Różnice....

Rodman1

New member
Siema Panowie,

Ma pytanie czy moglibyście mi rozjaśnić czym w praktyce różnią się się n/w modele Samsungów (na stronie samsunga nie mogę wyczaić) :

1. LE 52 B750 vs LE 55 B 653

2. LE 55 B653 vs LE 55 B652 vs LE 55 B651 vs LE 55 B650

3. LE 55 B 650 vs LE 52 B 620

4. UE 55 B 7020 vs UE 55 B 7000

5. PS 58 B 850 vs PS 50 B 850


z góry serdeczne dzięki za pomoc

pozdrawiam

Rodman1
 

Horhe Ortega

New member
7020 i 7000 wygląd(ramka).650/1/2/3 wygląd(ramka i usytuowanie przycisków dotykowych).650/630 tu już sporo różnic(porównaj na stronie).Seria 6 i 7 budowa,wygląd, wykonanie,200Hz,zmienione menu OSD jednym słowem nieco więcej za nieco wyższą cenę...no tak z grubsza na szybko.
 
Ostatnia edycja:

Rodman1

New member
Horhe Ortega napisał:
7020 i 7000 wygląd(ramka).650/1/2/3 wygląd(ramka i usytuowanie przycisków dotykowych).650/630 tu już sporo różnic(porównaj na stronie).Seria 6 i 7 budowa,wygląd, wykonanie,200Hz,zmienione menu OSD jednym słowem nieco więcej za nieco wyższą cenę...no tak z grubsza na szybko.

Dzięki bardzo za odpowiedź, a powiedz mi który Ty byś wybrał tv z tych wymienionych przeze mnie do kwoty 10 tys ??


pozdrawiam

Rodman1
 

Horhe Ortega

New member
W tamtym drugim wątku kiki słusznie proponuje też plazmy pioneera i V-kę panasa(tryb THX).Jednak wobec tendencji ku LCD , ja pisałem tam o 52B750 wiedząc że przy tej wielkości 52" odpada(najprawdopodobniej) kwestia "loterii matrycowo-jakościowej".Zobacz tu fotki http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1178897 Druga sprawa to czy preferujesz obraz uzyskiwany po kalibracji(taki "kinowy") czy "fajerwerki".Są osoby dla których dobry obraz to taki jak w sklepie.Czerń,biel ogólnie ostrość i kontrast jest spektakularna ale dla mnie to ukazanie "teoretycznych możliwości" TV .Na dłuższą metę tak oglądać się nie da lecz po kalibracji wrażenie kontrastowości słabnie.Czerń i biel jakby mniej imponująca , ale kolory(np.odcień skóry ludzkiej)zdecydowanie lepsze.Taki miły,ciepły, nie męczący obrazik , na długie seanse filmowe.
 

Rodman1

New member
Horhe Ortega napisał:
W tamtym drugim wątku kiki słusznie proponuje też plazmy pioneera i V-kę panasa(tryb THX).Jednak wobec tendencji ku LCD , ja pisałem tam o 52B750 wiedząc że przy tej wielkości 52" odpada(najprawdopodobniej) kwestia "loterii matrycowo-jakościowej".Zobacz tu fotki http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1178897 Druga sprawa to czy preferujesz obraz uzyskiwany po kalibracji(taki "kinowy") czy "fajerwerki".Są osoby dla których dobry obraz to taki jak w sklepie.Czerń,biel ogólnie ostrość i kontrast jest spektakularna ale dla mnie to ukazanie "teoretycznych możliwości" TV .Na dłuższą metę tak oglądać się nie da lecz po kalibracji wrażenie kontrastowości słabnie.Czerń i biel jakby mniej imponująca , ale kolory(np.odcień skóry ludzkiej)zdecydowanie lepsze.Taki miły,ciepły, nie męczący obrazik , na długie seanse filmowe.

Ja wiem że kupię Samsunga tylko teraz już kwestia czy będzie to :

1. PS 58 B850 - cena ok 9,2 tys*
2. LE 52 B750 - cena ok 8,0 tys*
3. UE 55 B7000 - cena ok 9,2 tys*

* zródło : ceneo

No własnie Ty wspomniałeś o tendencji zmierzającej w kierunku LCD i tak pewnie będzie rzeczywistość że za trochę plazmy zostaną wyparte przez mega dopracowane LCD. W pierwszej kolejności chciałem własnie kupić plazmę ale potem zacząłem się zastanawiać nad LCD.... Wczesniejsze oba telewizory jakie miałem to plazmy (Samsung i LG,oba 42") bez żadnych kalibracji,bo poprostu się nad tym nie znałem.

Ty zasugerowałeś LE 52 B750,dlaczego ? Też nie jesteś zwolennikiem podświetlenia LED krawędziowego w Samsungach ?

Oglądam tv z dość dużej odległośći,bo z prawie 6 mb, a mieszkanie jest mocno słoneczne, z plazmą sobie spokojnie też radziłem zasłaniając okno,ale chyba chciałbym spróbować jak będzie się oglądało LCD/LED w moich warunkach, co myślisz ?

Ewentualnie co można jeszcze rozważać z Samsunga dla moich warunków ? Jak dla mnie Samsung to jest najrozsądniejszy wybór jakości do ceny.


pozdrawiam

Rodman1
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Gdybym miał wybrać plazmę to w takiej kolejności : |1-Pioneer|2-Panas-V|3-B850/B650.W Pionku szkoda tylko tych cennych u Ciebie cali (tylko 50).Z Samsunga LED to jeszcze LD LED 8500/9000 - ale drogie a podobno i tak typowy lekki "blooming" pozostał http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-un55b8500/4505-6482_7-33740174.html Wygląda na to , że warto zwrócić uwagę na dolny symbol na małej nalepce z boku/tyłu TV i kupić na matrycy Samsunga. Version: A - AUOptronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung Przykładowo: SQ01 lub SQ02 -Samsung
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice to wejdź na stronę www.Samsung.com.pl
Ale nie opowiadaj że plazma Samsunga gra lepiej niż Pioneer .
080_P1220622.JPG


Bo to jest po prostu nie na miejscu.

Jeszcze gorzej jest na 55B7000. Niektórzy na drugi dzień chcieli już go wymieniać :D
Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie .

Z Twoich jedynym wyborem - cena do jakości jest tylko Samsung 58B850.
Chociaż jak się dobrze wysilisz to w specjalnej cenie dostaniesz
Panasonica 65PY800 :D:D:D
 

Rodman1

New member
Horhe Ortega napisał:
Gdybym miał wybrać plazmę to w takiej kolejności : |1-Pioneer|2-Panas-V|3-B850/B650.W Pionku szkoda tylko tych cennych u Ciebie cali (tylko 50).Z Samsunga LED to jeszcze LD LED 8500/9000 - ale drogie a podobno i tak typowy lekki "blooming" pozostał http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-un55b8500/4505-6482_7-33740174.html Wygląda na to , że warto zwrócić uwagę na dolny symbol na małej nalepce z boku/tyłu TV i kupić na matrycy Samsunga. Version: A - AUOptronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung Przykładowo: SQ01 lub SQ02 -Samsung


Horhe, czyli jeśli bym się decydował na plazmę (napewno to będzie firma Samsung) to ty byś rekomendował B850, tak ?

Duża różnica jest między B850 i B650 ?

A jeśli miałoby to być LCD (oczywiście też firmy Samsung) to Ty byś rekomendował LE 52B750 , tak ?

UE 55 B7000 byś nie polecał ?

Ten Samsung LED 8500/9000 o którym wspomniałeś to co to jest bo na stronie samsunga nie mogę go znaleźć .

pozdrowienia

Rodman1
 

alba

New member
Rodman1 napisał:
Też nie jesteś zwolennikiem podświetlenia LED krawędziowego w Samsungach ?
Tu jest mały teścik LCD vs LED Samsunga
http://www.pcformat.pl/index.php/ar...est-porwnawczy-dwch-telewizorw-lcd/page_num/1

W porównaniu tych modeli lekka przewaga LCD choć brano różne nieistotne pierdoły pod uwagę. Zeleży co komu bardziej potrzebne
Piszą że LED ma mniejszą jasność.
Jak dla mnie po długich przedzakupowych obserwacjach tych telewizorów tak wysoka cena LED (bez local dimming) nie jest ani trochę uzasadniona, W opinii niektórych osób z branży wprowadzono je na rynek bo rynek chce nowości, a są drogie aby można było się pozbyć starszych modeli i to do mnie jakoś przemawia. No bo technologia LED jest opisywana jako jakiś wielki przełom a tu raptem ile zalet to tyle samo wad. Dlaczego dioda led wynaleziona tak daawno jest w tym wydaniu tak droga?
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Ewentualnie co można jeszcze rozważać z Samsunga dla moich warunków ?
Z plazm Samsunga jest jeszcze PS58B680 (~7500PLN) a nawet i 63"(ale~10000PLN!).58" z 6m będzie raczej lepiej niż na 42" a cena kusi.Przywiązujesz wagę do st. jakość/cena , wiec dokładając do tego jeszcze wielkość to może warto jeszcze dodać ten model.
 
Do góry