różnie pomiędzy zwykłym LCD a LED w praktyce

aligator911

New member
Witam. Naczytałem się trochę rzeczy o rodzaju podświetlenia telewizorów LCD, ale zastanawiają mnie sprawy praktyczne związane z użytkowaniem różnego rodzaju podświetlenia matrycy. Prosiłbym o opisanie różnic pomiędzy zwykłym świetlówkowych podśietleniem a diodowym, ale zauważalne w praktyce. Dane i funkcje obu telewizorów podawane przez producenta są zbliżone (na przykładzie telewizorów SONY 40EX500 i 40EX710) więc zastanawia mnie jakie mogą być inne różnice między nimi (oprócz grubości). Chodzi mi np. o pobór mocy, jakość obrazu, kąt widzenia, szybkość włączania się, żywotność i inne zauważalne różnice, czy warto dopłacać do podświetlenia LEDowego...
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie różnice podane są wielokrotnie na forum.
Użyć musisz wyszukiwarki.
Czy warto ? - wszystko zależy od porównywanych modeli.
 

kryss

New member
jesli ma stać a nie wisieć to nie warto bo czy ma 3 czy 8cm nie ma znaczenia, bo i tak podstawa swoje zajmuje, jeśli wisieć to smukły led wygląda atrakcyjniej wtedy trzeba się już nad tym zastanowić. co do obrazu to ledy krawędziowe to lekki krok w tył, problemy z równomiernym podświetleniem matryc, słabe głośniki itp... na forum sporo topików nt temat. Pełne ledy natomiast to już inna bajka i wtedy różnice widać nawet jak ktoś sie nie zna :) przeszukaj forum. pozdrawiam
 
Do góry