Roznice w brzmieniu onkyo vs yamaha

przemkoch

New member
Czy może ktoś wyjaśnić tak głębiej te różnice??
Moje spostrzeżenia miałem onkyo tzn 609 i obecnie mam do testów Yamaha rx 2070., ysmaszka gra na prawdę czysto jest bas wysokie może średnica troche wycofana ale moze mi się wydaje. Ogólnie w porównaniu do onkyo efekty w filmach czy ps4 nie są tak narzuconecjak w onkyo powiedziałbym że nawet gorne pasma są wyciszone do momentu kiedy ma być pier... bassem
Onkyo gra jak by cały czas efektami. Maciecjakies sugestie a pro po ???:-D
 

mors111

Active member
Bez reklam
tu nie ma co porównywać , kiedyś 609 kosztowało ponad 2kzł ( dzisiejsze odpowiedniki 656/676 też ) , porównywana Yamaha to ponad 7kzł . Każdy sprzęt im droższy tym zagra lepiej ( przynajmniej tak powinno być ) , Musiał byś porównać Onkyo min. RZ ...

sam też miałem kiedyś jako główne kino domowe model Panasonica SA-HE75 ( nadal je mam na pietrze i dobrze gra ) ale po przesiadce na Onkyo 609 różnica była kolosalna w szczególności w kinie , i basem ( przy dobrych ustawieniach ) potrafi też nieźle przyp....ić i to całkiem niskim basem .dla porównania Yamaha 6.. grała dla mnie bardziej punktowym basem ( aż tak nisko nie schodził na tych samych kolumnach )
 

przemkoch

New member
No właśnie mam ta ysmaszka i mi się nawet podoba choć byłem przyzwyczajony do onkyo ale mam jeszcze kilka dni do zastanowienia się czy ja zostawić czy wziąć onkyo tx1100 ale nie mam pojęcia jak to gra i jaką roznicecjest właśnie między tymi ampli
 

mors111

Active member
Bez reklam
ponoć RZ 8.. gra lepiej niż RZ 1100 , już kilka osób to tutaj potwierdzało , więc albo sprawdzić dla porównania RZ 820 i resztę przeznaczyć na inne przyjemności ( suba , kolumny , projektor , lepsze fronty .... ) a wyjdzie na to ze 3koła , albo iść w Yamahę jeśli się spodobała
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pierwsza decyzja przeważnie jest najlepsza - jak Ci się podoba to zostaw i nie kombinuj :) bo polepszysz w drugą stronę.
 

przemkoch

New member
Heh zdecydowany byłem na onkyo rx1100 po zakupie online okazało się że nie mają na stanie i zaproponowali mi alternatywe wziąłem na wypróbowanie Yamaha 2070 . I ogólnie mi się podoba ta naturalność i nie ma takiego nasycenia przesadego jak moje byle onkyo z którego też byłem bardzo zadowolony, ale był może za głośny , z Yamaha dopiero elsperymentuje i jedno mnie drażni ze musze podkrecic głośno żeby było dobrze dla mojego ucha w onkyo było Intelli volume do pobicia głośności źródła tutaj w yamaszce jest coś trim ale ta jakość brzmienia jest też mega
 
Do góry