Różnice w częstotliwości odświeżania

mikocm

New member
Witam, mam zamiar kupić Samsunga UE37ES5500, ale ona ma 100 Hz CMR. Czy lepiej wybrać model, który ma 200 Hz CMR? Czytałem, że czasami, mimo, iż ma się więcej Hz to i tak się tą funkcję generującą dodatkowe klatki wyłącza - bo powstaje efekt teatru.

Czy jeżeli wybiorę tego z 100 Hz CMR, a potem jeżeli obraz będzie jakoś szarpał, wyłączę tą funkcję, to bardzo negatywnie odbije się to na obrazie i jego płynności. Czy też jest to w praktyce niezauważalne?

Proszę o opinie
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Za niewiele więcej dostaniesz Toshiba TL838 lub Philips 5007, które spełnią wszystkie wymagania + sporo więcej. No i obydwa przy 40" a nie 37 :)
 

paeru

New member
Bez reklam
Pytanie tylko czy te modele mają matrycę 100Hz nie licząc "ulepszaczy"?
.

To na bank są 100.

37Es5500 na pewno gorszy od swojego 40 calowego odpowiednika - matryca AUO vs. matryca Samsunga. Poza tym jak pisali koledzy - 50Hz. Jeśli chcesz w miarę dobrą 37, to zerknij na Panasonic 37et5, ew. LG 37Ls570s (chociaż tutaj również mam wątpliwości co do 100Hz, ale na pewno świeci lepiej niż tamten Samsung).
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
200 Hz ,400Hz ,600 Hz - to jest tylko chwyt marketingowy ,żadna z firm nie wyjaśniła dokładnie o co w tej technologii chodzi .W przypadku 100Hz (technologia wymyślona przez Philipsa w 1988r) pola parzyste i nieparzyste wyświetlane są razem ,w przypadku 200 ,czy 400Hz powiem szczerze,że nie bardzo wiem jakby to miało wyglądać

W przypadku Samsunga seria telewizorów 5 nie jest 100hz ,ani model 5000 ,ani 5500 ,tak naprawdę co odróżnia te dwa modele to funkcje internetowe dostępne w tym drugim .Jeżeli chcesz koniecznie telewizor 100Hz Samsunga to od serii 6 wzwyż
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pytanie tylko czy te modele mają matrycę 100Hz nie licząc "ulepszaczy"?

Tak obydwa mają matrycę 100hz, a reszta jest tworzona poprzez dodanie w połowie czarnych klatek.
Ogólnie rzadko która firma obecnie podaje prawdziwą wartość odświeżania TV, jednak możesz śmiało uznać, że jeśli pisze 200hz, to matryca jest przynajmniej 100hz. Bo nie spotkałem się jeszcze z TV 200hz, który miałby matrycę 50hz. Chociaż samsung może nam za rok coś takiego pokazać z ich marketingiem.
 

jarjar82

New member
Pierwszy z brzegu przykład matrycy nominalnie 200hz to Panasonic ET50 procek kreci go do reklamowanych 800Hz backlight scanning lub Sony KDL-40HX753 równiez 200hz panel z "migawką do 400 hz).
Mówienie tu o niezauważalnych różnicach, wynika raczej z braku możliwości porównania. Panele można podzielić na 50hz, 100hz i 200hz...mówimy o wartościach bez "dopalaczy"
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Pierwszy z brzegu przykład matrycy nominalnie 200hz to Panasonic ET50 procek kreci go do reklamowanych 800Hz backlight scanning lub Sony KDL-40HX753 równiez 200hz panel z "migawką do 400 hz).
Mówienie tu o niezauważalnych różnicach, wynika raczej z braku możliwości porównania. Panele można podzielić na 50hz, 100hz i 200hz...mówimy o wartościach bez "dopalaczy"
i 400hz np. w Panasonic WT50, LG LM960 lub Toshiba ZL1/ZL2/YL863

Powiem tak - niezauważalne różnice są w przypadku "podbijania" hz, czyli 400hz philipsa i 200hz toshiby będą wyglądać tak samo, bo to jest 100hz matryca. Jednak 400hz sonego różni się od 400hz philipsa, bo mamy odpowiednio 200hz i 100hz matrycę :)
 

mikocm

New member
A porównując samsunga ue37es5500 z takim LG 37LS570S, który lepiej się sprawdzi do dvb-t? Koniecznie potrzebuję 37", a Panasonic e5e trochę przekracza budżet.
 

jarjar82

New member
Karpaj tu sie zgadzamy w 100% choć z ta 400hz matrycą mnie lekko zaskoczyłeś ...:D wszystkich modeli, zwłaszcza tych highendowych nie ogarniam tak dokładnie :) info sie przyda :)
 

Soryu

New member
Bez reklam
i 400hz np. w Panasonic WT50, LG LM960 lub Toshiba ZL1/ZL2/YL863

Powiem tak - niezauważalne różnice są w przypadku "podbijania" hz, czyli 400hz philipsa i 200hz toshiby będą wyglądać tak samo, bo to jest 100hz matryca. Jednak 400hz sonego różni się od 400hz philipsa, bo mamy odpowiednio 200hz i 100hz matrycę :)

Panasonic WT50 ma matrycę 200Hz (240Hz) - dowód: Panasonic VIERA (od ok. 40 sek. filmu). Podejrzewam, że pozostałe w/w też mają 200Hz matrycę. Np. LG LM960 ma TruMotion 400Hz, a to jest 200Hz z matrycy i reszta ze skanowania podświetlenia. Toshiba ZL1 ma 800Hz AMR (toshibowski odpowiednik MCI w LG czy CMR w Samsungu), z czego matryca ma 200Hz.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Właśnie o to chodzi że nie :)
LG ani panasonica pewny nie jestem - firmy te nie podają prawdziwej wartości odświeżania ekranu, a moja wiedzę opieram na tym, co słyszałem od przedstawicieli tych firm. Z toshiby natomiast słyszałem to nie tylko od przedstawiciela, ale też sprzedawcy w sklepie + informacja na stronie. Toshiba i Sony podają przy każdym telewizorze w specyfikacji prawdziwą liczbę "hz". Przy modelach które podałem nie mamy nic, więc teoretycznie mamy tam 800hz odświeżanie ekranu, jednak dowiedziałem się że obsługuje max 400, ze względu na 3D aktywne :)
Do zobaczenia :
Toshiba Polska - 46TL933
Kod:
Częstotliwość odświeżania 100Hz	Tak
200 Hz Active Motion Rate (AMR 200 )	Tak
Toshiba Polska - 40WL768
Kod:
Active Vision M200HD	TAK
200Hz	TAK
Toshiba Polska - 55ZL1
 

dzastinaa

New member
A jak w Panasonicu e5e? Na stronie podawają, że 150hz. Nie wiadomo więc czy jjest to rzeczywista liczba? Chciałabym, żeby te minimum 100hz miał.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Karpaj, opis toshiby zl1 na cenowarka.pl:
Toshiba 55 ZL 1 G
Toshiba Cevo 55ZL1G 140 cm, 55 Zoll, 3D LED-Backlight-Fernseher, Energieeffizienzklasse C, Full-HD, 200Hz, DVB-T/-C/-S, CI+, schwarz
(Art# A-G1211199867)

Oczywiście, są opisy z 800hz, ale skoro wspominają o 200 to chyba coś jest na rzeczy. ;]
Zresztą, przedstawiciel/sprzedawca/sklep może nie znać dokładnych parametrów sprzętu - w końcu mają go tylko sprzedać, a im lepiej wyglądają, tym większa szansa sprzedaży. Kolejna sprawa, to że ilość Hz nie ma znaczenia, szczególnie powyżej 100, bo tylko wprowadzają sztuczną nadpłynność, a rozmycia w lcd/led i tak nie zlikwidują.
 
Ostatnia edycja:
Do góry