Różnice pomiędzy LG42PX4RV a LG42PX4

Darek

New member
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem plazmy. Przyglądam się kilku modelom i nie wiem, na który się zdecydować. Na przykład LG42PX4RV i LG42PX4. Przeglądając oferty sprzedaży na Allegro znalazłem informację, ze PX4 ma wyższą rozdzielczość ale mniejszy kontrast i jasność. LG Polska nie prezentuje jednak tego modelu na swojej stronie więc nie mogę tych danych zweryfikować.
Innym rozwiązaniem, które brałem pod uwagę jest Panasonic TH42PA50 ale w porównaniu do LG jest dosłownie goły i na dodatek trzeba dopłacić jakieś 500 PLN za podstawę. O nowych modelach Panasonica na razie wyczytałm tylko na tym forum i tak naprawdę nie wiadomo czy będą oferowane w Polsce.

Co byście mi polecili? Będę głównie oglądał kablówkę i dvd. Odległość jakieś 5 metrów. Może ktoś z Was wie coś więcej o w/w modelach LG?
 

Dara

New member
Witam, ja pomoge;) wybież LG 42PX4R ma wyższą rozdzielczość czyli 1024x768 co oznacza że wyświetli HD w 720p a ten drugi model ma rozdlielczośc 852x480 czyli nie jest w stanie wyświetlić HD, a to że ma niższy stopień kontrastu to jest pikuś, jak zobaczysz jakość z HD to padniesz na kolana;).
Pozdrawiam.
Ps. ten post powinien być w innym dziale czyli w dziale "co kupić"
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Zdecydowanie lepszym wyborem jest 42 LG PX 4 R
Plazma ma rozdzielczość 1024.
Ten sam design i ma najlepszą cenę w tej klasie cenowej - 8999 zł
wystepuje w ofercie LG Polska. Ma 2 lata gwarancji
gra bardzo dobrze,super odcina kolory nie podajac białych obrysów.
Świetne wyposażenie , extra obsługa PIP
pozdrawiam
 

Ricardogo

New member
Popieram przedmówców, oczywiście jeśli będziesz w stanie wykorzystać HD bo jeśli tylko cyfra lub analog to bez sensu.
Ważniejsze to BARDZO dokładnie sprawdzić matrycę bo w LG często bywają wygaśnięte subpiksele (osobiście 3 przypadki i to w tym samym miejscu, prawy dolny róg około 20 cm od brzegów).
Pozatym uciekający dźwięk (przechodzenie dźwięku L-P)
No i nielicz na uprzejmość serwisu LG w W-wie porażka, ze strony lge.pl dokładnie to samo nieraczą się odezwać.
Kup tam gdzie możesz zwrócić do 5 dni bez powodu nawet jeśli jest trochę drożej to daje spokojniejszy sen.:)
 

Darek

New member
Dzięki Ricardogo. A czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy dużo tych wypalonych pikseli się trafia? Słyszałe, że niektórzy producenci uważają, że jeśli jest ich tylko kilka to jest to norma i wtedy nie uznają tego jako uszkodzenia i nie podlega to gwarancji.
Aha. I jeszcze jedno. Jak najszybciej zauważyć takie wypalone piksele? Na jasnym ekranie?
 

pawelr

New member
Wez z wyzsza rozdzielczoscia

Ja uzytkuje LG42PX4RV. Ma rozdzilczosc 852x480. Natomiast model PX4R z wyzsza rozdzielczoscia 1024x768 ma te same funkcje. Naturalne jest ze matryca o gestszej rozdzielczosci ma nizszy parametr kontrastu i jasnosci
popatrz na topowy model LG PX5. Tez ma nizsze te parmetry. Jak ja kupowalem swojego to doplata do PX5 byla 3000+Vat. Wiec odpuscilem Teraz przy roznicy okolo 1000 o napewno wzialbym tego z wyzsza rozdzielczoscia.
 

Darek

New member
Witam wszystkich. Z tego co wiem to różnica pomiędzy PX4RV i PX5 jest trochę wyższa i w dalszym ciagu oscyluje w okolicach 2 000. Mniejsza różnica jest pomiędzy PX4RV a PX4R.
Ja przymierzam się do kupna podobnej plazmy ale chyba poczekam jeszczae miesiąc. Może wejdą już te nowe modele Panasonica, o których wspomina Kiki. Zobaczę jakie będą ceny.

Pawelr czy w twoim LG jest funkcja podziału obrazu na dwie połowy (PAP)
?
 

Ricardogo

New member
Aby w miarę szybko i dokładnie sprawdzić piksele i subpiksele najlepiej wyświetllić nieruchome obrazy jednolitych kolorów np. jpg, czarny, biały,czerwony,zielony i niebieski. Przy dwóch pierwszych widać całe świecące lub wygaszone piksele a przy reszcie subpiksele. Każdorazowo z nosem przy szkle tak aby dokładnie było widać krateczkę wyświetlacza. Sporo czasu ,ale napewno nie straconego. Za pierwszym razem zauważyłem uszkodzony subpiksel po 2 godzinach oglądania dvd gdy film się skończył i wyświetlił się wygaszacz dvd.
Z tego co pamiętam gwarancja nie obejmuje do 3 pikseli czyli 9 subpikseli ale miały być w tym kierunku jakieś zmiany no i oczywiście są firmy które wymieniają nawet przy jednym:D , ale to wyjątki. Dlatego polecam kupować tam gdzie można oddać wybrakowany towar.:)
 

Dara

New member
Jeżeli zdecydujesz się na LG i będziesz go mieć w domu to odrazu sprawdź go dobrze czy nie ma tych subpix. a jeżeli coś zauważysz zgłaszaj się z tym do sklepu nawet w ten sam dzień i żądaj wymiany na nowy, ja miałem uszkodzoną plazme Samsunga (myślałem że to wina kabli miałem, taki zielony śnieżek) po zakupie kabli (miałem już wtedy TV od jakiegoś miesiąca) nic się nie zmieniło i musiałem wezwać serwis. Ale dzwonili z Samsunga i coś mówili że usterka jest poważna itp. myśle że chodziło im o to że trzeba będzie ich naciskać żeby wymienili TV na nowy.
Pozdrawiam.
 

pawelr

New member
Zgadza sie roznica pomiedzy PX4 a PX5 jest spora, ale pomiedzy PX4 w rozdzielczosci 852x480 a 1024x768 juz niewielka. Jezeli chodzi o obraz na 2 polowach, rozumiem ze mowisz o PIPie. oczywiscie ze mozna podzielic na pol i ogladac 2 kanaly jednoczesnie. Mozna ustawic takze drugi obrazek o dowolnej wielkosci, w dwolnym miejscu ekran i w dodatku regulowac jego przezroczystosc. LG posiada takze zabezpieczenie przed wypalaniem(obraz orbituje), funkcje czyszczenia duszkow(washing i inwersja) a takze regulace barwy skory ogladanych postaci. DO tego polskie menu, 2 tunery, telegazeta. 5 wyjsc AV, HDMI, fajny design z glonikami na stale a nie jakimis dokrecanymi, funcje intelligent eye dopasowujacymi parametry wyswietlania do otaczajacych warunkow, tryb obrazu specjalny ktory jest czyms pomiedzy 16:9 a 4:3, powodujacy ze obraz na srodku jest prawie normalny a rozciaga sie dpiero po bokach, co nie powoduje wrazenia ze obraz jest za szeroko rozciagniety a osoby za grube.
To wszystko powoduje ze naprawde jestem zadowolony z tego modelu i wcale nie mysle o panasonicu czy samsungu.
Lg za ta cene jest niezly i ma wiecej funkcji niz konkurencja.
To juz moja druga plazma LG, wczesniej mialem PX11 za ktorego wczesniej zaplacilem 13000. Jak to szybko idzie do przodu i tanieje...
 

maxpoll

New member
Witam. Od dwóch miesięcy zastanawiałem się jaka plazmę wybrać . jeszcze do zeszłego tygodnia byłem prawie zdecydowany na SAMSUNGA , ale obowiazkowo model o wiekszej rozdzielczości czyli PD 42S5H , bąadź PD42P5h . Zniechęcała mnie tylko do szybkiego zakupu wypowiedz na Forum o wypalaniu pikseli i pozostawaniu duszków .
Regularnie odwiedzałem różne sklepy i porównywałem przeróżne telewizory plazmowe , do zeszłego tygodnia kiedy nie zobaczyłem LG PX5R ZB obok innych w MEDIA MARKCIE , gdzie stały m. innymi inny model LG PX4R , SAMSUNG 42P5H (najwyższy model Samsunga 42 calowego) najnowszy Panasonic JVC i Philips.

I OTO OBJAWIENIE !!!!!

Na wszystkich leciał ten sam sygnał HDMI , i powiem krótko obraz na modelu LG PX5 po prostu P O W A L I Ł mnie na kolanka .
Przez parę godzin porównywałem i zmieniałem parametry kontrastu i jasności w innych telewizorach , i w żadnym z innych obok stojących nie udało mi się dorównać do niego .

Dodam że pierwsze wrazenie zrobił na mnie nie tylko obraz ale cena ( w Media była 11 400 zł ) która sprawiła że nawet nie myślałem o jego zakupie .
Nstępnego dnia po kilku godzinach w internecie znalazłem ofertę tego LG PX5R za 9700 i pomyślałem że ta cena już nie straszy biorąc pod uwage jego mozliwości i jakość obrazu .

Przy kupnie TV po małych negocjacjach wytargowałem cenę na 9 500 i stałem się jego szczęśliwym posiadaczem .
Dodam że telewizor ma Polską Gwarancję LG POlska , jest legalnym telewizorem sprzedawanym w sieciach sprzedaży kupionym na fakturę VAT.
W domku stoi już tydzień i wiem jedno , nie zamienił bym tego modelu na żaden inny . Według mnie posiada same zalety pomimo że marka LG była dla mnie mało ceniona :

- posiada 2 tunery TV i można w drugim okienku oglądać obraz na żywo

- głośniki ustawione ogok ekrany dają o wiele lepszy efekt stereo niż usytuowane pod telewizorem .

- Nie wiem jak to zrobili ale sygnał telewizyjny ze zwykłej anteny jest po prostu niewiarygodnie czysty i wyraźny , jak czytałem Fora internetowe to myślałem że Plazma bedzie tylko do DVD a kanały telewizyjne bedą męczące a jest zupełnie inaczej , TV odbiera znakomicie - jak na możliwości TV

- Nie mam żadnych problemów z wypalaniem znaczków na TV , o czym masowo jest na forum a w szczególności użytkownicy SAMSUNGÓW żalą się o widocznych duszkach po żółtych trójkącikach . a tym bardziej menu telewizora - gdzie czytałem na waszym forum że w samsungach to całkiem normalne że po wyjsciu z MENU jeszcze widać konturki .
Nadmienię , że od samego początku nie oszczedzam ekranu i czesto jadę na max kontraście i b.dużym nasyceniu kolorków . i nie ma żadnych skutków ubocznych .

- zapomniałem o swietnej sprawie , z boku ma wejscie na karty Pamięci , a w oprogramowaniu TV jest swietna przeglądarka tych zdjeć .

- posiada z boku dodatkowe złącze bardzo łatwo dostępne s-vhs i CINCH do podłączania kamery ( które jest bardzo wygodne do szybkiego podłączenia sygnału ) Jesli mieliście tv Plazmowy np SAMSUNGA powieszony na ścianie to życzę powodzenia przy szukaniu gniazda S-vhs od tyłu , aby na chwilke podłączyć kamerkę lub aparat cyfrowy

Na koniec powiem jedno LG PX5R był wart tych 9500 zł , jesli ma się banana na twarzy przy jego oglądaniu .
 
Ostatnia edycja:

Darek

New member
W takim razie jaka jest różnica pomiędzy PIP-em i PAP-em? I jeszce jedno pytanie. Czy w modelu LG42PX4 (tym o wyższej rozdzielczości) jest również wejście na karty pamięci?
 

tom

New member
WItam - PIP - obraz w obrazie, tzn. okienko (w LG regulowana wielkość i przezroczystość - bardzo przydatna funkcja - przynajmniej dla mnie) w obrazie głównym (można zmieniać jego pozycję na ekranie).
PAP - obraz i obraz (2 okna obok siebie - w 2 opcji nawet wypełnienie w 100% ekranu, ale oczywiście obraz rozciągnięty w pionie) - można bardzo szybko w tych modelach zamieniać okna miejscami. Dla mnie brakuje jeszcze fonii, np. w słuchawkach w prawym oknie...

Model plazmy LG px4, niestety nie posiada gniazd na karty...

Pozdrawiam
 

martinos

New member
pawelr a jak porównywałeś LG 42PX5 do LGPX4R 1024x768 to czy z kablówki podobnie grały czy 5 działała bardziej znacząco czy tylko troche lepsza od 4?
 
Do góry