różnice seriu U i S

turbo

New member
ja mam takie pytanie, zauwazylem juz dawno, ze na kanale nsport obraz czesto emitowany jest w formacie 4:3, nie mozna z nim nic zrobic, ustawienia tv nic nie daja (nie dzialaja) ani tez ustawienia nboxa, obraz niby panoramiczny, rozciagniety a wciaz 4:3, czy tak powinno byc? Dodam ze ogladam w rodzielczosci 1080i
i jeszcze jedno: podczas ogladania kanalow hd , np discovery, co jakis czas wyskakuje na matrycy napis HDMI 1080i..., obraz na bardzo krotka chwile sie gasi, tak samo jak przy przelaczaniu z kanalu sd na hd.
Ponadto nie dziala PiP na n-ce.
 
Ostatnia edycja:

zsz11

New member
komunikat 1080i

Witam! jeżeli chodzi o wyświetlanie komunikatu na matrycy "1080i" w moim przypadku była to wina kabla HDMI wymieniłem kabel na inny [dostałem w zestawie do tunera Humax] i problem "przygasania " i komunikatu zniknął ,podobno pomaga przełączenie kabla odwrotnie [niewszystkie są dwukierunkowe]ale tego niesprawdzałem.
 

zsz11

New member
komunikat 1080i

Jak masz możliwość pożycz od kogoś kabel i upewni się czy to nie jest wina kabla hdmi:cool:
 
Ostatnia edycja:

turbo

New member
niestety nie mam mozliwosci pozyczenia od kogos kabla i wyprobowania. Kabel kupilem w sklepie, jakis polski za 40 zl, sprzedawca polecal. Niestety bede musial kupic nowy kabel. Jak rozpoznac dwukierunkowy?
 

zsz11

New member
kabel HDMI

Znajomy kupił kabel w Media Markt za 139zł 1,5m ,niepamietam firmy ale jest wszystko ok ,na Allegro możesz znalesć w róznej cenie kable HDMI i różnej długości ale na twoim miejscu sugieruj się firma a nie ceną ,można znaleść coś dobrego a niekoniecznie drogiego.np:Bandridge VL1010
 
Ostatnia edycja:
Do góry