Różnice Sony xr-65x90j a xr-65x95j

Neon1

New member
Proszę o wyszczególnienie róznic pomiędzy dwoma ww modelami tv Sony, czy warto dołożyć i kupić droższy? Czym spowodowana jest wyższa cena modelu x96?
 

tobot

Member
Znalazłem jakiś czas temu na t3.com porównanie. Fragment chyba najistotniejszy:

Sony X95J kontra Sony X90J: jakość obrazu i dźwięku

Podczas gdy nasi dwaj bohaterowie Sony wydają się do siebie do siebie pasować, jeśli chodzi o funkcje i inteligentną funkcjonalność, istnieją pewne znaczące różnice, gdy to się liczy.

Zarówno X90J, jak i X95J to zestawy pełnoekranowe z podświetleniem LED, zapewniające wysoki średni poziom obrazu i precyzyjne szczytowe podświetlenia HDR.

Korzystają również z tego samego nowego procesora Cognitive Processor XR, zaprojektowanego w celu zwiększenia ludzkiej wrażliwości na przetwarzanie obrazu opartego na sztucznej inteligencji, a także technologii Dynamic Contrast Enhancer i XR HDR Remaster, która od dawna jest mocnym rozwiązaniem dla Sony.

Obaj używają również technologii XR Contrast Booster; jednak model X90J gwarantuje ocenę XR Contrast Booster 5, podczas gdy większy model X95J podwaja ją do XR Contrast Booster 10, więc oczekuj większego wpływu na HDR.

X95J ma również szerszy kąt widzenia dzięki magii X-Wide Angle, której wyraźnie brakuje w X90J. Zapewnia to większą swobodę, jeśli chodzi o rozmieszczenie miejsc siedzących. Jeśli planujesz oglądać obraz prostopadle, nie ma znaczącej różnicy między modelami, ale w salonie, w którym ludzie patrzą pod kątem, jakość obrazu zostanie utrzymana na X95J lepiej dla osób na krawędzi.

W obu modelach oferowany jest tryb wyświetlania Netflix Calibated i certyfikat IMAX Enhanced. Pokrycie HDR jednolicie obejmuje Dolby Vision, HLG i HDR10.

Są jednak znaczne różnice w wykonaniu dźwięku. System X90J Acoustic Multi Audio składa się z dwóch głośników skierowanych w dół oraz dwóch głośników wysokotonowych pozycjonujących dźwięk. Moc wyjściowa jest oceniana na 2x10W.

Większy X95J jest wyposażony w bardziej zaawansowaną wersję Acoustic Multi Audio, z dwoma głośnikami skierowanymi do przodu, dwoma głośnikami wysokotonowymi pozycjonującymi dźwięk i wbudowanym subwooferem, wszystkie z niezależnym wzmocnieniem. Wszystkie sterowniki dostają 10 W, co daje ogromne 50 W mocy wyjściowej. To znaczący krok naprzód.

- oczywiście przez translator
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model X95 ma dwa razy więcej stref zarządzania, ma większą wydajność,
więcej złącz, zdecydowanie lepszy dźwięk, ma inne podstawki
 

kg1911

New member
Dołączę się do tematu - różnice pomiędzy X94J a X95J. Przede wszystkim widzę w ilości głośników:
94:
10 W + 10 W, Acoustic Multi-Audio; głośnik wysokotonowy rozmieszczający dźwięk; głośnik X-Balanced Speaker
95:
10 W + 10 W +10 W + 10 W +10 W,
Acoustic Multi-Audio; głośnik wysokotonowy rozmieszczający dźwięk

Plus trochę różnic w obudowie.

Czy 94 będzie miał przyzwoity dźwięk i nadaje się do bardzo jasnych pomieszczeń (polowałem na XH9505)?
 

mpDante

Member
Bez reklam
X94J to prawdopodobnie X90J + wbudowany mikrofon i inne detale. Osobiście testowałem X90J i XH9096 i poza trochę lepszą czernią - matryca z lepszym kontrastem (na oko lepiej steruje wygaszaniem)... to obraz filmowy bardziej podobał mi się na XH90. Generalnie XH90 i X90J są bardzo do siebie podobne, na tyle, że podobno do starszego można wgrać oprogramowanie od nowszego.

X95J ma gorszy kontrast i chyba powłokę antyodblaskową, pomimo większej ilości stref... więc w przypadku Sony nie ma rewolucji względem zeszłorocznych modeli.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
X94J to prawdopodobnie X90J + wbudowany mikrofon i inne detale.

Te detale to inna reprodukcja barw. Bardziej nasycone w X94J. Ale czy dzięki temu są lepsze, czy może wręcz gorsze (np. nienaturalne, cukierkowe itp.)? tego właśnie nie wiem. I czy za tymi barwami nie idzie też gorszy kontrast lub mniejsze kąty?
 
Do góry