Róznice w Ampli - Denon i Yamaha

okiemserca

New member
Potrzebuję porady aby zacząć się orientować- czy możecie wskazać mi jakie są różnice w jakości dzwieku (wiem że to określenie niejasne :) miedzy amplitunerami z tej samej serii - nie chodzi mi o różnice ławo policzalne np kanały 7+2 a nie 9+2.. (to nie istotne, mam pokój ok 22 m, planuje system 5+2 lub max 7+2, nie potrzebuje drugiej strefy)

Jestem ciekaw czy przeskok o jeden poziom do góry poza cena daje też różnice w dzwięku "o klasę"? (czy to też inne elementy wewnętrzne, przetworniki itp)


1.
Denon AVR-X2000 a AVR-X3000 ?
czy ten 1000 PLN w cenie przekłada się na różnicę jakości?

2.
Yamaha RX-A830 a RX-A1030 ?
(bardzo mało w sieci o A830) - czy tu jest duża różnica?

3.
co jest lepszym wyborem (generalnie) nowszy model np Yamaha RX-1030 czy starszy ale wyższy np Yamaha RX-A 2020


4
Co byłoby wg Was lepszym ampli do KD ale z możliwie dobrym stereo w podanych parach:
Yamaha RX-A830 czy Denon AVR-X 2000?
Yamaha RX-A1030 czy Denon AVR-X4000?
 

hans2

Banned
"nie latwo policzalne roznice", ciekawie zadane pytanie.
zwroce twoja uwage na jeden dosc istotny moim zdaniem aspekt mianowicie kalibracje.
w salonie niestety tego nie porownasz, bo wiekszosc odsluchow ze wzgledow praktycznych odbywa sie na pure direct.

moim zdaniem miedzy yamaha (mcacc) a np x4000/sr7008 (audyssey xt32, niestety dostepny dopiero w wyzszych modelach ampli) jest jedna znaczna roznica.
bardzo rowny bas w xt32 czego nie uzyskasz latwo w yamaszkach bo ich korekcja nie jest tak dobra jak xt32 "z pudelka".

mysle ze w przypadku ypao i recznych korekt (ale nie na sluch tylko za pomoca urzadzen pomiarowych) mozna zblizyc sie do xt32,
ale na pewno nie jest to ani latwe ani automatyczne.

inna istotna roznica: dynamiceq. yamaha dopiero w tym roku wprowadzi modele ktory maja odpowiednik tej technologii (ypao dynamic volume).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Im wyzszy model tym lepsza jakosc brzmienia ale bez przesady ze sa to jakies diametralne zmiany. Yamaha i Denon prezentuja troche inny styl grania, Yamaha jest bardzo dynamiczna i szczegolowa, Denon za to bardziej wyrownany
 
Do góry