Różnice pomiędzy LG 32LP1R a 32LX1R.

doton

New member
Witam
Przymierzam się do kupna któregoś z tych LCD, proszę o jakieś podpowiedzi. Interesuje mnie odbiór i czy nie ma problemu z podłączeniem komputera PC.
Czym się różnią, czy tyko wyglądem, tunerem X2(LP1R), no i oczywiście cena, czymoże jeszcze czymś bardziej szczególnym na co warto było by zwrócić uwagę.
Czy soft "menu" jest podobny.

Model LP1R widziałem i robi naprawdę wrażenie. Tego drugiego nie miałem okazji oglądać, więc proszę o odpowiedzi. :)
 

kaz

New member
Najlepiej byś zrobił gdybyś sobie obydwa obejrzał i porównał. Panel wygląda że jest ten sam w obydwu, więc różnica w wyposażeniu? Parametry można porównać na www.lge.pl . Ja mam LP1R i z PC chodzi znakomicie, w tym przypadku naprawdę godny polecenia, "i robi naprawdę wrażenie".
 

doton

New member
Tak wiem, najlepiej porównać obydwa razem ale nie mam takiej możliwości.
Mają na sklepie tylko jeden, drugi może dowiozą, więc może wtedy rozwieję swoje wątpliwości.
 

kaz

New member
LP1R posiada złącza DVI i D-Sub (tradycyjne złącze na kartach graficznych). Z jednej karty graficznej mam podpięty stary monitor 19" przez D-Sub i LP1R przez DVI, w zależności od potrzeb zmieniam tylko rozdzielczość w panelu sterowania, mogę oglądać obydwa na raz. Na LP1R maks. można ustawić rozdzielczość 1360x768 - przez DVI obraz znakomity, przez D-Sub nie sprawdzałem, przez przejściówka DVI->D-Sub obraz gorszy niż przez DVI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
klik
tu masz porównanie parametrów.
Rzeczwiście różnice kosmetyczne.
Lp 1 - robi najwieksze wrażeni.
Wspólpracuje z Komp . extra ze wszystkich złacz.
poproś o pokaz w domu, bo tam wszystko gra inaczej
pozdrawiam
Krzysztof
 

doton

New member
Tak wiem, że najlepszym wyjściem było by porównać oba modele stawiając obok siebie, ale jak na razie jest to niemożliwe o czym pisałem wyżej.
 

doton

New member
Nie mam pewności czy chcę wydać ponad 1000 zł więcej za 1 tunery, 2 gniazda i trochę inny wygląd. Bo przypuszczam, że jakość w odbiorze jest taka sama w obu modelach. Wszystkie parametry mają takie same.
Więc jednak poczekam i porównam oba modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
porównując dziś dwa elementy
czerń i kąty - to znaczna róznica jest na korzyść LP1.
Niestety LXy wypadają w obu przypadkach słabo.
Chociaż płynność maja dobrą
pozdrawiam
 

doton

New member
jaki drugi LCD np. do sypialni <=23" ?

Ale jak to możliwe skoro oba modele mają takie same parametry i taką samą matrycę.
A jeśli chodzi o kąty to nie mają znaczenia jest to chwyt marketingowy, nikt przecież nieogląda telewizora z kąta 178. Producenci zamiast kątów powinni podawać ostrość z tych kątów to napewno żucało by inny punkt widzenia co do tego parametru.
 

kaz

New member
Na papierze parametry się zgadzają.
Jeżeli mają tę samą matryce to mogą mieć inną elektronikę, a nawet jeśli elektronika jest taka sama to wystarczy ją inaczej wyregulować a potem dać inną cenę za taki telewizor.
W sumie logiczne jest, że droższy telewizor ma lepszy obraz - kwestia marketingu.
 
Do góry