnału z CP na ampli samsunga (nie HD) i jakość obrazu była nędzna (łuki i owale składały się z linii jakby interlace) teraz te same programy wyglądają o wiele "ładniej" więc coś na rzeczy jest.
Konkretnie w odpowiedzi na pytanie - np: na bajkach - które zmuszony jestem z pewnych racji chcąc, niechcąca oglądać ;)
A jeżeli chodzi o porównywanie CP N i C+ to tak jak pisałem CP- nie miał mi nic sensownego do zaproponowania a do C+ zraziłem się już parę dobrych lat temu i dla tego wogule nie brałem tej platformy pod uwagę.
Może są jakieś inne "racje" za wyborem CP i C+ ale tak jak pisałem - Wydaje mi się, że to rozsądne pieniądze za pakiet, który oferują i jakość. Dopiszę i ilość kanałów HD za 99plnów.
 
Ostatnia edycja:

kossak

New member
Dzisiaj miała miejsce druga rozmowa i póki co CP stoi na stanowisku, że jest mi w stanie zaoferować tylko kontrakt na 24 miesiące. Zgodnie z tym, co pisałem powyżej, odmówiłem.

Szczerze mówiąc nie mam ochoty wiązać się na 2 lata jeśli:
a) w n mam 13 miesięcy za prawie tyle samo (w CP po wliczeniu miesięcy gratisowych wychodzi ok 53 zł)
b) mam świadomość jak szybko pojawiają się nowości na rynku. wkrótce ma być tnk hd z modułem CI chociażby.
 
Do góry